Skocz do zawartości

Czy jest coś lepszego od Clixa2 ?!


Edge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem clixa2, ale zamierzam wymienic playerka bo brakuje mi pamieci :huh: Zależy mi na tym zeby nowy player gral co najmniej tak samo dobrze (nie chodzi mi o filmy ani inne bajery - tylko czyste brzmienie!) albo, jeśli to możliwe, lepiej. Musi miec również co najmniej 8GB pamieci zebym zaraz znowu nie musial wymieniac :P

 

Słucham głównie rocka, słuchawek moze nie mam porażających (Philipsy), ale jakos ciagną :D

 

Czy sa takie playery zeby inwestycja sie oplacila?? (tzn nie chce wydac wiecej niz 450zł na nowy)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meizu M6 8GB - przestrzeń, dynamika :)

Sansa Fuze 8GB - naturalność i neutralność

 

Każdy z nich jest zupełnie inny od Clixa, ale obydwa grają solidnie i bardzo dobrze na swój sposób.

 

Co do Meizu to musiałbyś najpierw go sam przetestować, bo albo się go kocha albo nienawidzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę miał możliwości przesłuchania Meizu;/ A Sansę sprawdzę;)

 

Dużo czytałem o możliwościach X5 (ponoć lepszy dźwięk niż w clixie), które pojawiły się na allegro jako refurbish, ale nie wiem jak z bateriami do nich. Jeśli nie są wielkim problemem to może warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że słuchałem... po tym jak go zaczęto zachwalać na forum skorzystałem z pierwszej lepszej okazji aby go sprawdzić i po prostu stwierdziłem, że to porządnie grający player, czysto, bez żadnych niepożądanych/irytujących cech w brzmieniu... a co do ceny, nie zawsze trzeba się nią sugerować. Clix np nie jest wart swojej ceny w porównaniu do niektórych playerów... jako player jest bardzo fajny, ale dźwiękowo wcale nie odstaje od innych jak to sugeruje cena.

 

Trop słuchałeś fuze ?

Ja słuchałem i nie sądzę by grała lepiej od playera za 469 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki dlatego proponuje aby autor tematu udał się do sklepu np. mp3store i odsłuchał bo dla mnie np. (tylko odrazu uprzedzam ze słuchałem Meizu pół godziny na forumowym zlocie) Meizu niema startu do Clixa zarówno dźwiękowo jak i pod względem wykonania oraz wyświetlacza.

Wkurza mnie to, iż Meizu jest strasznie zamulonym i basowym playerem stworzonym IMO dla bassheadow.

Jak juz ktos napisał tutaj na forum Clix posiada jeden z lepszych equalizerow w playerach (dla mnie w znaczący sposób wpływa na styla grania armaturowych słuchawek, gdzie na przykład Sony niewiele wnosi).

Jest bardzo uniwersalny i za to go cenie.

Ja zapłaciłem za niego prawie 2x tyle ile teraz kosztuje i nie żałuje ani jednej złotówki na niego wydanej i nie pisałbym śmiało iż jest nieopłacalny.

Jeszcze dodam iż jeżeli trop testowałeś te playery tylko na słuchawkach z sygnaturki to przykro mi to mówić ale oba te plejerki będą grać cienko i nie rozwiną skrzydeł (a epeki+meizu to istny zalew basu przykrywający resztę pasma).

 

Od razu dodam, iż nie uważam się za jakiegoś super znawce dźwięku ale siedzę troszkę na forum, parę rzeczy już słyszałem i pamiętajmy że dużo więcej zależy od słuchawek niż od plejera (oczywiście wszystko z umiarem).

Dlatego autorowi proponowałbym zmianę słuchawek bo z samego dobrego grajka nic niestety nie wyniknie:/ (zakładam ze "jakieś Philipsy" to nic specjalnego).

Wtedy odkryjesz ten sprzęcik na nowo i poczujesz się jakbyś go zmienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki dlatego proponuje aby autor tematu udał się do sklepu np. mp3store i odsłuchał bo dla mnie np. (tylko odrazu uprzedzam ze słuchałem Meizu pół godziny na forumowym zlocie) Meizu niema startu do Clixa zarówno dźwiękowo jak i pod względem wykonania oraz wyświetlacza.

Wkurza mnie to, iż Meizu jest strasznie zamulonym i basowym playerem stworzonym IMO dla bassheadow.

Jak juz ktos napisał tutaj na forum Clix posiada jeden z lepszych equalizerow w playerach (dla mnie w znaczący sposób wpływa na styla grania armaturowych słuchawek, gdzie na przykład Sony niewiele wnosi).

Jest bardzo uniwersalny i za to go cenie.

Ja zapłaciłem za niego prawie 2x tyle ile teraz kosztuje i nie żałuje ani jednej złotówki na niego wydanej i nie pisałbym śmiało iż jest nieopłacalny.

Jeszcze dodam iż jeżeli trop testowałeś te playery tylko na słuchawkach z sygnaturki to przykro mi to mówić ale oba te plejerki będą grać cienko i nie rozwiną skrzydeł (a epeki+meizu to istny zalew basu przykrywający resztę pasma).

 

Od razu dodam, iż nie uważam się za jakiegoś super znawce dźwięku ale siedzę troszkę na forum, parę rzeczy już słyszałem i pamiętajmy że dużo więcej zależy od słuchawek niż od plejera (oczywiście wszystko z umiarem).

Dlatego autorowi proponowałbym zmianę słuchawek bo z samego dobrego grajka nic niestety nie wyniknie:/ (zakładam ze "jakieś Philipsy" to nic specjalnego).

Wtedy odkryjesz ten sprzęcik na nowo i poczujesz się jakbyś go zmienił :)

 

pozwolę sobie zacytować moją wypowiedź z innego wątku, aby obalić ten zupełnie nie prawdziwy mit:

 

"Mam Meizu M6 i to wcale nie jest tak, że to jest player basowy... ech te stereotypy smile.gif Bassu w nim jest duuużo, ale pod warunkiem, że tego bassu się dużo ustawi. Przy wyłączeniu podbicia i ustawieniu 3 pierwszych zakresów w przedziale od 0 do 1/4 zakresu, bassu możemy się całkowicie pozbyć...nawet na tak baaardzo mocno zbasowanych słuchawkach jak CX300. Po prostu w Meizu jest niesamowicie duuuuży zakres ustawiania wszelkich częstotliwości.

 

Dla porównania przy całkowitym usunięciu bassu z Meizu i przy całkowitym usunięciu bassu z Clixa ten drugi będzie go miał zdecydowanie więcej. Natomiast przy całkowitym ustawieniu bassu w jednym i drugim to Meizu będzie miał go więcej(ale kto każe to robić?). Jednym słowem Meizu jest po prostu bardziej elastyczny poprzez większe granice poszczególnych zakresów - ale nie tylko w górę, ale też w dół!

 

Więc ja Meizu nazwałbym odtwarzaczem zdecydowanie nie bassowym, ale z duuuużą rezerwą wszelkich zakresów, w tym i bassu. Dla mnie odtwarzacz bassowy to taki, który nawet przy całkowitym wycięciu bassu tego bassu ma już sporo, a Meizu jest zdecydowanie przeciwieństwem tego typu playerów."

 

mam oba playery i je porównałem na wskroś... na CX300, Epkach, stockowych Meizu, na pchełkach sony(jakieś kiepskie) i na chełmofoniastych senkach(też nazwy nie pamiętam, bo to było w saturnie) i wniosek jest jeden: to Clix bardziej muli/ma mniej dynamiki i to Clix ma więcej bassu gdy zarówno w jednym jak i w drugim odtwarzaczu ten bass się całkowicie wytnie... Ja nie wyciągam wniosków tylko na podstawie tego "co piszą na forum", ale przede wszystkim piszę o własnych odczuciach po realnym obcowniu z odtwarzaczami w/w...

 

a to, że od słuchawek dużo zależy... owszem zależy, ale różnice w charakterze brzmienia playera wyjdą prawie zawsze... a czym lepsze słuchawki to tym bardziej te różnice słychac. np Jeżeli Clix mi muli, a M6 jest bardziej dynamiczny, na konkretnych(tych samych) słuchawkach, to po zmianie ich nigdy nie będzie tak, że to jednak M6 muli, a Clix zaczyna grac dynamicznie... różnica w charakterze zawsze zostanie

 

Zamiast powtarzać w nieskończoność tezę, że M6 to player bassowy radzę go najpierw dokładnie przetestować i w końcu dotknąć jego eq oraz powyłączać te wszystkie podbicia... a wtedy się okaże, ze wiele playerów ma więcej bassu niż Meizu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subWOOFer, zrobiłbym jak mówisz ale chodzi o to że muszę mieć playera z większą pamięcią, bo 4GB to dla mnie niestety za mało.

 

Choć prędzej czy później słuchawki i tak będę musiał zamienić :)

 

Domyślam się, że ciężko bedzie kupić sam subpack do X5. Jego wymiary mi nie przeszkadzają, bo słucham głównie w domu i na wyjazdach

 

Meizu i tak nie jestem w stanie sprawdzic;/ bo w Olsztynie chyba nie znajdę nic takiego ;p

 

Jeśli nie będzie można kupićnigdzie subpacka do X5, to może jakiś inny Cowon gra równie dobrze? choć stać mnie chyba tylko na U5 i i7. Co o nich myślicie?

 

I jeszcze jedno - czy jakiekolwiek Sony do 450zł i pamięci co najmniej 8GB zagra przynajmniej równie dobrze co clix??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności