Skocz do zawartości

Co jest z dyskiem


Bartek_123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. mam pytanie... dostalem ipoda i mial on pending sectors 3 i Reallocs 634. zrobilem mu formata i wrzucilem 12gb muzyki i liczba sie zwiekszyla Reallocs 634 pending sectors 29... nastepnie zrobilem przez windowsa takie cos jak sprawdzanie bledow.. .po tym Reallocs sie zwiekszylo do 850 a pending sectors do 134. Co sie dzieje z tym dyskiem? czego to jest wina? odrazu mowie ze dysk dziala jak nalezy. prosze o pomoc. Z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ na nowych dyskach bad-sectory relokowane są automatycznie w miarę jak dysk na nie natrafia... czyli przykładowo właśnie podczas pełnego formatowania (kiedy każdy jeden sektor jest sprawdzany) czy podczas kopiowania czegoś na dysk (kiedy sprawdzane są sektory na które ma coś zostać skopiowane)

 

... uszkodzony dysk ma to do siebie, że "nowe" bad-sectory pojawiają się same z siebie w miejscu, gdzie sektor "dopiero był sprawny"... więc bad-sectory można "znaleźć" nawet podczas normalnego odczytu...

 

więc w miarę jak będziesz tego dysku używał, to relokowanych sektorów będzie przybywać (aż do momentu kiedy sektory zapasowe się skończą), a po pewnym czasie zaczną się błędy odczytu/zapisu i będziesz widział jak przybywa regularnych bad-sectorów

 

 

 

dlatego mówiłem o tym, żeby pomyśleć o wymianie dysku... bo ten dysk już jest spisany na straty, to tylko kwestia czasu - to może być tydzień, może być pół roku, ale ja bym się bał przechowywać na tym dysku jakiekolwiek "ważne" dane

 

poza tym dochodzi do tego kwestia wygody - w pewnym momencie możesz zacząć widzieć komunikaty "odtwarzacz nie mógł odczytać pliku, pomijanie utworu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Colneta i z tego co pamiętam to nic nie wykryło

Z tego co pamiętam to dysk miał jeden czy dwa bady, jakimś programem je naprawiłem, trochę go poużywałem i działał, następne bady się nie pojawiały, programy diagnostyczne pokazywały wszystko OK, ale iAudio X5 pokazywało HDD ERROR przy uruchomieniu, choć po podłączeniu do kompa można było wgrywać pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności