Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu poszukuje grajka, którym mógłbym zastąpić mój T10. Problem w tym, że z tego co udało mi się odsłuchać nie znalazłem jeszcze nic co dorównuje mu jakością dźwięku :/ a ...

...szukam czegoś nowego tylko z 1 powodu:

T10 nie obsługuje formatu FLAC, tak się złożyło, że większość moich (i pożyczonych) płyt audio przerabiam na FLAC. Dla mnie jest to format znacznie "lepszy" jak ogg już nie wspominając o mp3. Na razie słucham muzyki we FLAC-u jedynie z komputera (za DVD playerem też się powoli rozglądam, obsługującym FLAC).

 

Bardzo bym prosił o podsunięcie mi kilku ciekawych przenośnych grajków, które spełniły by moje poniższe kryteria:

1. Wzorowe odwzorowanie dźwięku :D

2. Obsługa FLAC

3. min 4GB - ze wzgledu na FLAC

 

Nie zależny mi na filmach i tym podobnych dodatkach (radia też nie musi być) najważniejsza jest dobra jakość muzyki! :)

 

Z góry dziękuję za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ci flac na dvd jeśli możesz z nich nagrać płytkę audio :ph34r:

Oczywiście jako alternatywę dla T10 polecę Sansę Clip, spełnia ona wszystkie twoje wymagania. Natomiast bardzo prawdopodobne, że zawiedziesz się na autonomii, szczególnie po przesiadce z T10, te 15h clipa jest trochę naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ci flac na dvd jeśli możesz z nich nagrać płytkę audio :ph34r:

...

 

hmm,

400mb FLAC = 700mb Audio... na płytkę DVD więcej się mieści :) a za niedalej jak miesiąc <może dwa> chciałbym wciągnąć stacjonarny DVD player z obsługą FLAC-a. Zresztą mam z 8 płyt DVD wypełnionych samym FLAC-iem przerabianie tego na Audio - nie wiem czy troche nie strace "po drodze" na jakości.

 

Poza tym na 1GB odtwarzaczu wejdzie mi jedna pełna płyta audio plus może ze 4 piosenki ^^ więc i tak, czas najwyższy na zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK już zdecydowałem.

Wciągnę SONY NWZ... ale który... jeszcze się zastanowię, wszystko będzie zależało od tego ile uda mi się zaoszczędzić kasy nie wydając na sylwestra :D

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

 

Witam. Sam po nowym roku przenosze się z T10 na s638f :) Mam nadzieje, że się nie zawiodę. Słuchaweczki już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jednak zdecydowałem się na Cowona D2 ;)

Wydaje mi się, że od mojego poczciwego T10 gra trochę precyzyjniej ale nie tak "ciepło"- na tych samych słuchawkach i utworach.

Cóż wieczorem wpakuje na niego moje FLAC-i i zobaczę czy się opłacało 5stów wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na Cowona D2 ;)

....

i i zobaczę czy się opłacało 5stów wydać.

 

No i niestety nie opłacało się.

 

Na drugi dzień słuchania, kiedy to już minęła euforia (nowego grajka) postarałem się podejść do niego trochę bardziej na „surowo”. Mimo, że próbowałem się przekonać, przez cały dzień nie mogłem ścierpieć faktu, że FLAC-i gra tak samo jak mp3! – jeżeli chodzi o jakość dźwięku nie ma żadnej różnicy!

Patrząc na jego obecną ceną wychodzi na to, że dostałem grajka, który gra dobrze (na mój słuch dam T10 - 10pkt COWON D2 - 7.5) - jednym słowem rozczarowanie.

 

Najbardziej dobiło mnie, kiedy dałem dziewczynie do posłuchania jak gra D2, po kilku sekundach mówi do mnie „przecież on gra gorzej jak Twój „stary” odtwarzacz” do teraz te słowa brzmią mi w uszach. Wczoraj w stanie nienaruszonym odesłałem go do sklepu (słuchami w zestawie nie nadawały się w żaden sposób do odsłuchu) chyba jednak pomyślę nad SONY.

 

Najgorsze jest to, że przy takich playerkach człowiek nie ma za bardzo jak sprawdzić samemu jak taki sprzęt gra tylko łyka to, co inni piszą. Przed zakupem kolejnego playera nie popełnię tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola moment panie kolego HiTo21 D2 osobiście nigdy nie miałem, ale z tego co wiem, to sporo osób opisuje jego dźwięk jako plastikowy, więc jeżeli interesowałeś się w temacie, to dobrze o tym wiesz. Poza tym, dawno już nie słyszałem, żeby ktoś D2 polecał (na Twój temat trafiłem przypadkiem, nie czytałem go całego).

Co do flac`ów... jeżeli masz mp3 w jakości 320, czy choćby nawet 256kb/s to się nie dziw, że nie słyszysz róznicy. Ja osobiście nie czuje różnicy pomiędzy 192 a 256, no może na drobnych szczególikach, ale trzeba się mocno wsłuchiwać. W odtwarzaczu foobar na kompa, jest test A-B (czy też AxB), gdzie wrzucasz dwa takie same utwory, jednak o różnej kompersji i starasz się określić, który kawałek jest którym (program zamienia ich pozycje). Spróbuj najpierw tam zobaczyć czy rozróżniasz flac`a od mp3, a dopiero potem narzekaj na D2.

Poza tym, na bele słuchawkach nie odczujesz różnicy pomiędzy mp3, a flac, do tego trzeba także dobrego źródła dźwięku.

 

[EDIT]

Poza tym szkoły grania iRivera a iaudio są różne. W T10 (tak miałem T10) korzystałeś może z SRS? W D2 też jest sporo możliwości EQ. Mimo wszystko troche za szybko wydałeś opinie o tym grajku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash608 postaram się odnieść do tego, co napisałeś...

 

Prawdą jest, że D2 nikt mi nie polecił jako alternatywę za "wysłużonego" T10. Jednak na tyle cierpliwy nie jestem, żeby po założeniu tematu czekać aż ktoś podsunie mi po paru miesiącach bierz taki a taki odtwarzacz ten będzie najlepszy. Postanowiłem poszukać czegoś szperając po forach - nie tylko tym.

Ostatecznie szukając "dobrego" odtwarzacza wybór rozgraniczał się między D2, i7, SONY s6... Ostatni odpadł na przedbiegach, bo nie obsługuje FLAC, pozostały mi D2 i i7 - z tego co czytałem o obu grajkach, grają tak samo -czyli dobrze- nigdzie nie znalazłem wzmianki, żeby COWON grał plastikowo, tak więc z tych dwóch wybrałem D2 ze względu na obsługę kart SDHC.

 

...najpierw tam zobaczyć czy rozróżniasz flac`a od mp3, a dopiero potem narzekaj na D2.

 

to zdanie mnie rozbawiło!

 

Odróżnić FLAC od mp3 to jakbyś mi kazał powiedzieć (stojąc przed samochodem) fiat 126p a najnowszym mercedesem, który jest lepszy - więc mnie nie obrażaj stwierdzeniem, że muszę wpierw sprawdzić czy w ogóle słyszę różnice. Nie potrzebuję testów w foobarze to tego żeby stwierdzić coś oczywistego.

 

Zresztą parę miesięcy temu zrobiłem sobie "blind" test na odsłuch płyta oryginał, FLAC, ogg i mp3 320 testował mnie kolega miałem "chronologicznie" ustawić odsłuchiwane utworzy od najlepszego do najgorszego... efektywność 100% więc albo mam "złote ucho" albo Ty kolego :D powinieneś coś zrobić ze swoim sprzętem - jeśli nie słyszysz różnicy.

 

Poza tym, na bele słuchawkach nie odczujesz różnicy pomiędzy mp3, a flac, do tego trzeba także dobrego źródła dźwięku.

 

byle słuchawki to pojęcie względne dla mnie dobrze grają moje philipsy i Seinheiser mx400 dla Ciebie może być do szmelc. Jednak w obu słuchawkach potrafię wysłuchać różnice miedzy czystym dźwiękiem a mp3

 

Poza tym szkoły grania iRivera a iaudio są różne. W T10 (tak miałem T10) korzystałeś może z SRS? W D2 też jest sporo możliwości EQ. Mimo wszystko trochę za szybko wydałeś opinie o tym grajku.

 

Nie w T10 mam tylko eq ustawiony na rock i to wszystko. W D2 bez eq muza grała tragicznie z eq średnio a bawiąc się efektami doszedłem do ustawień gdzie zaczął grać w miarę - ale nadal dużo mu brakowało do T10. Zresztą od 2 lat słucham muzy na T10 może po prostu przyzwyczaiłem się do tego typu dźwięku - czyste nasycone z głębią ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash608 postaram się odnieść do tego, co napisałeś...

Odróżnić FLAC od mp3 to jakbyś mi kazał powiedzieć (stojąc przed samochodem) fiat 126p a najnowszym mercedesem, który jest lepszy - więc mnie nie obrażaj stwierdzeniem, że muszę wpierw sprawdzić czy w ogóle słyszę różnice. Nie potrzebuję testów w foobarze to tego żeby stwierdzić coś oczywistego.

 

Zresztą parę miesięcy temu zrobiłem sobie "blind" test na odsłuch płyta oryginał, FLAC, ogg i mp3 320 testował mnie kolega miałem "chronologicznie" ustawić odsłuchiwane utworzy od najlepszego do najgorszego... efektywność 100% więc albo mam "złote ucho" albo Ty kolego :D powinieneś coś zrobić ze swoim sprzętem - jeśli nie słyszysz różnicy.

 

byle słuchawki to pojęcie względne dla mnie dobrze grają moje philipsy i Seinheiser mx400 dla Ciebie może być do szmelc. Jednak w obu słuchawkach potrafię wysłuchać różnice miedzy czystym dźwiękiem a mp3

 

@HiTo21, przepraszam najmocniej, że uraziłem kolege audiofila (choć kolega tutaj troche nie pasuje, bo ze mnie audiofil jak z koziej...). Gratuluję, a zarazem współczuje faktu, że potrafisz w 100% rozróżnić cd, flac, ogg, oraz mp3, mi ta sztuka nie udaje się nawet pomiędzy mp3 320kbps, a mp3 256kbps ("dane" pochodzące z czasów posiadania KSC75). A współczuje Ci dlatego, że przy tak dobrym słuchu zapewne przeżywasz istną katorgę, gdy musisz słuchać czegoś w słabej jakości (wszak miałeś T10, a ogg jak dobrze wiemy na wielu grajkach nie gra tak jak powinno), poza tym, że pewnie wydajesz dużo kasy na dodatkowe karty pamięci, bo w końcu flac sporo waży, ale wróć, bo flac`a od Cd też rozróżniasz... Jakbyś jeszcze mogł napisać na czym robiłeś porównania flac, ogg, mp3, to pomyśle, być może zainwestuje w owe klocki, bo na mojej SB! LIVE, czy też i7 nie słysze za grosz różnicy, choć na i7 test`u ABX nie zrobie.

Właśnie z ciekawości, zrobiłem testy ABX na CAL!, bo jeszcze na nich "siebie nie testowałem". Co się okazuje, jedynie na pewnych "szczególnych" fragmentach utworu czuje, słysze drobną różnice, jednak biorąc pod uwage cały utwór to nie słysze różnicy pomiędzy flac, a 192kbps mp3... ufff co za ulga. Dzięki temu moge w pełni cieszyć się muzyką czy to w domu, czy to "przenośnie". Tak więc jeszcze przepraszam, że Ciebie uraziłem, ale odnosiłem moje możliwości słuchowe do Twoich, co jak się okazuje było błędem.

 

Ciekawy temat, tyczący się testów ABX masz tutaj --> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=30813&st=0

 

Jeszcze jedno, mimo że jestem głuchy, posiadam nagrania we flac`u, spytasz dlaczego? Bo lubie się oszukiwać, lubie mieć ten komfort psychiczny, na szczęście 4GB mi na ów komfort wystarcza... ale głupi jestem, że się oszukuje, co nie? ;)

 

 

Wybacz za moją wypowiedź, troche ironiczną swoją drogą, to chyba przez to, że Ci zazdroszcze... chociaż nie, cofam to co napisałem przed chwilą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie opłacało się.

 

Na drugi dzień słuchania, kiedy to już minęła euforia (nowego grajka) postarałem się podejść do niego trochę bardziej na „surowo”. Mimo, że próbowałem się przekonać, przez cały dzień nie mogłem ścierpieć faktu, że FLAC-i gra tak samo jak mp3! – jeżeli chodzi o jakość dźwięku nie ma żadnej różnicy!

No i bardzo dobrze, że nie słychać - to tylko dowodzi, że na "średniej jakości sprzęcie" nie ma sensu używać flac.

Natomiast już zdziwienie budzi fakt, ze z taką pewnością odróżniasz (na jakim sprzęcie?) flac, mp3 320, 256 itd. a że jeszcze wav to już nie uwierzę, gdyż flac to tylko spakowany wav.

Na tej zasadzie polecam - zripować cd do flac, a potem z tego flac nagrać audio cd i zrobić testy - kopia vs oryginał...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też testowałem różne grajki i t30\t10 gra dla mnie najciekawiej :) t60 odpadł, clip, z5, meizu, vedia... i tylko ifp gra lepiej ale to dla mnie za drogi interes ;p

porownanie pewnie na px100 ;]

 

imho na ksc35 t60 gra lepiej od t10, z5 tez...

 

no ale jak t10/t30 z twoimi sluchawkami zgrywaja sie najlepiej, to nie dziwie sie ze je lubisz ;) Dla mnie te irivery sa mocno zmulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w szukanie niewiadomojakiego playera, który wywali na wierzch różnice pomiędzy mp3 a flac, zainwestuj w ekonomiczne kombo w stylu np T60 + PX100.

 

MX400 to absolutnie żadna rewelacja. Reprodukują dźwięk tak ogólnikowo, że naprawdę słuchanie na nich flac to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownanie pewnie na px100 ;]

 

imho na ksc35 t60 gra lepiej od t10, z5 tez...

 

no ale jak t10/t30 z twoimi sluchawkami zgrywaja sie najlepiej, to nie dziwie sie ze je lubisz ;) Dla mnie te irivery sa mocno zmulone.

Tak, dokładnie na pxach :) lubię ogólnie brzmienie t30 bardziej, z t60 lepiej słuchało mi się jedynie na głośnikach ale głośników nie noszę na głowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka, że T10 nie ma czym zastąpić. Ten player ma tyle specyficznych rozwiązań, że jeżeli chodzi o funkcjonalność bije wszystko dostępne teraz na głowę, a i dźwiękowo daje radę. Wg mnie T60 to raczej krok w tył zamiast w przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka, że T10 nie ma czym zastąpić. Ten player ma tyle specyficznych rozwiązań, że jeżeli chodzi o funkcjonalność bije wszystko dostępne teraz na głowę, a i dźwiękowo daje radę. Wg mnie T60 to raczej krok w tył zamiast w przód.

 

Święte słowa!

 

Ja ze swojej strony polecę irivery z serii hxxx. Ostatnio kilka sztuk było na allegro naprawdę tanio.Po instalacji rockboxa obsługuje .flac i naprawdę dobrze się sprawuje taki sprzęt. Miałem t10 i przesiadka na tego dyskowca (właściwie to już nie u mnie) był naprawdę krokiem naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności