Skocz do zawartości

Iaudio Czy Jednak Iriver?


pawlo00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dyslemat - iriver ifp790 256mb czy iaudio g2 z radiem 512mb... ceny niewiele sie roznia i nie wiem co zrobic? czy mial ktos do czynienia z oboma zeby porownac? co jest za i przeciw tym dwom - bo jestm w kopce i nie wiem co kupic, prosze o rady - zwlaszcza mi chodzi o to czy slychac roznice w brzmieniu, ktory ma lepszy EQ i czy roznica w mocy 13 - 18 mW jest duza - jak uwazacie - w g2 za to dostane 2x wiecej pamieci, a dyktafon i radio - bo radia czesto slucham? no i jakie sluchawki dostane w iaudio w porownaniu z tymi irivera?

prosze o rady, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym Cie rozczarowac, ale w G2 nie ma radia. A co do dyktafonu to jest, ale do tej pory nikt mi nie potrafi powiedziec jak wlaczyc bezposrednie kodowanie do mp3. Poza tym jakosc dzieku jest super i jest identyczna (wg mnie, a to jest sbiektywna opinia i nie kazdy musi sie z nia zgodzic) jak w iRiverze. Poza tym iRiver ma w dyktafonie taka ciekawa funkcje AGC, ktora niektorzy na forum bardzo zachwalali. Jednak jak dla mnie to 2x wiecej pamieci, mimo wolniejszego transferu (bo g2 ma USB1.1) jest baaaardzo duzym plusem, zwlaszcza ze na 256 MB niewiele sie miesci, zwlaszcza jak lubisz sluchac muzyki w dobrej jakosci (a przeciez po to sie kupuje takie playerki nie?). Co do sluchawek to te w iAudio sa jakies z d.. wziete: za male na uszy normalnych ludzi, a glos w nich jest jak zza sciany. W iFPku dostaniesz przyzwoite sluchawki od firmy Sennheiser (graja ladnie i nie trzeba ich od razu zmieniac jak sie nie ma kasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc! dopiero tutaj zawitalem, wiec witam wszystkich.

 

obecnie mam taki sam problem jak ty.

jak dla mnie 790 jest idealny poza tym malym szczegolem...256 mega. niby moglbym pakowac oggi, wtedy troche weszloby tego, jednak jest to niezbyt duzo - optymalna wartosc to 512 mega. jednak w podobnej cenie (no troche wiekszej) trudno znalezc dobrej klasy odtwarzacz, zeby mial radio i dyktafon oraz odtwarzal oggi (na tym mi najbardziej zalezy). sa jeszcze creativy, ale jak dzisiaj wzialem do reki v200 i muvo (chyba fx) to jakos mnie odrzucila jakosc.

pomyslalem, ze moze nie bedzie tak duzej roznicy miedzy wersja 512-megowa, a 256 modelu 790, jednak sie mylilem. teraz jestem w kropce, bo kasy zbyt duzo nie mam (tak do 380-400 zl), a kupowac powiedzmy t30 mi sie nie usmiecha, bo nie ma radyjka i teoretycznie krocej pochodzi.

 

co zrobic? wydaje mi sie, ze zdecyduje sie na 790, choc mam swiadomosc, ze nie jest juz najnowszy. jedyne co mnie pociesza, to to, ze ma naprawde dobre parametry i mysl, ze mnie nie zawiedzie...

...szkoda, ze 256 mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności