Skocz do zawartości

Trzaski podczas słuchania muzyki


mpower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z głośnikami podłączonymi do komputeraz firmy Logitech X-230.

Gdy słucham muzyki z radia internetowego czy youtuba, nawet czasem z winapa, to słysze takie 'trzaski'. Jakbym ruszał złączem przy wejściu. Nie wiem co sie dzieje, wcześniej nie było takich dźwięków. Podłączony jest dobrze. Mam je już ok 2 lata(pewnie mniej)

 

Miał ktoś takie problemy? Jak rozwiązać.. Nie wiem. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy nic nie słuchasz, a głośniki są włączone nic się nie dzieje?

 

 

W sumie miałem napisać, że nie trzeszczą. Ale coś strzela czasem. Rzadko, ale zawsze.

 

 

Czadu ? Hmmm tak umiarkowanie. Przy fimach dawałem na 3/4 głóośności bo słabo słychać ciszej. A muzyka raczej normalnie. Na maksa nigdy nie dawałem, też raczej do 3/4 gdy chciałem zaszaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś strzela nawet jak nic nie jest odtwarzane, a winny nie jest kabel/gniazdo (poruszaj i sprawdź) to mogą być to jakieś zimne luty a przy drganiach suba się odzywają jeszcze bardziej. Oczywiście na słuchawkach nic się nie dzieje? A jak masz je mniej niż 2 lata to oddaj na gwarancję, jednak nie spodziewaj się cudów bo Logitech ma "wspaniały" serwis w którym pracują głusi ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś strzela nawet jak nic nie jest odtwarzane, a winny nie jest kabel/gniazdo (poruszaj i sprawdź) to mogą być to jakieś zimne luty

 

No ruszałem i raczej nic.

Zimne luty? Więc co w takim razie można zrobić? Posprawdzać kable i dolutować?

Gwarancja odpada.

 

 

Kur*a, a sprawowały się dobrze <_<

 

 

Hmm, a może to jest inna przyczyna. Sprawdzam teraz na winampie (Jednak czasem strzeli, ale rzadko!). Jak słucham z radia GG lub youtube to wtedy najbardziej jest odczuwalne.

 

Dzięki za pomoc i liczę na dalsze wskazówki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajj.. Lubie współpracować z fachowcami! ;)

 

Masz racje, jest to chyba wina ze strony komputera. Z playerem nic mi nie strzela! :lol:

 

 

Szukam dane na temat sterowników itp.:

Sound Device : SB Audigy 2 ZS [b800] - Od creative'a

 

Nie wiem co znaleźć .

Jak znasz się na tym to powiedz czy mam sterowniki nowe znaleźć czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedz jaką obudowe masz ... wiem wiem głupie ale przy jakiś no name moze prąd chodzić po budzie -_-

 

Hmm szczerze nie wiem. Ale jakiś niemiec składał tego kompa i dosyć nowa sie wydaje. ALe też nie głupi pomysł ;)

 

Nie widze firmy obudowy.. Jakoś można uziemić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te trzaski mogą być spowodowane jakimś spięciem.

Wczoraj jak odpiąłem głośniki od kompa coś tam podmuchałem itp. To już wydawało się wszystko okej. Teraz jak przesuwałem komputer to wróciły trzaski :angry:<_<

 

Próbowałem znowu odłączyć i podłączyć głośniki i poruszałem kompem i nic. Znowu są te trzaski.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jesze ??

Może chodzi prąd po obudowie lub coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze firmy obudowy.. Jakoś można uziemić ?

Kabelek od obudowy do bolca w gniazdku ;)

Tylko musisz mieć prawidłowo wykonaną instalację elektryczną... uziemienie musi być uziemione, jeśli ma działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności