Skocz do zawartości

Jak podlączyć mp3 pod glośnik?


Gość Metalika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Creative zen. Jako że większośc swoich piosenek mam na kompie, a nie chce mi się ich zgrywać na plyty, żeby używać ich w sprzęcie stacjonarnym, chcę podlączyć odtwarzacz pod glośniki. Zdaję sobie sprawę, że moc wyjściowa playera nie pociągnie glośników. Czy mozna zastosować jakiś wzmacniacz?? Na glośniki mam tak ~ 300 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Creative zen. Jako że większośc swoich piosenek mam na kompie, a nie chce mi się ich zgrywać na plyty, żeby używać ich w sprzęcie stacjonarnym, chcę podlączyć odtwarzacz pod glośniki. Zdaję sobie sprawę, że moc wyjściowa playera nie pociągnie glośników. Czy mozna zastosować jakiś wzmacniacz?? Na glośniki mam tak ~ 300 zl.

 

To jaką chcesz mieć tą jakość? Co to za głośniki są? 5.1?

 

Jak masz 2.0 czy 2.1 a nie chcesz przeszkadzać sąsiadom to bez wzmacniacza będzie grać. Chociaż Zen mocny nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300,- możesz sobie kupić mini-wieżę, w której jest wejście "audio in". Tam wpinasz playera kabelkiem "jack-jack". W ten sposób masz głośniki, odtwarzacz CD i jeszcze magnetofon na wypadek, jakby się jakieś kasety uchowały... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad wieżą, ale pomyślalem, że w samych glośnikach za 300 będzie lepsza jakośc niż w wiezy za tą samą cenę. Glośniki moga być komputerowe. Jęsli takie będe mial, nie trzeba wzmacniacz, tak?? DZięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził wyczaić Radmora 5102 + jakieś kolumny i podłączysz to do wszystkiego. Miałem go kiedyś podpietego do kompa, i bajka była.

 

Edit:np ten http://www.allegro.pl/item517173854_radmor...adro_bonus.html i znajdz sobie jeszcze jakieś tanie kolumny na licytacji, np tonsil lub jamo

Edit 2: http://www.allegro.pl/item517104701_kolumn...tra_tonsil.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki, choćby największe, nie będą grały głośniej same z siebie. Żeby wzmocnić sygnał, podłącza się wzmacniacz(który znajduje się m.in w radiu, czy "wieży"). Jasne, że głośniki wieży- nawet taniej, są lepsze od głośników komputerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z glosników kompóterowych to tylko Creative jesli chodz o 2.0 lub 2.1 jak 5.1 to logitech ewe. Razer

:blink:

ja bym ci radził wyczaić Radmora 5102 + jakieś kolumny i podłączysz to do wszystkiego. Miałem go kiedyś podpietego do kompa, i bajka była.

Maciek - z całym szcunkiem: radmor i tonsile to wspaniały obrazek z przeszłości przywołujący wiele wspomnień o pierwszym sprzęcie "który rzeczywiście grał" i niech on lepiej w tych wspomnieniach zostanie...

 

Metalika - powoli rynek dobrych głośników "komputerowych" się u nas otwiera na dobre i nieznane które u naszych sąsiadów mają wypracowaną mocną pozycję na rynku bijąc creativy i logitechy i pojawiają się dobre głośniki aktywne, które można podłączyć do kompa, czy odtwarzacza. Polecam przejrzeć dział Audio na PurePC, gdzie znajdziesz masę wartościowych informacji o tym jakie głośniki warto, a których nie warto. Od siebie mogę polecić Vigoole lub Microlaby - do 300pln znajdziesz dobry zestaw 2.0, który zagra o niebo lepiej niż creativy, loitechy, czy radmor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie radmor sie sprawdzi lepiej niz mikro czy mini wieza, ale i tak "cud" techniki toto nie jest - imho gra bardzo przecietnie. tym bardziej, ze nie kosztuje wcale groszy... trzeba jednak przyznac ze ma klase pod wzgledem wygladu - "niestety" ten nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sie bawić w stare wzmacniacze to IMO już lepiej zainwestować w starszą Unitrę PW9xxx

 

mniejsze i lepsze...

 

A ogólnie, to myśle że autorowi tematu wystarczą dobre głośniczki komputerowe 2.0 takie gigaworksy T40 powinny sie sprawować naprawde ładnie..

 

No albo Microlaby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciek69: wielokrotnie mialem mozliwosc odsluchu Radmora 5102 - czy to u kolegi, ktory ten sprzet poprzemielal czy po prostu u siostry, ktora takowego do teraz posiada, wiec doskonale wiem jak to gra - bez porownania gorzej od przykladowo Yamahy A-520, ktorych jest na peczki na allegro i zdarza sie ja dostac za cene mniejsza niz w/w Radmor, czy jakichs starszych JVC, ktore nota bene mozna wyhaczyc bez wiekszych problemow za 90-150zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tyle odpowiedzi. Skoro glośniki nawet w taniej wieży grają lepiej niż komputerowe to może to wezmę. Ale z drugiej strony to jakieś kolumny by się w domku znalazly, ale z miejscem w pokoju kiepsko. Ew. Myślicie, że podlączenie mp3 do wzmaka, a potem do jednej kolumny ma sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności