Skocz do zawartości

zestaw audio pod pc


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

tematow podobnych naczytalem sie tu wiele, niestety nie potrafilem znalezc takiego ktory pomoglby mi choc troche z moim problemem.

 

Sytuacja jest taka: majac do dyspozycji prawie 2x budzet niz teraz (1000pln) planowalem zakup pianocrafta e320. Niestety skonczylo sie na planowaniu a losowa sytuacja ograbila mnie z z czesci funduszy.

 

Do czego to ma byc i na czym mi zalezy:

 

cudo ma dzialac glownie z moim pc i przy nim ma zostac usadowione na biurku (ew na przylegajacych meblach) - biurko mam sporawe ale tez bez zbytniego szalu (dlugosc 160cm szerokosc od 110 do 70 cm) wiec liczy sie kompaktowosc - najlepiej by elektronika (jezeli taka by zaistniala) byla w miare niska i dala sie swobodnie "wsadzic" pod monitor (tak planowalem z pianocraftem) od strony kompa zrodlem jest karta xfi xtreme music.

 

sprzet ma sie sprawdzac glownie w filmach oraz muzyce (musi byc w miare uniwersalny gdyz sporo mieszam jesli chodzi o sluchane gatunki - od hardcore`u, rock, po elektronike wszelaka)

 

co jeszcze... zalezy mi na w miare dobrej jakosci generowanego dzwieku przy w miare rozsadnej glosnosci (tak by moc pokryc 20m pokoj) milo i sympatycznie by bylo gdybym mogl podpiac sie pod to sluchawkami i sprzetem przenosnym. Nie zalezy mi na odtwarzaczu cd. Sprzet koniecznie musi byc nowy, mam jeszcze ok miesiaca na wybor i kupno.

 

ograniczen sporo, wymagan takze, kasa no coz... nedzna wiec boje sie ze bede musial zrezygnowac. Poki co chce sprawdzic jakie mam opcje (aktualnie widze sie tylko z takim budzetem w segmencie mikro wiez i zestawow komputerowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak tylko...

 

nie podepne sie pod to bezproblemowo playerem (nie widze nigdzie na pilotcie wejscie in tylko zlacze pod sluchawki), no i jak ognia staram sie poki co isc w kierunku zestawow typowo pc - moze dlatego ze poki co w oczy rzucilo mi sie tylko z-cinema logitecha i razery mako - niestety te pierwsze juz w akcji widzialem u znajomego i oprocz wygladu nie spelniaja moich oczekiwan - a mako to rosyjska ruletka - chwalone ale raz ze nie jestem przekonany do razera w roli producenta zestawow audio dwa podobno potrzebuja sporo przestrzeni dla siebie przy generowaniu dzwieku no i cena przez zwyzki euro/dolar poszla ponad 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwiekowka siedzi w miare niezgorsza -Creative XFi Xtreme Music. Co do Solo 7c - tez sporo sie o nich pozytywnych slow naczytalem tutaj na forum i mam tylko dwa ale - sama wielkosc moze byc minimalny klopot by to postawic no i planowalem to umiejscowic po obu stronach monitora bo z wiekszym rozstawieniem moze byc tyci problem. No i gdzie tu sie wpiac swobodnie ze sluchawkami czy przenosnym sprzetem? o ile moja mp3-jke chyba moge wpiac jako drugie zrodlo to sluchawki? dla wlasnej wygody nie chce mi sie non stop wpinac/wpinac glosniki w sledzia.

 

 

edit: na szybciocha sobie pobuszowalem w segmencie mikro wiez; ONKYO CS-325 i SONY CMT-HX70BTR - patrzac w kierunku moich potrzeb i wymagan warto? czy jednak mam przemyslec kwestie solo7c i moich priorytetow (miejsce, wejscie na sluchawki, player)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koło monitora postawić je,to kup Genius 3000x lub maksymalnie Solo 6c.Pasowały by też 5c.Jakość na każdych z nich będzie lepsza niż na jakiś plastykowych pierdziawkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pod plastikowe pierdziawki pisza sie takze te dwie mini wieze o ktorych pisalem wczesniej? (sony i onkyo). Solo sa dla mnie ostatecznoscia i sporo znalalem informacji ale czy ktokolwiek ma wiedze jak te dwa modele wypadaja na tle tych solo? 6c czy 5c to jednak kolo 400pln a mam troche wiecej do dyspozycji + dodatkowe oczekiwania.

 

 

ps. chociaz powoli zaczynam watpic by ktos mial rozeznanie co do tych dwoch miniwiez, a temat koncentruje sie na solo o ktorych opinie znam. pomysly gdzie sie mozna podpytac? onkyo na zywo nie mam gdzie odsluchac to samo solo, sony hx70 mialem okazje obejrzec, posluchac w nedznych warunkach (eurortv) i wpiac sie sluchawkami i bylo dla mnie calkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności