Skocz do zawartości

Naprawa HD 580


JaQS

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec dostalem Sennheisery HD580. Sluchawki sa sprawne, w dobrym stanie tylko, ze maja zniszczone pady. Zeby doprowadzic je do stanu uzywalnosci musialbym zakupic owe pady.

 

Cena takiej zabawy jest nie mala bo ok 230zl - http://sklep.north.pl/karta/oslona-sluchaw...r--,451561.html . Na eBayu nie wychodzi taniej (niestety).

Wlasciwie zakup samych padow moglbym jeszcze przezyc i potem moglbym uzywac Senkow, ale zaraz pojawia sie kolejny problem - brak ampa.

I tu kolejny wydatek - najtansza wersja Moonlighta 240zl (chyba) kosztuje. A takiej kasy (mowie o koszcie padow i ampa) narazie nie mam i pewnie miec nie bede. A nawet jakbym mial to wolalbym dolozyc do jakiego kolwiek stacjonarnego wzmacniacza bo DAC to wlasciwie urzadzenie jednozadaniowe.

 

Biorac to do kupy - wychodzi za duzo jak na moj obecny budzet. I tu rodzi sie kolejne pytanie:

 

Oplaca sie kupic same pady, doprowadzic to do dobrego stanu i zhandlowac? Czy ten model w ogole ma wziecie? Jaka wlasciwie jest cena tych sluchawek? Raz widac 600zl, raz 1200zl, a teraz na allegro 350zl tylko, ze bez gabek na gorze - http://www.allegro.pl/item538755239_legend..._precision.html .

 

Chetnie bym je sobie zostawil tylko ten amp. Bo bez niego to nawet nie ma co sie zabierac do sluchania. A z kolei obawiam sie, ze naprawie, nie uda mi sie sprzedac i beda lezec nieuzywane.

 

Poradzcie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580 bez ampa... nie ma sensu.

Sam się nad nimi zastanawiałem. Szkoda tylko, że ta gąbka pałąka jest tak trudno dostępna.

 

Ostatnio były na allegro nówki za 550zł kup teraz... licytacja od 450zł ale została zdjęta:

http://allegro.pl/item537949405_sennheiser...ion_hi_end.html

Też się czaiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cie to przerasta to wiesz, mozesz mi je dac ;]

Nie no, nakleić gąbkę to każdy chyba potrafi ale zrobić tak, żeby wyglądało jak fabryczne :)

Z resztą HD580 czy HD600 najchętniej kupiłbym nowe, piękniusie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo chciałem poradzić - sam parę razy pisałem do nich i idzie się dogadać:

serwis@konsbud-hifi.pl

 

z tego co pamiętam, to np. za takie od hd595 chcieli koło 80zł

 

 

Bez ampa da się ich słuchać, amp z playerem w sumie niedużo lepszy - do pełni szczęścia potrzebny mi był przy nich dac i amp ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest bardzo kontaktowy też miałem HD580 w stanie średnim (brak gąbki u góry) ale pady są OK, kabel też. Gąbka na pałąk kosztowała 40-50 zł z wysyłką, nowa. Za kabel chcieli chyba ponad 100 zł, a pady jak pytałem 150 zł... ? Nie wiem teraz nie pamiętam ale cena nie była jakaś super wygórowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze do nich maila.

 

Powiedzcie mi - jaki jest najtanszy DAC z SPDIF? Beresford? Bo moja karta Realtek HD jako na analogowym zlaczu raczej srednio by sie nadawala. A Beresford jak dla mnie bardzo drogi (jak na obecne fundusze).

Niby by sie przydal potem jako transport bo musze i tak kupic jakies lepsze stacjonarne audio, ale wtedy duzo taniej wyniesie mnie jakas dobra karta.

 

Wlasciwie to naprawialbym je gdybym wiedzial, ze uda mi sie je sprzedac bo zal zeby lezaly i sie kurzyly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie bardzo te k271 podobaja ...

 

 

co do daca, to mozesz sie zastanowic nad ZERO DAC'iem z chin, w sumie pamietam ze duzo osob na head fi zachwalało go z hd 600 ;) , sadze ze moze byc w tym sporo racji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to HD580 grają kiepsko z Beresfordem... K271 i CAL! z Beresem mi się podobają, a HD580 nie.

Prawda, niestety prawda :(

 

Zastanawiam się czy jakby dokupić do Beresa jakiś wzmacniacz (np. Moonlighta) to czy nie zaczęłoby to grać przyzwoicie z HD580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności