Skocz do zawartości

Edirol-UA-1EX + AKG K530 do lapka


THEJAJO

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myslicie?

 

Mam zamiar wyposazyc sie w cos lepszego, grajacego lepiej niz wbudowana dzwiekowka i glosniki w T61.

Moze ktos juz ma taki komplet i chce sie podzielic wrazeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myslicie?

 

Mam zamiar wyposazyc sie w cos lepszego, grajacego lepiej niz wbudowana dzwiekowka i glosniki w T61.

Moze ktos juz ma taki komplet i chce sie podzielic wrazeniami?

 

Ale to jest taki PCLink. Z jednej strony USB z drugiej wyjscie cyfrowe. Musisz do tego miec jeszcze zewnetrzny DAC + wzmacniacz ...

 

Ja proponuję, żebyś wypożyczył od GRADO__Fan-a Beresforda 7520. Kosztuje cos kolo 1 tys PLN i ma wejscie USB, wyjscia audio, wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.

 

Inna opcja to wspomniany PCLInk modyfikowany przez GRADO_Fan-a (koszt 250 PLN, tez wejscie USB wyjscie cyfrowe optyczne plus coaxial).

Do tego Beresford 7510 (650 PLN) do tego kabel optyczny 100 PLN.

 

Ponieważ koszt jest ten sam to polecam jednak Beresforda w wersji 7520 (odpada koniecznosc zakupu PCLinka)

 

EDIT >>

 

Obydwa Beresfordy to DAC-i (czyli zamieniają sygnał cyfrowy na sygnał analogowy).

Mozesz je dalej podłaczyć do zewnętrznego wzmacniacza lub bezpośrednio do tzw. "aktywnych" kolumn (np. MicroLaby Solo 7c)

Każdy Beresford ma wbudowane gniazdo słuchawkowe. Podobno w wersji 7520 znacznie lepsze.

W wersji 7510 szumi na niektórych słuchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... czyli nie zauwaze roznicy po podlaczeniu Edirola+AKG ?

Wezmy pod uwage rowniez koszty - suma powyzszych to ok. 600 zl.

 

Ale Edirol to taki PCLink. Zamienia sygnal USB na cyfrowy. Jak chcesz do tego podłaczyć AKG to musisz dokupić DAC-a (a jeżeli DAC nie ma wzmacniacza słuchawkowego to jeszcze wzmacniacz słuchawkowy).

 

Np. wspomnianego Beresforda. PCLink jest 2 krotnie tanszy a najkorzystniej wychodzi sam Beresford 7520 który ma wszystko w sobie.

 

Wchodzi USB na niego, słuchasz na jego gniezdzie słuchawkowym

 

(nie potrzebujesz do tego zadnej karty muzycznej, wręcz obojętna jest jakość posiadanej karty w lapku)

 

EDIT >>

 

Zauważ,że wpsomniany sprzęt możesz wypożyczyć i przekonac sie jak zagra ...

Nie będzie "nirwany" to możesz oddac (poniesiesz koszt przesyłki we dwie strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ze pozyczyc moge ale z drugiej strony ten Beresford chyba wart swojej ceny. Tym bardziej ze juz wzmak mam i kolumny (jak w opisie) i ewentualnie podlaczajac lapka przez niego muza bedzie pewnie niebo lepsza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek,

mimo ze mam slabo karte w laptopie to lepszym rozwiazaniem jest mi kupic beresford 7520 czy karte zewnetrz audio i wzmak?

beresford 7520 potrzebuje jeszcze wzmaka na sluchawki czy nie? ew jaki inny dac ma wzmacniacz i na ile jest on dobry ze warto takiego daca kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorek,

mimo ze mam slabo karte w laptopie to lepszym rozwiazaniem jest mi kupic beresford 7520 czy karte zewnetrz audio i wzmak?

beresford 7520 potrzebuje jeszcze wzmaka na sluchawki czy nie? ew jaki inny dac ma wzmacniacz i na ile jest on dobry ze warto takiego daca kupic?

 

Proponuję wypożyczenie Beresforda od GRADO__Fan-a.

 

Dla mnie to jest doskonałe źródło o bardzo dobrej charakterystyce brzmienia.

 

Jeszcze raz powtarzam, ze NALEGAM abyscie wypożyczali i wtedy podejmowali decyzję. Na head-fi nowy Beresford 7520 ma bardzo dobre opinie.

 

Łącznie z informacją,że gniazdo słuchawkowe daje radę nawet Senhaiserom HD600.

 

Napisz do GRADO__Fana PM z informacją jakie masz słuchawki. On Tobie doradzi czy lepiej z nimi się zgra 7520 czy 7510 + PCLink

 

EDIT >>

 

Mozesz miec PC/lapka z integrą lub wogóle bez karty muzycznej.

Dla mie Beresford jest dużo uniwersalniejszym rzowiązaniem. Mozes go podpiąc pod PC, pod DVD, pod CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem ze pozyczyc moge ale z drugiej strony ten Beresford chyba wart swojej ceny. Tym bardziej ze juz wzmak mam i kolumny (jak w opisie) i ewentualnie podlaczajac lapka przez niego muza bedzie pewnie niebo lepsza. ;)

 

Ja mam dosyć dobre CD Vincent CD S1.1 a wolę słuchać obecnie przez Beresforda.

 

Czyli płyty do CD VIncenta, z Vincenta do DAC-a (poprzez link cyfrowy)

Z DAC-a na amp z amp-a na kolumny :) (amp Creek 5350, kolumny AudioPhysic Yara, Sub Velodyne)

 

A z PC-ta muzyka i DVD idą przez PCLinka na Beresforda i dalej ta sama scieżka ...

 

Gniazdo słuchawkowe 7510 szumi z niektórymi słuchawkami. Ponoć 7520 jest pozbawione tej przypadłości, wiec wydaje się pewniejszym zakupem

(i odpada kolejne urządzenie PCLink i co najmniej Cabel optyczny Beresforda za 100-150 PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym miejscu parę pytań (możliwe, że wygrzebałbym coś w wątku o Beresfordzie, ale 130 stron... ;) ) :

Może to kwestia subiektywna, ale Beresford robi faktyczną różnicę w dźwięku, jeśli wpiąć go pomiędzy DVD i Ampa Harmana?

 

Jeśli chodzi o słuchanie z laptopa i playera przenośnego, to jest możliwość podłączenia ich bez wyjścia cyfrowego(w wersji T510)?

 

Czy na słuchanie na słuchawkach potrzebny duży wpływ ma oddzielny wzmacniacz słuchawkowy(Ty używasz jeszcze Creeka, czytałem opinie, że słuchanie przez słuchawki bezpośrednio z DACA jest gorsze niż z dodatkowym ampem słuchawkowym)?

 

Pytam dlatego, że nie wiem, czy kupienie wzmaka słuchawkowego teraz się opłaci, jeśli za jakiś czas i tak zamierzam przymierzyć się do Beresforda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym miejscu parę pytań (możliwe, że wygrzebałbym coś w wątku o Beresfordzie, ale 130 stron... ;) ) :

Może to kwestia subiektywna, ale Beresford robi faktyczną różnicę w dźwięku, jeśli wpiąć go pomiędzy DVD i Ampa Harmana?

 

Jeśli chodzi o słuchanie z laptopa i playera przenośnego, to jest możliwość podłączenia ich bez wyjścia cyfrowego(w wersji T510)?

 

Czy na słuchanie na słuchawkach potrzebny duży wpływ ma oddzielny wzmacniacz słuchawkowy(Ty używasz jeszcze Creeka, czytałem opinie, że słuchanie przez słuchawki bezpośrednio z DACA jest gorsze niż z dodatkowym ampem słuchawkowym)?

 

Pytam dlatego, że nie wiem, czy kupienie wzmaka słuchawkowego teraz się opłaci, jeśli za jakiś czas i tak zamierzam przymierzyć się do Beresforda.

 

Jest cały wątek otransportach (w tym DVD) z którymi się dobrze zgrywa.

DVD może być całkiem tabnie, byleby miało dobrze zrobione wyjscie cyfrowe.

Twórca Stanley Beresford uzywa jakiegos DVD za 200-300 PLN (juz nie pamietam nazwy).

Genralnie zadna rewelacja ale ma dobry kwarc (zegra) i jest calkiem niezłym transportem cyfrowym

 

Ideą Beresforda było "spięcie" wszystkich urządzen jakie masz (TV Sat, DVD, CD, PC -> ja dokładnie tak mam) do jednego przetwornika.

Mój Creek to amp do kolumn. Słucham z niego na słuchawkach tylko wtedy gdy mam w torze mój CD i DAC Adionemesisa.

Wtedy z dziurki Creeka jest doskonale. Niedługo będę miał modyfikowanego Beresforda 7510 i mam nadzieję, że wtedy też będzie tak dobrze.

 

Na HD595 słucham z dziurki CD Vincenta a na CAL! TYLKO z Beresforda (zgrywa się bardzo dobrze z tymi słuchawkami)

 

7520 ma ponoć lepszy amp słuchawkowy niż 7510. Myślę, że może być wystarczający.

Wszystko zależy zawsze od słuchawek jakich używasz.

 

Rada powtarzana do znudzenia -> wypożycz. Sprawdź jak się zgra z twoim DVD (najlepiej światłowodem Beresforda -> tym lepszym)

Zobacz jak gra z PC -> możliwe, że zrezygnujesz z DVD :D

 

EDIT >>

 

A jak zdecydujesz się zostawić sobie Beresforda to będziesz miał całkiem dobre źródło

Wtedy możesz pomyśleć o wypożyczeniu jakiegoś amp-a słuchawkowego i sprawdzeniu czy nie będzie jeszcze lepiej

Pamietaj ze im lepszy amp tym bardziej odkryje wadyźróla. Takiego @moonlighta V8 bałbym się podłączać do integry w lapku

Pokaze tylko jej wady. To bardzo przejzysty amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słuchanie z laptopa i playera przenośnego, to jest możliwość podłączenia ich bez wyjścia cyfrowego(w wersji T510)?

 

Nie. Beresord to DAC -> czyli żródłem musi być sygnał cyfrowy. Zdaje sie, ze iPoo ma jakąś przystawkę dzięki której można z niego wydobyć sygnał cyfrowy

Jak wypożyczysz wersję 7520 to możesz lapka/PC podłączyć kablem USB do Beresa

 

7520 ma port USB. Na compie nie musisz miec wtedy zadnej karty graficznej. Windows Player, czy foobar wysle wtedy sygnał cyfrowy na Beresforda a tam zostanie zamieniony na analog.

 

*************

 

Przy wersji 7510 potrzebujesz jeszcze PCLinka dokonwersji USB na sygnał cyfrowy lub kartę muzyczną z taką konwersją -> dlatego 7520 wydaje się korzystniejszym rozwiązaniem.

Modyfikowany PC link to koszt 250 a te lepsze swiatelko Beresforda to chyba juz 150 PLN (czyli sumując dostajemy ksozt 7520 który nie potrzebuje PCLinka i światłowodu) i ma lepszy wbudowany wzmacniacz słuchawkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze cos takiego: http://www.audiotrak.co.kr/kr/product/Edac2.php tylko nie wiem czy mnie stac O_o choc moglby uzbierac. ;)

 

Znalazlem jeszcze cos w tym stylu: http://www.russandrews.com/product-Fubar-I...plifer-4589.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpX. Tak sie tylko rozgladalem za innymi DACami ale faktycznie ciezkie do zdobycia. O_o No i ta cena. Beresford wydaje sie najlepszym rozw. i do sluchawek i do Yamahy AX-500. ;)

Jak tylko zgromadze fundusze zaczne szukac gdzie kupic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpX. Tak sie tylko rozgladalem za innymi DACami ale faktycznie ciezkie do zdobycia. O_o No i ta cena. Beresford wydaje sie najlepszym rozw. i do sluchawek i do Yamahy AX-500. ;)

Jak tylko zgromadze fundusze zaczne szukac gdzie kupic. :)

 

NIe musisz szukac. Nasz forumowy kolega @GRADO__Fan jest dystrybutorem Beresforda na PL.

 

Sam twórca Stanley Beresford tak mi napisał :)

 

Pamiętaj, zeby skorzystac z opcji kupna/wypożyczenia. Wpłacasz calosc dostajesz i masz dwa tygodnie na zwrot lub zatrzymanie go u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten Beresford. Ma wyjscie audio analog (preamp) co w sam raz spasuje do mojej Yamahy AX-500 ktora wlasnie moze robic za koncowke mocy. Ma odpowiednie gniazda. Poza tym ta cena niewygurowana.

 

Mam udzerzac prosto do GRADO__Fan'a w celu zakupu czy gdzies jest jakis sklep internetowy?

Na Allegro widze tylko 7510 bez USB input.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten Beresford. Ma wyjscie audio analog (preamp) co w sam raz spasuje do mojej Yamahy AX-500 ktora wlasnie moze robic za koncowke mocy. Ma odpowiednie gniazda. Poza tym ta cena niewygurowana.

 

Mam udzerzac prosto do GRADO__Fan'a w celu zakupu czy gdzies jest jakis sklep internetowy?

Na Allegro widze tylko 7510 bez USB input.

 

GRADO__Fan sprzedaje via "alledrogo". Wyslij mu PM. Mozesz wtedy wyporzyczyc (np. wersję z USB) i przekonac sie czy to o to chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na strone beresford'a i na obecny kurs funta wyjdzie sporo kasy - prawie 800 PLN a nie jak wspomniano wczesniej nieco ponad 600. O_o

Musze miec te kase zeby wypozyczyc. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na strone beresford'a i na obecny kurs funta wyjdzie sporo kasy - prawie 800 PLN a nie jak wspomniano wczesniej nieco ponad 600. O_o

Musze miec te kase zeby wypozyczyc. :/

 

Przeciez juz pisalem wielokrotnie ze GRADO__Fan sprzedaje na allegor (widze cenę 695). Ale do tego musisz doliczyc PCLink + swiatelko.

 

Takie komplety są już na allegro tez -> były kupione od GRADO__Fan-a -> ludzie teraz przesiadają się na wersję 7520 i sprzedają takie komplety taniej.

 

(widze taki komplet za 760 PLN)

 

Z tym, ze 7520 -> jak wspominalem wielokrotnie nie wymaga pclinka i swiatelka. Zobacz sobie szczegóły na forum w wątku o Beresfordzie

 

<< wątek Beresfordowy >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie czym rozni sie 7520 od 7510 i dlatego sklaniam sie ku 7520 ale ta cena jest wysoka. W zaleznosci od tego jaka bede mial sytuacje finansowa uderze do GRADO___Fan'a na Allegro i sie zobaczy co bede mogl w tej sprawie zdzialac.

 

Dobre opinie ma ten 7520. ;)

 

Uderzylem. Cena ponad 1100 mnie przerazila. Chyba jednak zrezygnuje. Przynajmniej narazie. O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

HeHe... odkopuje temacik...

 

Przymierzam sie do kupna 'lmapucera maxi'. Generalnie juz jestem zdecydowany. ;)

Pozostaje kwestia podlaczenia jej do lapka. Sposoby sa przynajmniej 2 - USB lub SPDIF (jack 3,5 - BNC/RCA).

I tu nasuwa sie pytanko ktory kabel bedzie lepszy pod wzgledem niedegradowania dzwieku w stosunku do 5m dlugosci bo tyle mi potrzeba?

Sklaniam sie ku USB, dobremu USB, chyba ze ktos ma lepsze doswiadzczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności