Skocz do zawartości

Nawigacja i funkcje playera. Gdzie mój idealny player ? ;)


Seven3P

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam.

 

Oto mój player Sony NW-E407:

31343273-2-440-overview-1.gif

 

 

Zacznę od tego że mam go od 5 lat i działa jak nowy. Używam go średnio codziennie z 6 godzin.

1GB.

To jest tylko odtwarzacz.

W zestawie dostałem: słuchawki Sony E0931, klips zeby przypiac do spodni, cd z oporogramowaniem, zamszowy pokrowiec i kabel usb.

Ma własny format, więc można dużo muzyki wgrać.

Gra 50-60 godzin.

Mówią, że ma mało miliwatów na wyjściu przez to gra cicho, ale przy głośności 32 (max) gra tak samo jak ogromnie ponoć głośna VEDIA a10 z 40mV na wyjściu, która jest ustawiona na 35 (gdzie max40) - z tymi samymi słuchawkami.

Ten mp3 player przy bieganiu spadł mi na beton z 800x. Jest chyba z pancernego szkła.

Ma najwygodniejsze słuchawki.

 

I ma to, co spowodowało, że założyłem ten temat.

Utwory wrzuca się do katalogów dzięki SonicStage i ustawia ich kolejność jak nam pasuje.

I w tym playerze jest taka wystająca obręcz widoczna na obrazku. Kiedy jest wysunięta, to przekrecając w prawo lub w lewo, można przeskakiwać między folderami (nastepny/poprzedni). Kiedy się obręcz przesunie w stronę playera raz, to można zmieniać poszczególne utwory tak samo jak katalogi. Kiedy obręcz przesunie się do końca playera to włącza się hold.

Play stop, głośność widać gdzie jest.

 

Niech mi ktoś powie proszę, że są jeszcze takie podobne playery! Bo z tego co widziałem wszystkie mają funkcje, nastepna i poprzednia mp3. Więc jeżeli ktoś chce sobie wybrac katalog z inna muzyką, to musi wchodzic w opcje playera, gdzie pokazuje sie lista i joyem lub czymś podobnym, przelecieć aż do katalogu który nas interesuje, potem wybrać ten katalog, potem utwór i puścić play.

Jest to nie możliwe w playerach jakie widziałem by zmienić katalog na ten co się chce jedną ręką, trzeba PATRZEĆ na player, na listę katalogów i odszukać sobie czego potrzebujemy.

 

W tym moim Sony mogłem w najgrubszych rękawiczkach, JEDNA RĘKĄ przez kurtkę zmieniać katalogi i utwory, zgłaśniać, ściszać i wciskać hold! I to w biegu!

 

W nowych jest to nie możliwe, trzeba patrzeć na listę lub szuka się na chybił trafił katalogu gdy nie ma się możliwości patrzeć, nie wspominając już o playerach co mają poukrywane opcje i trzeba trochę sie naklikać by wybrać katalog/soundtrack.

A zmienić katalog w biegu to jest nie możliwe.

W prezentowanym Sony wybranie chcianego katalogu (W BIEGU!) przez jeansowe spodnie zajmuje około około 1 sekundy! Tak samo z utworami.

W tych wszystkich nowych co widziałem playerach wybieranie w biegu odpada i w prawie wszystkich trzeba na niego patrzeć i co zajmuje trochę czasu i precyzji.

 

 

Myślałem, że po 5 latach kupie sobie coś nowego, a "złoma" sprzedam. Więc kupiłem i pomijajac już jak na jakości dźwięku się zawiodłem nowych playerow, pomijając że bateria trzyma średnio 15 godzin a nie 60, pomijając że mają najbardziej niewygodne słuchawki w porównaniu do tych sony, pomiajając że te słuchawki w większości przypadków gorzej grają i trzeba kupic nowe, pomijając że playery są wytrzymałości kieliszka, pomijajac ze nie maja w zestawie mocowania do paska itp, to najbardziej dobiła mnie ta NAWIGACJA.

Jakby nie mogli zrobić obok przycisków NEXT utwór, dodatkowo NEXT folder.

 

Kto to wymyślił, żeby trzeba było patrzeć na LCD wybierając rodzaj muzyki czy katalogi ? I co lepsze dają do zestawu pokrowiec z przypinaniem do paska.

Na prawde świetnie się wygląda kiedy sie patrzy na LCD przypietego do paska spodni i szuka... ;) A jeszcze w biegu tak robić to w ogóle szał jak ktoś ma wyobraźnię;D

Pozostaje jedynie klikanie next next next next next next next....... aż się dojdzie do wybranego katalogu.

 

W tym Sony jest jedna wada, ma 1GB.

Dlatego potrzebuje coś większego.

 

Czy znajdę taki player jak ten Sony z 4gb pamięci? (marka nie ma znaczenia)

Głównie chodzi o nawigację i jakość dźwięku. Nawet nie musi mieć żadnego LCD (na swojego patrzę raz na 3 tygodnie i to przypadkiem, zapomniałem jak wygląda).... Chociaż, raz do ustawiania EQ to może i lcd by się przydało.

 

Dlaczego btw z takiej najidealniejszej nawigacji zrezygnowano ?

 

Jestem ogólnie mówiąc zawiedziony, że już takich nie robią.

 

Dzięki za jakąkolwiek krytykę lub radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba Ci nie pomogę, ale skoro napisałeś, że jesteś wdzięczny za jakąkolwiek krytykę...

To chciałbym skrytykować klientów którzy takiech playerów nie chcieli kupować i producentów, którzy je przestali produkować. Niestety , ewolucja MP3 okazała się ślepą uliczką. Klienci wybierają takie urządzenia które mają większy wyświetlacz i nietrudno sobie wyobrazić, że niedługo będziemy wszyscy paradować z odtwarzaczami PM3 o przekątnej ekranu 17''. Więc skoro w odtwarzaczu jest taki byczy ekran, więc producenci muszą znaleźć mu jakieś zastosowanie. Stąd brak intuicyjnej nawigacji.

Podobnie jest w telefonach. Komórka musi posiadać ekran służący do oglądania filmów i nikt się ne przejmuje tym, że dzięki temu, gdy bedziemy gdzieś chcieli zadzwonić, z pewnością okaże się, że mamy wyładowaną baterię.

Mimo wszystko ja mam ciąglę nadzieję, że w pewnych dziedzinach technika wróci do źródła. Gdy tylko pojawi się taki telefon, który bez ładowana przetrwa tydzień i gdy mi upadnie na beton, zmartwie się tylko dlatego, że będę musiał go odkurzyć, na pewno go kupie. Przyżyje to, że nie będzie można zainstalować Quaka, czy innych pierdół.

Więc i Tobie życzę wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę taki player jak ten Sony z 4gb pamięci? (marka nie ma znaczenia)

Głównie chodzi o nawigację i jakość dźwięku. Nawet nie musi mieć żadnego LCD (na swojego patrzę raz na 3 tygodnie i to przypadkiem, zapomniałem jak wygląda).... Chociaż, raz do ustawiania EQ to może i lcd by się przydało.

 

Dlaczego btw z takiej najidealniejszej nawigacji zrezygnowano ?

 

Jestem ogólnie mówiąc zawiedziony, że już takich nie robią.

 

Dzięki za jakąkolwiek krytykę lub radę.

 

Sprobuj z nowymi Sony - np. 638. Mozna zdefiniowac klawisze tak zeby dol/gora przeskakiwaly o folder/album a lewo/prawo o utwor. Z glosnoscia jest troche gorzej bo przyciski sa dosc male ale nadal da sie go bezwzrokowo uzywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość. Tak myślałem, że jest jakieś wyjście :D

 

Czy ten 638 to jakiś specjalny ma być ? bo są różne literki dodane S f itd.

 

I czy sa inne jeszcze jakieś playery co mają może podobne funkcje ?

iAudio i sie podobaja tez ze wzgledu na line-in ale to juz nie takie wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem ostatnio ciekawy topik o odtwarzaczach Sony:

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=41733

Powinien dać odpowiedzi na większość pytań. Mimo to trochę dziwię się Sony, że wpypuszcza odtwarzacze w aż tylu odmianach: S, E, A, które różnią sie nieznacznie i powodują jedynie zamieszanie. Dziwne posunięcie marketingowe.

 

 

 

ps

 

Może jednak ten:

http://www.ceneo.pl/356219

Ma 2 x więcej pamięci niż Twój obecny i cena atrakcyjna... :P

No i jescze jest wersja 4GB.

http://www.ceneo.pl/356221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Przeczytałem wszystkie tematy do tego recenzje wszystkich innych playerów sony.

Zależy mi na tym by zmieniać katalogi. Można z tego co mówicie w NWZ-S638F zmieniac te katalogi przypisujac klawisze next folder. Wiec mialbym i zmiane katalogow i zmiane mp3 i glosnosci pod reka, jednym kliknieciem.

Niby super.

Co do jakosci dzwieku tez chyba nie ma różnicy miedzy tymi co wymienie, więc niech mi jeszcze tylko ktoś powie, czy we wszystkich tych playerach można przypisać klawisz NASTEPNY/POPRZEDNI FOLDER poza poprzednia/nastepna mp3:

 

Sony NWZ-E435

Sony NWZ-E436

Sony NWZ-E436F

Sony NWZ-A438

Sony NWZ-E438F

Sony NZW-S638F (+)

Sony NZW-S639F (+)

Sony NWZ-S738 (+)

Sony NWZ-A806

Sony NWZ-A815

Sony NWZ-A816

Sony NWZ-A818

Sony NWZ-A820

Sony NWZ-A828

 

Bo w opisach nic o tym nigdzie nie znalazłem.

 

Plusem zaznaczyłem te co mają ponoć najlepszy dźwięk. (chociaż można się spierać z tego co czytałem)

A czytając recenzje i porównania speców to każdy porównuje jakość dzwięku do innego i wychodzi w rezultacie, że wszystkie graja tak samo dobrze i nie ma najlepszego jeśli o dźwięk chodzi.

Więc już zgłupiałem trochę.

Wszystkie grają tak samo dobrze, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym z tych playerów można zmianiać folder przyciskami góra/dół. Można by jeszcze dodać do powyższej listy serię s61x (ten sam dźwięk co wszystkie a8xx. Jednak z tego co pamiętam a80x wymaga używania Sonic Stage i konwertuje wszystko na ATRAC.

 

Wszystkie grają podobnie. Różnice są, ale niewielkie, więc raczej nie należy się nimi przejmować przy wyborze playera. Jedynie seria e43x może odstawać trochę bardziej od reszty, bo nie ma "polepszaszy" dźwięku i innych efektów, które wymyśliło Sony (Clear Stereo, VPT, DSEE, Dynamic Normalizer) i wg niektórych gra nieznacznie gorzej.

 

Moim zdaniem powinieneś po prostu znaleźć najlepszą cenowo ofertę na danego playera i kupić go nie przejmując się drobnymi różnicami, szczególnie jeżeli będziesz słuchał muzyki poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności