Skocz do zawartości

Słuchawki po raz enty.


Gość Cypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :).

 

Mam zamiar sprawić sobie słuchawki z prawdziwego zdarzenia, kwota jaką mogę wydać to ok. 200zł, ale może ewentualnie wzrosnąć, jeśli słuchawki będą tego warte. Od razu zaznaczę, że w temacie jestem całkowicie zielony, dzisiaj jedynie przeczytałem parę wątków więc proszę o wyrozumiałość ;). Warunki jakie powinny spełniać (pewnie nie będą idealne we wszystkim, ale nie jestem nie wiadomo jak wymagający):

 

-Muzyka jaką słucham to rock/metal, zarówno z komputera jak i z telefonu (nokia n73 music edition, czytałem, że nie wszystkie modele grają dobrze z symbianem...)

 

-Słuchawki muszą być zamknięte, abym mógł swobodnie słuchać muzyki i nie przeszkadzać współlokatorowi (studenci xD)

 

-Dobrze by było jakby też w miarę dobrze spisywały się w grach, ale to akurat najmniej ważne.

 

To chyba tyle, liczę na Waszą pomoc, fajnie by było jakbyście mogli od razu dodać krótką opinie co do polecanych modeli :). Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ten nick haha xD zeby bylo smieszniej ja w tym temacie tez od niedawna... w sumie twoj post pokrywa

sie z tym czego ja szukalem jednak zdecydowalem sie dolozyc stowke i zawiedziony nie jestem on nie! xD

dzisiaj wlasnie dotarly sluchawki ktore sobie wymarzylem :P

 

sugeruje ci udac sie do sklepow w twojej okolicy i posluchac dostepnych tam modeli

imho najwieksza szansa na zastanie snenheiser'ow jak nie bedziesz slyszal roznicy pomiedzy seria 2xx a 5xx to nie

kupuj dorgich sluchawek.

 

to jest wsumie lista z ktorej wybieralem u mnie wygraly te pierwsze :) ostatnich nie dane mi bylo uslyszec (bardzo trudno dostepne...)

-AKG K530

-KOSS PRO 3AA

-TECHNICS RP-F350

-SENHEISER HD555

-CREATIVE AURVANA LIVE!

-FOSTEX T-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Snusmumriken
może ewentualnie wzrosnąć, jeśli słuchawki będą tego warte.

Prawie zawsze jest tak, że warto dołożyć.

 

Ja mam małe doświadczenie, powiem więcej, zerowe :)

 

Ale trochę siedziałem na forum, czytałem i w sumie możesz celować w Creative Aurvana Live! na allegro i AKG 530, oba modele zasadniczo przekraczają 200zł, ale tak jak mówię, czatować na allegro i łapać okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypeq -> nick tez od imienia ?;>

 

 

100zl jeszcze moge dolozyc, z tego co czytam akg 530 maja dobra opinie na forum, jak obydwoje polecacie to na razie niech to bedzie numer 1 :P. Przejde sie jutro do media marktu, ale nie wiem czy beda mieli akurat te konkretne modele, zanotuje je sobie na kartce. Dzieki Wam za odpowiedzi i czekam na wiecej :PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko co do AKG K530, z tego co czytam, są to słuchawki otwarte więc nie mają całkowitego tłumienia... Możecie napisać jak bardzo dźwięk rozchodzi się w otoczenie przy dość głośnym słuchaniu muzyki?

 

Co do CAL! to też o nich czytałem i opinie mają różne, jedni je bardzo zachwalają, drudzy przeciwnie. Na czym polega ich główna wada/zaleta?

 

No i przede wszystkim jak pisałem na początku prócz komputera do odtwarzania używam telefonu, czy wyżej wymienione słuchawki będą coś potrafiły z niego wykrzesać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ostatnio ze slucha Cal'i z telefonu ,ale dla mnie to wiekszego sensu nie ma , nie tyle z powodu tego , ze telefon ich nie pociągnie , a ze względu na jakość odsłuchu .

 

Niewime jak to jest , ale jeszcze 3 miesiace temu na takie pytanie kazdy odpowiadał jednogłośnie CAL ! , teraz troche to ulega zmianie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol - o to mi chodziło, źle sformułowałem swoją wypowiedź ..

 

Hmm czyli jednak wiekszosc poleca CAL'e, szkoda, ze ich cena to jakies 350zl na allegro, troche duzo .... No nic przejdę się jutro po sklepach, pooglądam, posłucham, może coś wybiore. Jednak jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to piszcie, chętnie wszystko przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosnosc jest b subiektywna... na mojej karcie dzwiekowej przy 2/3 skali czy jak na moj gust za glosno

wyraznie slychac co aktualnie gra :) ale za to jak fajnie xD Natomiast tak gdzies od 1/3 w dol nie slychac nic :P

niestety pokazuja pazur dopiero jak pusci sie je troszke glosniej. Sluchawki posiadaja otworki akustyczne wiec

to sprawia ze maja tendencje do "grania" przez nie jak jada na wyrzszych obrotach ;)

 

Ja na twoim miejscu powaznie bym przemyslal zakup duzych zamknietych sluchawek bo nie wiem czy warto.

Wolisz wygode wlasna czy twojego lokatora ?

bo po 1sze ciezko o dobre zamkniete w przystepnej cenie, a po drugie one strasznie mocno

przylegaja do glowy (bolesnie mocno) jak sie niektore zaklada to jest uczucie jakbys zanurkowal na 10 metrow...

jakbym mial podawac model jakis to chyba KOSS QZ PRO ale to nic rewelacyjnego nie jest.

Dodatko trzeba wspomniec ze sluchawy z noise reduction sa projektowane dla wyciszania szumow z zewnatrz :0

 

Dobrze by bylo jakby ci cos poradzil jakis weteran :P

 

p.s. tak nick od imienia ofkors ;)

 

ah jest jeszcze jedna opcja... dokanalowki (raczej nie tego szukasz) :P

 

co do CAL! wez pod uwage to ze wszystkie recki byly pisane o nich jako o sluchawkach za ponizej 200zl... wg. mnie to w grupie 300-400 to juz sie prezentuja zwyczajnie :P (ale za to sluchawy z tej grupy to juz nie sa zwyczajne :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj upolować coś w komisie, ja kupiłem swoje CAL właśnie w taki sposób. Cena na pewno będzie niższa, a przy tym będziesz już miał wygrzane słuchawki i jedyne co ci pozostanie to wpięcie pod odpowiednie źródło :) Nie podałeś jaką dźwiękówkę masz w komputerze. Ja zaczynałem od SB Audigy SE i co tu dużo mówić, nie dało się tego słuchać. Od wczoraj jestem posiadaczem karty xonar D1 i naprawdę dźwięk w połączeniu z CAL zwala z nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w media markcie, ale nie dosc, ze nic ciekawego tam nie bylo, to juz same ceny mnie powalily :P. Co do tych sluchawek zamknietych to chodzilo mi w glownej mierze o to, ze w pokoju mieszkam z kumplem i zazwyczaj jak jeden z nas slucha muzyki, to drugi chcac czy nie chcac rowniez musi ja sluchac, a czasem to przeszkadza (sesja :P). No ale jakos przezyje, skoro dobrych zamknietych sluchawek w tej cenie nie dostane to na sile nie bede kupowal slabszych, zeby pozniej narzekac.

 

Bardzo wszystkim dziekuje, zgodnie z Waszymi radami zorientuje sie gdzie sa komisy i poszukam czy nie maja CAL! do sprzedania, jesli nie to pewnie zdecyduje sie na nowki, trudno raz sie zyje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jeślibym się zdecydował dodatkowo na odtwarzacz mp3 do CAL!, to jaki byłby dobry w przystępnej cenie? W innym wątku polecano sanse clip lub fuze, cena jak dla mnie bardzo korzystna z tego co widze, ale czy jakość dźwięku byłaby dużo lepsza w porównaniu z moim telefonem (n73 me dla przypomnienia) i CAL! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jeślibym się zdecydował dodatkowo na odtwarzacz mp3 do CAL!, to jaki byłby dobry w przystępnej cenie? W innym wątku polecano sanse clip lub fuze, cena jak dla mnie bardzo korzystna z tego co widze, ale czy jakość dźwięku byłaby dużo lepsza w porównaniu z moim telefonem (n73 me dla przypomnienia) i CAL! ?

Do CAL! tani i chyba najlepszy jest iPod Nano pierwszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanko, jak sprawuje się z CAL! iriver clix2 ? Tani nie jest, ale przeczytałem o nim dużo dobrego więc ewentualnie mógłbym się na niego zdecydować, chociaż jest trochę duży... Ipod, hmm do samej firmy nic nie mam, wręcz przeciwnie, ale jakoś nie mogę się przemóc do design'u, no i poza tym nie znalazłem nigdzie 1 generacji w sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności