Skocz do zawartości

Struktura Plikow W X5


szaleniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem X5 i mam pewne watpliwosci.

Z tego co wyczytalem to wiem ze do X5 wrzuca sie pliki z kompa za pomoca "drag & drop" a nie jak w ipodzie przez program itd. i ze X5 nie ma bazy stworzonej z tagow tylko ze struktury katalogow... i tu hcce sie zapytac jak to jest? Jest katalog music a tam co? alfabetyczny spis? spis wykonawcow? czy calkowita dowolnosc? bylbym wdzeczny gdyby ktos mogl mi to opisac.

 

Bo rozumeim ze trzeba miec w maire dobrze uporzadkowane mp3 na dysku ale jestem ciekaw jak to "uporzadkowanie mam rozumiec"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na X5 wrzuca się pliki przy użyciu "Drag n Drop". ZERO softu. Player jest automatycznie wykrywany przez Win XP/2000 . A co do struktury katalogów to jest identycznie jak w windowskie ->katalogi ,a w nim pliki posegregowane alfabetycznie. Możesz oczywiście tworzyc foldery/podfoldery z poziomu explorera windowsowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to sie zastanawiam, jak to ma wszystko dzialac, skoro ma byc to wyszukiwarka? Czym sie litery bedzie wpisywalo?Joy-em? Poza tym wiekszosc uzytkownikow wie gdzie co jest, a nawet jesli nie, to od czego D-Playlist lub Bookmarks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo kiedy ta opcja wyszukiwanai po tagach mialaby byc dostepna? bo nei ukrywam ze moim zdaniem znacznei polepszyloby to mozliwosci playera a coraz intensywniej rozwazam jego zakup;-)

 

hehe wlasnei doczytalem ze ktos jzu napisal ze w przeciagu meicha...to sa jakies ploty czy jest gdzies oficjalne info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaleniec, nie rozumiem Ciebie.

Tylko z powodu braku opcji wyszkiwania utworów zastanwiasz się nad zakupem ?

Przecież to jest zupełnie zbędny bajer.

Ja mam 20 GB muzyki na playerku i nie ma takiej potrzeby.

Wystarczy poukładać trochę muzykę.

Jeżeli ściągasz co popadnie z kazaa i później nawet nie wiesz co masz to ci się przyda, ale taka idea zaprzecza kulturze muzycznej.

Muzyka jest zbyt cenna, żeby ją tak traktować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe no zastanawiam sie bo ciagle calej kasy nie mam;-)

 

Nie sciagam co popadnie ale niektore piliki wygladaja u mnie np tak. <zespol>-<album>-<sciezka>-nazwa piosenki>.mp3 no i wtedy jesli nie zczytuje po tag-ach to dla czytelnosci bede musial pozmieniac te wszystkie nazwy przed wrzuceniem na odtwarzacz:| bo inaczej to bedzie kompletnie nieczytelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz to chyba ja nie rozumiem. Przeciez wiekszosc odtwarzaczy "przewija" przez ekran cala nazwe. Tzn., ze nawet jezeli masz kilometrowa nazwe, owszem bedziesz musial poczekac, ale zobaczysz ja na ekranie.

 

Ja mialem inny problem. Po tym jak zwariowal IMP 550 przez 3 miesiace uzywalem mojego Muvo, ktory normalnie sluzy mi za 1GB pen drive (zrobie chyba poscik o tym, bo udalo mi sie zrobic ustawienia eq i ustalic poziom glosnosci, ze sluchanie jakosc jest znosn). ...no i pojawil sie bol, bo ja "zaglebiam" katalogami nastepujaco rodzaj muzy>wykonawca>plyta>i tu dopiero mp3. Muvo widzi tylko mp3 w katalogach. Nie ma mowy o podkatalogach.

 

Uwazam, ze nie ma problemu z twoimi nazwami, po prostu bedzie to upierdliwe. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czytelnosci bede musial pozmieniac te wszystkie nazwy przed wrzuceniem na odtwarzacz:| bo inaczej to bedzie kompletnie nieczytelne

Ja mam w plajerze wyłączone czytanie tagów. Nazwy mam według shematu: "(numer) nazwa utworu". Robie tak z całymi albumami za pomocą ReNamer'a. Bardzo fajne narzędzie.

Gdy pozyskuje jakieś nowe albumy staram się nabierząco zmieniać nazwy - żeby mi się nie uzbierało za dużo pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segregowanie jak w H10, czy Creativach i innych iPodach wq mnie o tyle, ze sicgajac muze z netu nie ripujac ja smamemu, to mam np. jednego wykonawcę w trzech wersjach. Przykład z życia:

--------------

Limp Bizkit

Limp bizkit

limp bizkit

--------------

kaliber 44

Kaliber 44

--------------

 

No normalnie jak mnie to wq jak testowałem takie urzadzonka... dlatego wole mięć porządek artysta/tytuł albumu/01-tytul_kawalka.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wole mięć porządek artysta/tytuł albumu/01-tytul_kawalka.mp3

Mnie to wkurza bo musze długo czekać aż sie przewinie cała nazwa, żebym wreszcie zobaczyć konkretnie tytuł utworu. Gdy kawałki są w osobnych folderach nazwanych "konkretny wykonawca*" wtedy widze na ekranie swojego ifpa jednocześnie wykonawce i tytuł utworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iRiverze H320 niby jest opcja szukania po tagach, ale ja z niej nie kożystam. Czemu? Ponieważ nie wszystkie mp3'ujki mam dobrze potagowane a ztagowanie ich zabrałoby mi całą wieczność. Za to chwalę sobie możliwość browsowania jak w windowsie (tzn. poprzez strukturę katalogów). A nie gubię się w niej ponieważ mam posegregowane tak: Katalog [Artysta] => Pokatalog [Nazwa Płyty] => 01 - Nazwa Utworu.mp3 . Gwarantuje ci że taki układ jest zupełnie przejżysty. Co prawda mam też troche "sieczki" mp3'ujkowej, ale trzymam ją w trzech katalogoach i mniej wiecej wiem co gdzie jest i mam ja ponazywaną Artysta - Nazwa Utworu.mp3, także też w miare szybko moge znaleźć konkretny utwór. Mam nadzieje że troche pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie:

Katalog: Artysta

Podkatalog: [Rok wydania] Tytuł Albumu

Nazwy plików: 01.Nazwa utworu.mp3

 

W tagach wszystkie informacje wpisane do gatunku.

Tagi w playerku mam wyłączone, ale na kompie się przydają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności