Skocz do zawartości

D2 i jakość dźwięku


ace99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Ro zaważam kupno player mój wybór początkowo padł na clix2 ( ze względu na dźwięk i dobry wyświetlacz ) ale teraz kiedy czytałem różne opinie na zagranicznych portalach zainteresowałem się również d2. Największe wrażenie zrobiła na mnie ta recenzja http://www.anythingbutipod.com/archives/20...o-d2-review.php . Mam kilka pytań do użytkowników tego odtwarzacza :

1. Rzeczywiście jakość dźwięku i wyświetlacza jest taka rewelacyjna jak napisali w tym teście.

2. jw tylko tyczy się video ( jak wygląda nasycenie barw ) jest lepsze od V39 ( ten odtwarzacz aktualnie posiadam )

3. czytałem recenzję khorna do V39 i muszę powiedzieć że głównie przez wyświetlacz ten grajek mi się nie podoba ( słabe kąty, blade barwy momentami ), ale dźwięk bardzo mi podpasował z jednym wyjątkiem, jak zwiększa się głośność to basy powoli się ściszają ( słychać to tylko kiedy odtwarzacz podgłosimy bardzo mocno ale jednak ), no i ten equalizer, zupełnie nie potrzebny , każde majstrowanie przy nim psuje dźwięki. Czy z D2 jest tak samo ( według recenzji khorna dźwięk jest w d2 dużo gorszy, ale wolę zasięgnąć kilku opinii )?

 

 

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi użytkowników tego playera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

 

1. Jakość wyświetlacza absolutnie nie powala. Od Clix2 czy ipo odstaje jak Hel od wybrzeża. Brzmienie - to jedna wielka szkoła dołowania ludzi. Jeśli dla kogoś zdolność odtwarzacza do robienia BUM ze wszystkiego co się da oznacza dobrą jakość to D2 dochodzi do perfekcji. Poza BUM D2 niewiele potrafi.

 

2. Jak dla mnie od V39 lepsze są nawet stare grabie w ogródku świętej pamięci dziadka. Wyglądają lepiej, są praktyczniejsze, a przy odrobinie fantazji wydadzą z siebie o niebo lepszy dźwięk.

 

3. Miałem V39 podpięte pod słuchawki wymagające dość dobrego wzmocnienia (słuchaweczki douszne) - V39 nie dało rady w ogóle wykrzesać z nich dołu, a góra była sztuczna i tak źle wysterowana jak tylko się da.

Co do EQ - jeśli nagranie wymagało zabawy EQ zrobił to już realizator. Zrobić cokolwiek z brzmieniem przy 4,5,6 poziomowym EQ tak, żeby nie powstały dziury między częstotliwościami hmmm... a łyżka na to....

 

Po mojemu początkowy wybór od dwóch następnych różnił się tym, że nie był kompletnym, absurdalnym i supermegabeznadziejnym błędem :)

 

Jeszcze raz powtórzę - P O M O J E M U !!!!! Przesłuchaj D2 V39 i Clixa i odpowiedz sobie po swojemu sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o video, to lepiej wygląda to na d2... o ile jest sens oglądania filmów na tak małych ekranikach ;)

Natomiast jeżeli chodzi o dźwięk to jak najszybciej zapomnij o d2 i pozostań przy v39.

 

 

nawet BBE nie poprawia jakości dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siloe już miałem bulwersa włączyc :P gdyby nie końcówka posta.

 

ja nie odniose się do porównania v39 vs d2, atoli v39 słuchałem mniej jak 5 minut.

 

Jednak zwrócę uwagę na kilka aspektów, które sa przez niektórych brane pod uwage.

 

Wydoda użytkowania: d2 wg mnie, używa się wygodniej - są przyciski którymi można zmieniać głosność oraz utwór. V39 niestety ma przyciski zbyt małe i trzeba się przyzwyczaić do nich.

 

w niedalekiej persfektywie rockbox na d2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

java - bardzo mocno starałem się polubić D2 bo on mi się cholernie podobał wizualnie. Poza tym szukałem swojego czasu czegoś z czytnikiem SD. Niestety - ni jak nie dało się z niego wydobyć niczego poza buczeniem :) Nie jestem uczulony na bas - nie znoszę jednak jak jest on tam gdzie nie ma go być i w takich ilościach, których być nie powinno. D2 ma tę przypadłość, którą były obarczone pierwsze 3 way Themadcuba - KŁAMIE. Sprawie, że dolne wartości nakładają się na dźwięki w wyższym zakresie przez co znacznie zawęża niższe partie średnicy.

 

Nie przeczę, że marketingowo takie brzmienie sprzedaje się lepiej. Nie jest to jednak coś co zaliczam na plus szukając dobrego brzmienia.

 

Gdybym miał jednak dokonać wyboru między D2 a V39 bez wątpienia wybrałbym D2. Chyba, że następny upgrade do V39 doda opcje grabienia ogródka i tym samym uczyni zeń przydatne do czegoś narzędzie. Obawiam się jednak, że z tą jakością wykonania - jako grabie długo służył nie będzie. :)

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No wiec ja mam v39 i powiem wam ze z ex85 to jest istne cudo...

Dźwiek jest bardzo dobry ...

Video ... Kolory i jakos obrazu bardzo dobra jak dla mnie.

Nieraz obejrzę jakis film (harry potter, Piraci z Karaibow, Opowiesci z Narni)

I jak dla mnie kolory sa bardzo dobre i przyjemnie sie oglada. Na dodatek ten dźwiek podczas filmow jakiego na pewno nie uświadczymy ogladajac film na kompie.

 

Jesli kto sluchal vedii na srs-200 to faktycznie mogl byc zawiedziony ... ale jak na pchelki to pieknie graja

Ale roznica z ex-85 jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie v39 odpycha obsługą. Mówcie co chcecie, D2 może i gra gorzej. Z dobrze dobranymi słuchawkami jest fajnie. Z phonakami jest rewelka, z moimi UE jest niezle, bo słuchałem UE ich na innych playerach i tylko z nano bardziej mi sie podobało. Ale jak wziąłem do ręki V39 w którym menu wyglądało gorzej niż w moim megashitowskim pentagramie którego miałem 3 lata temu i na dodatek przez 2-3 minuty bawiłem się żeby włączyć sobie ten kawałek co akurat chciałem - za sprawą tragicznego menu, to stwierdziłem, że jednak dobrze się stało, że go nie kupiłem. Pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia ale ja mówię V39 NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dla mnie d2 to dokladnie to czego szukalem, nie duzy a z dobrym wyswietlaczem, wygodny w uzytkowaniu, niezle grajacy.

moze i z tym dzwiekiem macie racje, ale lekka zabawa eq, wylaczenie efektow bbe i m3b i gra bardzo przyzwoicie

 

co za nim przemawia? to ze ma wszystko czego potrzeba do wygodnego uzytkowania. nie musze go wyjmowac z kieszeni zeby zmieniac utwory, podglasniac i sciszac muzyke, boczne przyciski sa tak wygodne ze wszystko robisz (nie majtajac reka w kieszeni bo wszystko robisz kciukiem przyciskami na bocznym panelu) trzymajac playera w kieszeni (funkcje przyciskow zmieniaja sie jak wlaczasz/wylaczasz przycisk hold)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
A jakie słuchawki mi polecicie tak do 230 zł nauszne do D2 i do kompa

 

Mam na oku następujące: Audio-technica ATH-SJ5, AKG 420, 430, K81/518DJ (jeśli tylko zwracać uwagę na liczby to te mają najwęższe pasmo z tych wszystkich)

 

 

Teraz posiadam O2 i najlepiej ten odtwarzacz gra z K518DJ ( dźwięk jest szczegółowy no i bas jest bardzo dobrej jakości, sama przyjemność ). K518Dj zgrywają się z nim lepiej niż ES7, które są 2 x droższe.

Wydaje mi się, że najlepsze do d2 będą Djki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kurcze nie kierujcie się czyjąś subiektywną opinią dotyczącą odtwarzacza. Bo z tego widać że na dźwięk odtwarzacza bardziej wpływa:

 

a) Opinia innych

B) renoma odtwarzacza

 

niż:

 

a) odsłuch własny

 

Czy Rio Karma z tego względu że jest Karmą od razu lepiej gra, przynajmniej w paru płaszczyznach? Ba ja bym powiedział że w codziennym odsłuchu gra prawie jednakowo a nawet gorzej bo jest bardzo podatna na stratne formaty a nie oszukujmy się że kazdy z nas ma FLAC i same 320kb/s nie wspominając o wielu innych. Siłe pokazuje dopiero na dużych słuchawkach i audio oczywiscie w bezstratnych formatach. Przy 320 do 192 siłe pokazują Clix2 i D2/D2+

 

Skoro w jednym utworze D2, Clix2 i Rio Karma gra praktycznie w codziennym odsłuchu (nie mylić z analizowaniem muzyki) tak samo to czemu jeden twierdzi Karma the best, clix2 lata świetlne za nią albo Cowon D2 super a Karma kiepska?

 

Najlepiej kolego jak sam przesłuchasz z kilkoma parami słuchawek. Ode mnie powiem ze CAL!, Triple Fi. 10 Pro, Westone Um3x i EX85 LP grają na D2 bardzo przyzwoicie. Clixa2 za malo miałem.

 

Pamiętajcie nawet najlepszy człowiek od analizowania muzyki a takim też jest niewątpliwie siloe z racji obracania się w tych tutaj różnych forach posiada włąsne upodobania muzyczne gdzie nawet różnica 1db, 1khz może stanowić różnice w osobistym monitorowaniu muzyki a że każdy ma "Customowe Ucho" to u kazdego dźwięk będzie napewno inaczej odbierany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace99: z recenzji wynika, że O2 i S9 jednak grają inaczej niż D2/i7 (i chwała im za to) - połączenia D2 z K518DJ nie polecam, bo jest IMO suche, metaliczne i ciemne.

Edit (poniżej) @siloe: nie napisałem, że S9 i O2 grają tak samo, tylko że inaczej niż D2 i i7 (dwa ostatnie znam, o S9 i O2 tylko czytałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... posiada włąsne upodobania muzyczne gdzie nawet różnica 1db, 1khz może stanowić różnice w osobistym monitorowaniu muzyki a że każdy ma "Customowe Ucho" to u kazdego dźwięk będzie napewno inaczej odbierany

 

Pozdrawiam

 

Amen

 

 

ace99: z recenzji wynika, że O2 i S9 jednak grają inaczej niż D2/i7 (i chwała im za to) - połączenia D2 z K518DJ nie polecam, bo jest IMO suche, metaliczne i ciemne.

 

Jeśli O2 gra tak jak S9 to moim zdaniem za dobrze to to nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(aallen @ 11.06.2009, 14:11)

... posiada włąsne upodobania muzyczne gdzie nawet różnica 1db, 1khz może stanowić różnice w osobistym monitorowaniu muzyki a że każdy ma "Customowe Ucho" to u kazdego dźwięk będzie napewno inaczej odbierany

 

Pozdrawiam

 

 

Amen

 

ja bym powiedział raczej "So say we all"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności