Skocz do zawartości

Pewne Trio MP4 i dylemat


Gość Jabi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Na początku chcę napisać, że dużo tematów przeczytałem na ten temat, po mimo tego chcę zasięgnąć waszej opinii. Wywnioskowałem, że najlepszą trójką wśród MP4 jest:

 

Creative Zen

Vedia C6+

PENTAGRAM EON CINEO

 

Moje wymagania to wysoka jakość odtwarzanej muzyki, wysoka jakość oglądania filmów i funkcjonalność.

 

Wg mnie Vedia C6+ i PENTAGRAM EON CINEO są odtwarzaczami niemal, że identycznymi. Przemawiają za nimi ekrany 3 calowe, jednak minusami tych odtwarzaczy mogą być późniejsze problemy z przyciskami. Również po przeczytaniu wielu recenzji doczytałem się, że PENTAGRAM EON CINEO przy odtwarzaniu muzyki wydaje pewien pisk, gdy muzyka nie jest odtwarzana to z kolei szumi. CZY TO PRAWDA? Co do Vedia C6+ doczytałem, że polskie menu jest nie do końca "polskie" ,np nie ma polskich znaków i zamiast "kalendarz" pisze "kalentasz" i również sama firma Vedia nie jest znana i jest krótko na rynku.

 

Skupię się teraz na Creativie ZEN. Osobiście uważam, że firma Creative to jedna z najlepszych marek sprzętu muzycznego.

Za tym odtwarzaczem przemawia marka i jakość dźwięku, która jest jak wyczytałem jest wysoka, natomiast minusami jest 2,5 calowy ekran, słabej jakości obudowa i mało dodatków w zestawie. Należy wspomnieć też, że Vedia i Pentagram mają wbudowane głośniki, które podobno nie są żadną rewelacją, natomiast w Creativie Zen mamy pewność, że nigdy nie będziemy mieli problemów z przyciskami.

 

To są moje wnioski. Prosiłbym o wasze opinie. Może coś źle wywnioskowałem? Może w cenie tych są inne (lepsze) odtwarzacze?

Proszę o wypowiedzi posiadaczy tych odtwarzaczy, jak również samych "obeznanych" w tych sprawach.

Zależy mi na waszym zdaniu, ponieważ taki zakup musi być trafnie dobrany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung p2 http://www.allegro.pl/item543027979_samsun...4_gb_tanio.html

Czasem da się kupić iPoda video w dobrych pieniądzach.

Swoją drogą nie podałeś, czy interesują Cię modele 2 czy też 8gb, a rozstrzał cenowy jest zauważalny pomiędzy nimi, więc podaj cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj się tymi testami...

 

Te testykomputerowe porównują "parametry" odtwarzaczy a nie jakość dźwieku. Jak sie o tym wie to testy sa ok.

Co do wymienionego sprzętu. Wszystkie graja i MP3 odtwarza i zasadniczo tyle można powiedzieć.

Mnie tam wystarcza...

 

Cineo, Vedia C6, Visio to wszystko sa odtwarzacze "raczej" video i w tej roli sie sprawdzą. C6 i Cineo to ten sam hardware

w C6 przepłacasz 50zł wzgledem Cineo de facto za słuchawki. Visio ma TVout i to bez watpienia zaleta.

 

C6+ to taki rozwojowy Rockchip z TVoutem i FM transmiterem.

 

Viso za to ma TVout ale jest na innym chipe na Ingenicu i ma klawisze od regulacji głosu w odroznieniu od Vedii i Cineo.

 

Ogólnie wszystko to videograjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności