Skocz do zawartości

Porzadny player do 500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić sobie playerka do 500 złotych.

Jakość dźwięku na przyzwoitym poziomie, ale nie jestem bardzo wymagający.

Musi odtwarzać filmy bez konwersji, i takie tam bajery.

 

Zastanawiam się nad:

 

Ainol V6000HDB

 

lub

 

Ainol V3000HD

 

Co polecacie? A może coś innego? Zależy mi na wielkim wyświetlaczu i dużej ilości funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże?

Bo nikt z forumowiczów (jeszcze) nie ma? ;)

 

Co do tego pierwszego modelu to lepiej rozważać wersję V6000HDA ma wyższą rozdzielczość wyświetlacza (800x480),

w HDB jest 480x272pix (są to jedyne różnice między tymi wersjami). Wielki, bo aż 5" wyświetlacz ma Onda VX545.

 

Wszystkie te odtwarzacze oparte są na tym samym nowym chipie Chinachip CC1600.

Z tego co czytam to bezproblemowo radzi sobie z dekodowaniem video do 720p.

Dźwiękowo powinno być lepiej niż w poprzednich konstrukcjach opartych na tych SoC'ach,

które miały zintegrowany DAC i pod względem jakości dźwięku nie zachwycały.

Teraz Chińczycy odpuścili już próby poprawiania dźwięku w swojej konstrukcji i zastosowali wydzielony DAC

renomowanej amerykańskiej firmy Cirrus Logic...podobno teraz jest o wiele lepiej.

 

Ciekawie zapowiada się też Ramos T10. Raz że ma ciekawą stylistykę (skrzyżowanie nowych Archosów z Cowonem S9 :P

-> http://mp4nation.net/blog/2009/03/first-re...s-of-ramos-t10/ ), a dwa że będzie bazował na mikroprocesorze TI DaVinci,

który od pewnego czasu stosuje w swoich PMP Archos i Cowon.

W tym przypadku mamy pewność, że nie tylko poradzi sobie z odtwarzaniem w rozdzielczości 1280x720,

ale i odtworzy wszystkie najpopularniesze formaty wideo (z plikami mkv włącznie).

 

Według mnie lepiej poczekać aż któryś z odtwarzaczy HD pojawi się w ofercie Vedii/Laberga/Pentagrama. Nie będzie później problemów z gwarancją i serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

za bardzo nie znam sie na chipsetach dzwieku etc ale czy moze mi ktos porownac Ainola do jakiegos z odtwarzaczy bardziej znanych na rynku aktulnie slucham na v39 i chcialbym zeby dzwiek za bardzo jakosciowo nie odbiegal od tego na czym aktualnie slucham muzy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli przesiadasz sie z v39 to dźwiękowo pójdziesz w ... dół i to nieźle.

 

Na czym słuchasz v39 ?

 

Pytanie nie do mnie ale ja ze swojej strony mogę polecić KPP do V39, dźwięk w tym zestawieniu 5/6 ( aż chce się słychać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No jeśli przesiadasz sie z v39 to dźwiękowo pójdziesz w ... dół i to nieźle.

 

Na czym słuchasz v39 ?

Nie zgadzam się z twoją opinią, "że dźwiękowo pójdziesz w dół i to nieźle". Czy testowałeś Ainola? Nowe Ainole posiadają wydzielony DAC

renomowanej amerykańskiej firmy Cirrus Logic CS42L52 24 bitowy kodek. Według mnie jakość dzwięku jest porównywalna. Posiadam Ainola V6000hda według mnie jakość dźwięku jest rewelacyjna. Przed zakupem testowałem playery zbudowane na Wolfsonie takim jak w v39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z twoją opinią, "że dźwiękowo pójdziesz w dół i to nieźle". Czy testowałeś Ainola? Nowe Ainole posiadają wydzielony DAC

renomowanej amerykańskiej firmy Cirrus Logic CS42L52 24 bitowy kodek. Według mnie jakość dzwięku jest porównywalna. Posiadam Ainola V6000hda według mnie jakość dźwięku jest rewelacyjna. Przed zakupem testowałem playery zbudowane na Wolfsonie takim jak w v39.

 

 

Sam codec nie gwarantuje super jakości dźwięku. A chip który siedzi w ainolu to CC1600. Skąd wiesz że jakość dźwięku jest porównywalna skoro nie miałeś w ręku V39. Playery zbudowane na wolfsonie takim jak V39 to Gigabeat Toshiby i MS ZUNE 1Gen, do tego posiadają inny chip co gwarantuje tylko i wyłącznie ze różnią się jakością dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ainol v6000HDB, dopiero co kupiłem,

na razie sprawuje się dobrze, dźwięk średni, jakość obrazu bardzo dobra, jest pozbawiony nie potrzebnych bzdetów.

Dalej nie wiem co z napisami ;/? może ktoś pomóc ? muszę je łączyć w jeden plik (długo to trwa) czy jakoś "inaczej" odczyta mi srt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności