Skocz do zawartości

Jaka Karta muzyczna?


cypeq

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie dosc uniwersalna karta muzyczna do wszelakich gatunkow muzycznych jednakze sprawdzajaca sie w grach :)

ze wskazaniem na to drugie.

Caly zestaw jaki mam zamiar kupic jest jeszcze w planach.

dlatego prosze o sensowne opinie na temat wszystkiego ;-)

 

Zatem pokolei potrzebuje sie sensownie udzwiekowic:

-Karta muzyczna (?)

-Glosniki 2.1 (jestem juz wmiare zdecydowany logitech z-230 ale sensowne propozycje mile widziane)

-Sluchawki 5.1 (to bedzie sprzet z wyzszej polki)

-Sluchawki 2.0 godne uwagi :) ?

 

Zatem tak potrzebna mi karta bardziej do gier dajaca dobre wsparcie sprzetowe maksymalnie odciazajaca procek ale taka ktora niezawiedzie jak wloncze muze i sub'a... wszelkie tepe stukania i dudnienia absolutnie zabronione ;)

Glosniki beda sluzyc glownie do sluchania muzy czy ogladania filmow zadko do grania

-Sluchawki tylko i wyloncznie pod gry.

 

I teraz moj glowny dylemat ile wydac na karte muzyczna do takiego zestawu ? Do tych glosnikow 2.1 radzono mi zwyklego SB 24-bit. Ale jak to bedzie z grami i eax'em ? chyba slabo? Jednakze wolalbym nie doplacac te 150 zl do lepszej karty jesli roznica w dzwieku ma byc nie wiele lepsza.

 

zatem tak SB live! 24 bit czy moze Audigy 2 ZS albo jakies X-Fi ewentualnie jakies inne propozycje? i niech cena odpowiada jakosci plz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a2zs jest w sumie dosc dobre - gra calkiem sluchowalnie, a i obsluguje EAXy (chociaz nie te najnowsze jak x-fi, jakkolwiek malo jest chyba gier obslugujacych najnowsza wersje).

odciazenie procka jest tylko teoretyczne - to faktycznie daje wzrost wydajnosci, ale dla celeronow 300mhz. wspolczesnie nie ma absolutnie zadnego znaczenia.

glosniki moze microlaby albo jakies geniusy? ponoc niezle. logitechy z-230 to kupa.

sluchawki 5.1 to chwyt marketingowy na graczy, a nie zadna wysoka polka. jak masz malo kasy to mozesz sprobowac koss ur-40 - z mojego doswiadczenia bardzo dobrze sprawuja sie w grach. efekty przestrzenne realizuje karta dzwiekowa - jak kupisz np audigy 2 zs to po wlaczeniu CMSS bez problemu okreslisz gdzie jest przeciwnik - czy bedzie za toba, czy pod/nad toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za bardzo rzeczowa odpowiedz skoro karta muzyczna moze realizowace efekty 3d (o czym nie wiedzialem :*) to mam kase na lepsze sluchawki (srednie 5.1 to kosztuja 250zł) skoro nie warto tego kupowac to prosze o jakies inne propozycje? Jak zawsze moje glowne kryterium to jakosc/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sluchawki 5.1 maja za zadanie same w sobie emulowac efekt 5 satelit wkolo ciebie i suba... mozemy skonczyc drazyc ten temat? w koncu to totaly offtop?

 

Chodzi mi o wybor karty dzwiekowej... ewentualne sugestie dotyczace sluchawek. Jak sie okazuje w 5.1 nie warto inwestowac ale milo bylo by uslyszec inne opinie.

Opinie na temat sluchawek 2.0 do gier tez bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uważam, że nie warto pakować kase w słuchawki 5.1, mój znajomy dostał takie na urodziny i jakość dźwięku w nich jest słaba. Ja posiadam tak jak w sygnaturce CAL i Xonar D2 i włączając Dolby Headphone można uzyskać ten sam efekt co w słuchawkach 5.1, jednak do słuchania muzyki to się nie nadaje, ale w filmach się sprawdza, więc polecam Ci kupić taki zestaw, lub tańszą wersję DX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX za wszystkie odpowiedzi :) dzieki wam troche to sobie poukladalem.

 

Biorac na logike te sluchawki 5.1 nie maja szans na podobna nawet jakosc do sluchawek 2.0

bo jakim cudem lepsze ma byc 4-5 mikro glosnikow wzgledem jednego o 4x wiekszej srednicy...

 

Jedyne w czym lepsze moga byc to w realistycznym oddaniu przestrzeni. Z tego co czytalem

wynika ze te rozne cfaniackie metody przetwazania wbudowane w te lepsze karty daja prawie identyczny efekt

wiec 2.0 wychodzi o niebo lepiej jesli chodzi o jakosc.

 

Zatem obecnie jestem zdecydowany na:

-Creative Audigy 2 ZS

-Fostexy T-7

 

co bardzo odpowiada mi cenowo i chyba jakosciowo.

 

Jesli macie sugestie zeby wybulic wiecej kasy to smialo... tylko prosze o konkretne argumenty.

 

p.s. Bisek01 XonarD2 / DX napewno do gier? bo to juz odpowiednio 400 / 100 zł wiecej... moze bym sobie

pozwolil na tego DX'a ale musial bym wiedziec czemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w nowych grach sie ona spisuje, bo mało gram, duzo częściej słucham muzyki i oglądam filmy, ale czytając recenzje na różnych portalach można wywnioskować że jest dobrze. Zacytuje Ci tekst z testu na benchamrk.pl:

 

"Ds3D 2.0 ma według tego co przeczytałem naśladować technologię eax. Sama funkcja działa, na zestawie stereo nie da się niestety określić źródła dźwięku ale i tak w grach brzmi znakomicie. Testowałem na Call Of Duty 4, World In Conflict, Crysis oraz Pes 2008. W żadnej z tej gier włączenie funkcji Ds3D 2.0 nie powodowało, żadnych problemów z odtwarzanym dźwiękiem. Dodatkowo podłączając słuchawki możemy skorzystać z technologii dolby headphone i na standardowych słuchawkach cieszyć się namiastką dźwięku 3d. Po przetestowaniu tej funkcji w Cod 4 jestem pod wrażeniem, pozwala to jeszcze bardziej wsiąknąć w klimat gry i działa lepiej niż oczekiwałem."

 

Więc poszukaj w google testów, bo dużo tego jest i poczytaj troche. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak jednym slowem jestem zmuszony do kozystania z "creativow" bo jak wszedzie czytam to wlasnie sa jedyne karty twozone pod gry komputerowe (monopol SIC!) wiec niebede sie interesowal innymi kartami chociaz z pewnoscia daja lepsze doznania muzyczne.

 

CMSS-3d ktore znajudje sie w karciochach serii X-FI podobno bije na glowe wszystkie inne techniki remiksowania 2 kanalow na sorround.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności