Skocz do zawartości

T10 + ... no wlasnie, co?


jazzik

Rekomendowane odpowiedzi

Stalem sie niedawno szczesliwym posiadaczem T10, po tym jak moj T30 zostal utopiony w soku z gruszki :-(. Jak wiekszosc jestem milo zaskoczony przesympatycznym playerkiem. Teraz jednak poszukuje do niego sluchawek. W tej chwili mam ATH ON3 (ze zbiorowego zamowienia), ktore sa dla mnie jednak za jasne oraz PHILIPS SHE9500 (wole je od ON3, ale sa za to troche mulowate, a bas jest nie tyle gleboki, co wszedzie go pelno). Pamietam, ze jak jeszcze mialem T30, podobaly mi sie Crossroads Mylarone X3, ale jak to u nich bywa, rozlecialy sie (dwa razy). Bylo w niej troche wiecej przestrzeni niz w SHE9500 i wieksza szczegolowosc. Potrzebuje sluchawek glownie na zewnatrz, dlatego mysle o dokanalowkach. Budzet, tak do 100 zl, lepiej troche mniej. Moga byc uzywane. W tej chwili mysle o MDR-EX85 (podobno 82 graja podobnie/tak samo - ale to troche dziwne, skoro jedne kosztuja w sklepie 200 zl, a drugie sa stockowe). Nie jestem jednak pewien, czy zgraja sie z t10 tak jakbym chcial. Slucham glownie elektroniki (takiej z ukrytymi smaczkami - aphex twin, chemical brothers etc.) wiec przydalaby sie szczegolowosc oraz rocka alternatywnego (tu znowu troche przestrzeni dla instrumentow). To moze w punktach.

 

1. Sluchawki do T10, tak do 100 zl, moga byc uzywane.

2. Do sluchania na zewnatrz.

3. Do elektroniki i rocka alternatywnego.

4. Jak wypadnie z T10 MDR-EX85 w porownaniu do X3?

 

 

Jakies porady?

 

ps. tak czytam i czytam i wychodzi, ze wiekszosc z forumowiczow ma ciagoty raczej do ciezszej muzyki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam T10 z jbl'kami i jestem zadowolony

 

ja też mam JBLki i imo grają nieźle w duecie z T10..

 

i chociaż zewsząd psioczą na JBLe to ja od dawna twierdzę że wszystko zależy od playera z którym grają, a z t10 IMO grają b.dobrze :)

(też z resztą słucham elektroniki pokroju Chemical Bros i sporo alt rocka..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Kamil, ze mamy bardzo zbiezny last.fm ;-), wiec wierze Ci, ze JBL podejda do muzyki ktorej slucham :-)

 

Dwa modele dokanalowek wyszly tutaj z Waszej strony: CX300/400 (choc o cx300 slyszalem duzo niezbyt pochlebnych opinii) i JBL220. Problem w tym, ze jak chce wydac do 100 zl, to nowek nie znajde :-). Na Allegro sennkow sie boje kupowac, bo tam prawie same podroby. Bede sie rozgladal za CX400/JBL 220 po jakiejs promocyjnej cenie... Ale nic nie mowicie o MDR-EX85, przyznam, ze najbardziej bylem napalony na nie, a tu zero feedbacku :-/...

 

Jesli chodzi o nauszne, to KSC75 mnie bardzo zainteresowaly, ale przyzwyczailem sie do dokanalowek i moglyby mi tamte nie podejsc (choc ta opcja wciaz zywa)

 

Poki, co podkrecilem troche equalizerem SHE9500 i brzmia lepiej - juz wokal i soprany nie sa za sciana :-]

 

No i pozostaja 'kultowe' PX100 :P... Ale pisalem, ze raczej na zewnatrz, stad patrze bardziej w strone dokanalowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Maly update... Sytuacja sie zmienila co nieco, ale poszukiwania idealu do T10 wciaz trwaja :-)

 

Jako, ze nie moglem nigdzie znalezc rekomendowanych przez Was JBL 220 w dobrej cenie, nabylem uzywane MDR-EX85LP....

 

Od razu musze zaznaczyc, ze SHE9500 i ON3 wyladowaly na polce. EXy pod wzgledem jakosci wydobywajacych sie z nich dzwiekow bija na glowe wspomniane sluchawki. Ale...

 

W domu brzmia swietnie, wlasnie je podlaczylem do kompa i bardzo milo odkrywam na nowo znane mi kawalki. Gorzej na zewnatrz - tlumienie slabiutkie. Nawet sie zlapalem na volume podkreconym do 40 :-/ (mam nadzieje, ze nie gluchne ostatnio)... A kiedy ten jest podkrecony na maksa, T10+EX daja troche meczacy efekt (duzo wysokiego srodka, malo niskiego srodka), przez co ogolnie jest troche za wysoko, gdzieniegdzie tylko przebija sie mily basik. To moze byc jednak wciaz efekt przejscia z SHE9500, gdzie z kolei niskie tony wlazily na wszystko.

 

Niestety moje Crossroads Mylarone X3 juz dawno umarly - a tak chetnie bym je przeciwstawil EXom. X3 sluchalem z T30, wiec wlasciwie z identycznym zrodlem. Odnosze jednak wrazenie, ze muzyka byla, ja wiem, bardziej naturalna, milsza dla ucha niz ta z EXow (szczegolnie przy podkreconym volume). Czuje potrzebe pogrzebania EQ, podczas gdy X3 wymiataly na NORMAL. Niestety X3 to byla jednak wielka porazka jesli chodzi o trwalosc.

 

Te EXy sa dosc swieze, podobno nie byly uzywane, moze nie sa jeszcze wygrzane, moze to jest powod takiego brzmienia?

 

To moze znow w punktach:

1. Szukam sluchawek o szczegolowosci MDR-EX85LP

2. Z duzo lepszym tlumieniem.

3. Moze o troche miekkszym, przyjemniejszym dzwieku (jak w X3).

4. Czy JBL 220 moze byc tym, czego szukam? Albo jakies propozycje od Jabena?

5. A moze wymagam za duzo w tej cenie i tak naprawde potrzebuje IEMow za >300zl :)?

 

Z gory dzieki za wskazowki... Choc teraz juz nie ma tej presji co wczesniej, EXy ogolnie spisuja sie dzielnie (jeszcze je poprobuje na innych gumkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy jbl (zaznaczam że ze zmienionymi gumkami które polepszają izolację) na chodniku nie przekraczam 15, zwykle ok 13 (eq flat, ewentualnie jazz). Skoro odpowiadały ci crossroadsy zainteresuj się soundmagic'ami - temat tutaj: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=43133 (sam będę miał niedługo jedną parę na sprzedaż ;)) pierwsze wrażenie jest takie że izolują jeszcze lepiej, w końcu to zamknięte słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności