Skocz do zawartości

najlepszy


ov_Darkness

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję JEDNEGO urządzenia spełniającego powyższe funkcje.

Sprawny internet(WiFi,3G,EDGE), muzyka(jack stereo), znosny aparat (tylko memo nim robię), chętnie wygodna klawiatura QWERTY. Oczywiście musi mieć rozbudowany terminarz, dobrego klienta poczty i ksiażkę kontaktów.

Wielkość i cena bez znaczenia.

 

Waham się pomiędzy:

 

1. HTC Touch HD (od roku działam na telefonie z WM6 Standard, chetnie pójdę wyżej, lubię ten system), doskonała funkcjonalnośc w zamian za znacznie gorszą responsywność niż u konkurencji.

2. iPhone 3G 16GB (nie cierpię Apple, tych jeżdżących bajerów itp, ale jakość dźwięku kusi...)

3. HTC G1, nie mam przekonania do tego form factor, nie mam przekonania do Androida. Brak jacka stereo.

4. Nokia e90, leciwa cegła, ale ma pełną klawiaturę.

 

5. Może jeszcze Samsung i780 wchodził by w grę, bo ten form factor mi się sprawdził (mam i600), ale jest świecący i nie ma joga, którego kocham, w dodatku interfejs wymaga użycia rysika.

 

Na razie wygrywa Touch HD. Jakieś inne propozycje/argumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat rzeka , polecam ci poczytać temat "Najlepsze Odtwarzacze Mp3, w których telefonach są najlepsze grajki"od tego postu

 

e90

-w miarę szybko wczytują się strony www , ale za to obsługa przeglądarki jest beznadziejna (niema co porównywać z safari w iphonie)

- bardzo wygodna klawiatura qwerty , IMHO w nokii 9300 była wygodniejsza

- 2,5 mini jack

- aparat rewelacyjnie nadaje się do robienia notatek :)

- rozbudowana książka telefoniczna

- dużo programów typu klient poczty,rozbudowany kalendarz

- GPS lepszy niż w iPhonie

 

ja bym wybrał HTC Touch Pro ,mniejszy ekran niż HTC Touch HD ale za to normalna klawiatura qwerty

 

PS:nie wyobrażam sobie korzystanie z internetu i obsługa poczty na malutkim ekranie QVGA i klawiaturą numeryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokia N82 świetny aparat, dobra jakość muzyki(w obudowie 2 głośniki wejście na mini-jacka :)

GPS, system nie muli się tak jak na n95 i ma od niej więcej ram-u, spory wyświetlacz, ale klawiatura ... poraszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło, już któryś raz ktoś linkuje do tematu zaczynając od mojej dyskusji, dzięki :P

 

ov_Darkness od siebie dodam tylko tyle, że też szukałem dobrego tela z GPS'em i skończyłem kupując Garmina Nuvi 255 WTR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję JEDNEGO urządzenia spełniającego powyższe funkcje.

Sprawny internet(WiFi,3G,EDGE), muzyka(jack stereo), znosny aparat (tylko memo nim robię), chętnie wygodna klawiatura QWERTY. Oczywiście musi mieć rozbudowany terminarz, dobrego klienta poczty i ksiażkę kontaktów.

Wielkość i cena bez znaczenia.

 

Waham się pomiędzy:

 

1. HTC Touch HD (od roku działam na telefonie z WM6 Standard, chetnie pójdę wyżej, lubię ten system), doskonała funkcjonalnośc w zamian za znacznie gorszą responsywność niż u konkurencji.

2. iPhone 3G 16GB (nie cierpię Apple, tych jeżdżących bajerów itp, ale jakość dźwięku kusi...)

3. HTC G1, nie mam przekonania do tego form factor, nie mam przekonania do Androida. Brak jacka stereo.

4. Nokia e90, leciwa cegła, ale ma pełną klawiaturę.

 

5. Może jeszcze Samsung i780 wchodził by w grę, bo ten form factor mi się sprawdził (mam i600), ale jest świecący i nie ma joga, którego kocham, w dodatku interfejs wymaga użycia rysika.

 

Na razie wygrywa Touch HD. Jakieś inne propozycje/argumenty?

Ja z wymienionych to bym brał tacza HD albo ajfona. Jeżeli lubisz WM i nie przeszkadza ci zauważalnie wyższa cena to patrząc na twoje wymagania tacz hd będzie chyba lepszym wyborem. Aparat ma lepszy, a net na 3,8" WVGA będzie chyba wygodniejszy niż 3,5" HVGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego, ze aparat w Blackstonie jest lepszy to bym polemizowal, bo niby ma 5mpx ale jakosciowo jest taki, ze mozna go przemilczec dokladnie tak jak ten w iPhonie. Ekran jest wiekszy fakt zarowno fizycznie jak rozdzielczoscia, ale jednak obslugi Safarii nie pobije poki co nic. Szkoda, tylko ze brakuje jej obslugi paru podstawowych formatow jak Java czy Flash ;p Jakby wypuscili Opere na iP to byloby idealnie. Ja bym wybral iP z uwagi, na to ze jets poprostu fajny. Zarowno w obsludze jak i dostarcza wiele rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z netu na ekranie i600 jest możliwe, ale wolałbym dotyk. Natomiast dotyk wielkości 2.8" jest zdecydowanie za mały. Trzeba uzywać rysika, a ja lubię klepać smsy/gg jedną ręką. Do tego ten form factor (sensu i600), nadaje się doskonale. Touch Pro mnie nie przekonał, jest jakiś taki mały. Fajne było by coś w klimacie Universala...

 

Omnia ma dobrą jakość dźwięku? Muszę obadać... ZTCP, to były z nią jakieś problemy z interfejsem chyba.... Ideolo byłaby T*Omnia, ale to nie w EMEA :(

 

Zapomniałem jeszcze o X1... Ktoś coś wie?

 

Jeśli nokia, to tylko e90, albo E71. E51 używam służbowo (tylko i wyłącznie do dzwonienia, nawet nie mam czasu się pobawić nią) i uważam, że jest to najbardziej udana nokia po 6310i, jeśli chodzi o ten form factor i zastosowanie.

 

N95 ma mój ojciec i po kilku miesiącach jest obrzydliwie obłupana, lakier odchodzi itp. Poza tym nie lubię sliderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poleca iPhone'a?

 

No to ja powiem. Bierz iPhone'a! Zadnych HTC i innych tel. z systemem Windows Mobile. Toż to prawdziwy muł. Miałem więc wiem.

W iPhonie masz wszystko tak klarowne i proste w obsłudze, że od razu się w nim zakochasz.

A poza tym jakość muzyki... Nie wiem jak w innych telefonach, ale w iP jakość dźwięku bardziej mi pasuje niż w moim iPod'zie Video.

 

Internet? Nie znajdziesz wygodniejszego pod tym względem.

 

Jedyny minus to bateria. Codziennie bedziesz musial ladowac.

Aha, GPS jest ale sprawdza sie tylko podczas wędrówek pieszych. Do samochodu w ogole sie nie nadaje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miales ? Pewnie cos z ti omap 200mhz i 64 mb ram ? ;]

 

Też :) Ale bawilem sie również Samsungiem Omnia. Poza tym nie rozumiem jednego absurdu WM. Instalują go na telefonach z dotykowym ekranem kiedy ten bez odpowiedniej nakłądki (ktora nie obejmuje calego systemu) w ogole sie do tego nie nadaje. Mowie tu o mikroskopijnych przyciskach. Wszystko sprowadza sie do tego ze trzeba uzyc wieśniackiego rysika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też :) Ale bawilem sie również Samsungiem Omnia. Poza tym nie rozumiem jednego absurdu WM. Instalują go na telefonach z dotykowym ekranem kiedy ten bez odpowiedniej nakłądki (ktora nie obejmuje calego systemu) w ogole sie do tego nie nadaje. Mowie tu o mikroskopijnych przyciskach. Wszystko sprowadza sie do tego ze trzeba uzyc wieśniackiego rysika :D

 

To jest akurat fakt, ale w wiekszosc tych menu wchodzi sie tylko raz cos ustawic, a potem mozna zyc z samym mobile shell czy taczflo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wydaje mi się, że ciągnięcie tematu iPhone'a nie ma sensu, gdyż pośród podanych przez autora wątku telefonów są po prostu telefony lepsze i użyteczniejsze, a to właśnie na tym mu zależy. Zresztą jak też napisał pracował na WM i podoba mu się ten system, więc wpieranie innym że to muł też na niewiele się zda. Są telefony na których WM działa szybko, podobnie jak są telefony na których Symbian działa szybko i analogicznie do mulenia - i tu i tu się to zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No normalną omnią się bawilem. Wiesz dopóki mialem HTC tez myslalem ze Windows Mobile śmiga. Dopiero odkąd mama iPhone'a wiem, że sie myliłem.

A powiedz mi gdzie w tej Omni chowa się rysik? Ups :)

Rysik fakt - to nie najlepsze rozwiazanie bo jest na "sznureszku" ale zawsze zamiast rysika mozna posluzyc sie touch padem.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzioł HTC Touch HD z tego co wymieniłeś.

 

Przeczytaj kilka wątków na xda-developer masz mnóstwo wsparcia z tego forum jak i mozliwość wgrania czego chcesz nowego romu playera mp3 jakiego praktycznie chesz.. a i nawet nieźle gra podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xper...eview-303p7.php

 

Porównanie (oczywiście zdaję sobie sprawę, jak jest to niemiarodajne) jakości dźwięku w X1 i Touch HD. Różnica przemawia zdecydowanie na korzyść X1. Teoretycznie, skoro są zbudowane wokół tej samej platformy, to odpowiedni (poprawiony/skopiowany z X1) sterownik audio do Touch HD powinien poprawić jakość. Czy mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy cała platforma jest taka sama. Główny chipset (qualcomm ileśtam) jest taki sam ale nie wiem czy nie ma tam jeszcze jakiegoś dodatkowego czipa odpowiedzialnego za dźwięk, któy to (czip, nie dzwięk :P) może się różnić, albo może w ogóle nie występować w którymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności