Skocz do zawartości

Mp3 Jest Super !


immanuel

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie VBR między 128 a 160 kbps

Oczywiście jeżeli kompresujecie tą metodą musicie się liczyć z tym, że pliki wynikowe będą zajmowały odrobinę więcej miejsca.

Niektóre odtwarzacze mp3 mają problemy z tego typu plikami, ale Iriverki raczej nie mają (przynajmniej mój IMP-350 nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na potrzeby irivera kompresuję muzykę do mp3 CBR@96kbps kodekiem Fraunhofera. Robiłem dużo testów odsłuchowych i ten kodek okazał się najlepszy przy tym bitrate. LAME w tych okolicach niestety zaczyna zauważalnie "falować" dźwiękiem.

 

Przy takiej kompresji jestem w stanie na iFP-390 zmieścić 7 płyt.

 

Oczywiście jak tylko pojawi się obsługa Ogg, przesiądę się na ten format. Dzięki lepszej kompresji i unikaniu wad mp3 będę mógł zejść z bitrate do 80kbps, a zadowalająca jakość dźwięku utrzymuje się nawet do 64kbps.

 

 

pozdrawiam,

slawek-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czy Wy nie przesadzacie z taką niską wartością CBR ??? Zróbcie sobie kilka próbek tego samego nagrania z różnym CBR i obejrzyjcie to w dowolnym analizatorze np. w Nero 6 jest Wave Editor 2. Jeszcze lepiej jest to porównać z plikiem typu Wave. Przy niskim CBR np. 128 kbit/s wysokie częstotliwości są mocno cięte, a 96 kbit/s to już w ogóle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jest zawsze, że im mniejsza częstotliwość próbkowania tym bardzej obcina wysokie tony, wynika to także z zastosowania transofmaty Fouriera. Dla mnie najlepszy kodek to VBR, mimo iż mam ich mało to wykazują się rewelacyjną jakością.

 

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do IMP-550 i czasami do IFP-195 stosuję: EAC, LAME, ustawienie --alt-preset standard. Przeciętnie daje to plik VBR 200-230 kbps, niestety pliki są dość duże. Dlatego do IFP-195 - gdy gdzieś wyjeżdżam na dłużej (np. urlop) - stosuję ustawienie --preset medium, które daje plik VBR ok. 150-160 kbps, przy tym jest on nieco mniejszy od wymienionego wyżej. Generalnie IMP-a używam w domu, a IFP na zewnątrz. Plików o bitrate 128 w zasadzie nie słucham (czasami mi się zdarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja robie wszystko na 128 i powiem wam jedno: może to i na wykresach wygląda jakoś inaczej, ale w normalnym odsłuchu praktycznie nie slychac różnicy! Kiedyś ludzie robili na 128 i mówili, że superi wogóle, a teraz wszyscy narzekają! Ja zribiłem sobie ten sam utwór z wieloma niskim tonami i na wykresach to bylo faktycznie widac (128, a 320kbs'ów), ale w odsłuchu (może mam jakiś spaczony słuch, albo nie wiem) nie słyszałem różnicy - serio. Może ktoś z jakimś super eXtra hiper słuchem to słyszy, ale ja tylko słyzę różnicę między mp3, a oryginalnym utworem z CD - tam faktycznie jest DUŹA przepaść w jakości (głośności). Pewnie się mylę widząc te wszystkie posty, ale każdy tutaj popiera się wykresami i wogóle, a tak naprawdę w odsłuchu jest mała różnica. A jak tak to po co przepłacać ;) Pozdrawiam i czekam na słowa krytyki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie w wielu przypadkach mp3 128 i 320 nie roznia sie zbytnio w dzieku , chociaz 128 czesto maja

'plytki' i mniej dynamiczny dziek i sa znacznie cichsze.Ale z drugiej strony zdarzaja mp3 320kbs , ze ich jakosc jest relatywnie mniejsza od dobrych 128.Roznie to bywa.Spotkalem sie z takimi mp3 128kbs ,ze ich dziek byl o wiele lepszy od niektorych mp3 320kbs.

Mysle jednak ze waznym kryterium do oceny mp3 jest program jaki tworzyl lub przetwarzal ta mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ;)

 

Byc moze to o co zapytam jest gdzies juz opisane na forum ale zabardzo teraz nie mam czasu przegladac calego forum wiec pytam: czy ktos uzywa do kompresji programu CEDEX 1.4 beta?? bo wlasnie z tym programem zwiazane jest moje pytanie chodzi dokladnie o tworzenie mp3 VBR. są tu takie opcje o ktorych nie mam zielonego pojecia jak np.:

VBR Method (Default, Old, New, Mtrh, ABR - 5 rodzai, ktore wybrac???

następnie co to jest to ABR i do czego słuzy,

dalej opcje VBR Quality od 0 - 9 ????????????

taka opcja On the fly MP3 Encoding

 

Jesli ktos moglby mi to wytlumaczyc tak jak to sie mowi "na chlopski rozum" i doradzic w jaki sposob skonfigurowac to cholerstwo :( aby bylo fajnie :( bylbym bardzo wdzieczy.

 

Rozumiem ze pytania sa banalne ale dla kogos takiego jak ja co nigdy sie nie bawil w te klocki jest to cos nowego :( Nigdy sie tym nie bawilem (zawsze wkladalo sie plytki klikalo na ikone i tyle) :P

 

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDEX to chyba program do zgrywania ścieżek z płyt CD (jak sama nazwa wskazuje), a nie kompresji? Byc może ma jakieś wtyczki albo uzywa zewntrznych programów do kodowania mp3.

Co do metod VBR - nie wiem, ale to zależy od programu kompresującego, w każdym autor mógł sobie stworzyć różne profile. Nie będąc pewnym zostawiłbym na Default.

Wiem, że ABR jest używane do kodowania mp3 do filmów, ale dokładnie nie wiem czym się różni od "zwykłego" VBR...

VBR Quality - im wyższe, tym wyższy średni bitrate.

On the fly MP3 Encoding - ścieżka będzie bezpośrednio kodowana do MP3, bez tworzenia tymczasowego pliku WAV na dysku. Może to przyspieszyć zgrywanie ścieżki audio, ale nie zawsze - najlepiej jak przetestujesz na swoim napędzie CD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności