Skocz do zawartości

Clix2 vs Vedia V39


Artas

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... jak to w końcu jest. Ostatnio troche czytam forum i zastanawiam się, czemu w granicach 300-400 PLN nikt nie poleca Clixa2. W jakimś starym temacie na forum wyczytałem, że Clix2 z tańszymi i średnimi słuchawkami nie zgrywa się tak dobrze, jak inne playery za tą cene. Prawda to ? Na dniach mam zamiar zamówić Sony EX85 i zastanawiam się z czym będą lepiej grały - z Clixem2 czy z V39... Ostatnio zastanawiałem się też nad ewentualną zamianę grajka - pod uwage biore tylko jakość dźwięku. W niedalekiej i dalekiej przyszłości nie mam zamiaru kupować hi-endowych słuchafonów do mp3. W związku z tym opłaca mi się zamienić Clixa na Vedie V39 (lub jeszcze coś innego) czy pozostać przy nim ?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś starym temacie na forum wyczytałem, że Clix2 z tańszymi i średnimi słuchawkami nie zgrywa się tak dobrze, jak inne playery za tą cene. Prawda to ?

Nie... Przecież stopień zgrania nie zależy od ceny słuchawek, raczej od barwy/charakterystyki..

 

Nie wiem dlaczego Clix zrobił się mniej popularny, być może przez E10. Moim zdaniem jest to jednak bardzo dobry odtwarzacz i najpierw kupiłbym słuchawki i sprawdził czy takie zestawienie mi odpowiada. Ktoś ostatnio na forum napisał, że EX85 i Clix o świetne połączenie. Nie wiem czy tak dobre jak V39 +EX85 ale po takiej przesiadce możesz doznać szoku jeśli chodzi o komfort obsługi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo ciekawy temat

 

również słyszałem, że to połączenie jest dobre... chociaż sam nigdy nie testowałem tego zestawienia. Clix2 generalnie dobrze komponuje się z dość wysoko i dynamicznie grającymi słuchawkami. Moje CX300 nieco mulą na niskim środku w połączeniu z Clixem i moim zdaniem jak na ten player maja go nieco za dużo(niskiego środka ma się rozumieć). Te słuchawki zdecydowanie lepiej już brzmią z Meizu M6... na Meizu jest lepsza dynamika/ostrość/czytelność brzmienia. Na tyle dobrze, że zastanawiam się czy w sygnaturze po "Sprzedam" nie zamienić wyrazu "Meizu" na wyraz "Clix2"... ale dam jeszcze szanse temu drugiemu.

 

Sam z ciekawości sprawdzę właśnie połączenie iRC2 z ze słuchawkami Sony jak tylko będę miał okazję... Nawet wczoraj chciałem to zrobić w Saturnie w złotych, ale nie mieli tych słuchawek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z EX 85 wg mnie trochę lepiej gra V39, ale jako "szczęśliwy użytkownik" drugiego z rzędu, rozwalającego się Vteca, nie polecam. Zależy też jaką charakterystykę lubisz, bo mozę się okazać, ze to Clix jest Twoim faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczam sie pod prośbe...miałem clixa 2, ale niestety przypadkowo zgubiłem go.

czy polecacie mi na nowo kupić clixa 2gen, czy jednak spróbować się z tym v39?

Z góry thx.

 

v39 nie polecam, dla mnie brzmienie jest bez rewelacji... nie rozumiem dlaczego się tak idealizuje tak bardzo przeciętnie grający odtwarzacz. Do tego zwyczajnie jest tandetnie wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tandetnym wykonaniem się zgodzę. Co do dźwięku.. to kwestia spasowania ze słuchawkami i gustu więc opinie mogą być różne.

W każdym razie na odpowiednio dobranych słuchawkach V39 potrafi zagrać ładnie (wg mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v39 gra faktycznie fatalnie z cx300. Te słuchawki lepiej zgrywają się z ciemniejszymi odtwarzaczami - w moim przypadku całkiem dobrze grały z iriverem h3xx, ale też dobrze wypadały z clixem2 i sony z serii A i S. Jednak sytuacja się diametralnie zmienia przy EX85, tutaj połączenie z Vedią bije wszelkie konfiguracje odtwarzaczowo-słuchawkowe jakich do tej pory słuchałem. Tak więc podpisuję się pod słowami baolsa o istotności dobrania odpowiednich słuchawek do odtwarzacza (i vice versa, odtwarzacza do słuchawek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno macie dużo racji, clix też potrzebuje odpowiednich słuchawek, aby było miło. V39 którego testowałem miał skłonności do grania nieco przesterowanego dźwięku... obsłuchiwałem go jeszcze wtedy na EP-630. Aha i nie była to Vedia tylko jeszcze Vtec, ale nie wiem czy to ma znaczenie? Na pewno może podobać się to, że ma miękkie i szerokie brzmienie, ale z drugiej strony nie jest ono czyste i szlachetne... uderza też szarość barwy.

 

v39 gra faktycznie fatalnie z cx300. Te słuchawki lepiej zgrywają się z ciemniejszymi odtwarzaczami - w moim przypadku całkiem dobrze grały z iriverem h3xx, ale też dobrze wypadały z clixem2 i sony z serii A i S. Jednak sytuacja się diametralnie zmienia przy EX85, tutaj połączenie z Vedią bije wszelkie konfiguracje odtwarzaczowo-słuchawkowe jakich do tej pory słuchałem. Tak więc podpisuję się pod słowami baolsa o istotności dobrania odpowiednich słuchawek do odtwarzacza (i vice versa, odtwarzacza do słuchawek)

 

ciekawi mnie jak Clix2 brzmi w połączeniu z Ex85, czy ktoś z Was testował/posiadał/posiada taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się. Przymierzam się do nowego odtwarzacza (clip mi się trochę znudził).

Podoba mi się v39 choć wybór nie zapadł. Podatność na usterki mnie nie boli bo zawsze mogę powrócić do clipa na czas naprawy.

Moje pytanie. Jak zgrywają się ep630 z v39? Ewentualnie srs200 z v39? Które rozwiązanie jest lepsze i na ile dobre?

Gdybym kupił v39 to po jakimś czasie (bliżej nieokreślonym) dokupiłbym do nich ex85. Po pewnym czasie - bo kasy brak a nie chcę sprzedawać Clipa. No chyba, żeby sprzedać półroczne ep630 i nówki srs200...?

 

I tu do posiadaczy vedii.

1. Wyświetla ona okładki utworów?

2. Można robić playlisty z pozycji odtwarzacza?

 

EDIT. Pytanie nr.2 nieważne - odtwarza i po tagach i po folderach.

 

3. Na jakiej zasadzie przegląda się pliki mp3:tagi czy foldery?

Więcej pytań mi do głowy nie przychodzi.

 

offtop.

Czy znajdę lepszą jakość dźwięku<300zł? Tyle się naczytaem i jakoś mi nic innego w oko nie wpadło... Nie uśmiechają mi się używki z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dość chaotycznie...

 

Do 300zł można mieć v39 wraz zex85 (zależy od pojemności grajka i mowa o zakupach np. w naszym komisie... zero reklamy ;) hehe).

U mnie jedne okładki wyswietla inne nie, pewnie zalezy to od zatytuowania pliku (choć nei jestem pewnien bo dla mnie to nieistotne).

Można tworzyć playlisty z poziomu odtwarzacza.

Player przegląda pliki po folderach.

 

@edit

Nie słyszałem nic lepiej brzmiącego do kwoty grubo powyżej 300zł od v39 i ex85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności