Skocz do zawartości

Wybór słuchawek do iPoda Touch. Doskonała synergia.


Gość Jimy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam słuchawek do niedawno nabytego iPoda Touch 1G.

 

Moje potrzeby:

- doskonała synergia z w.w. odtwarzaczem

- zastosowanie przenośne (75%), co za tym idzie izolacja, wygoda i wygląd konstrukcji

- cena, jaką mogę przeznaczyć na zakup, to max. 400zł

- mogą to być zarówno słuchawki typu IEM, jak również z pałąkiem

 

Wolałbym jednak coś małego, w związku z stylizacją włosów. Poza tym w dużych słuchawkach wyglądam dziwnie. :)

Zestaw powinien zachwycić mnie "życiem". Dźwięk nie musi być bardzo szczegółowy, lecz zależy mi na odwzorowaniu każdej częstotliwości. Wiem, że w praktyce jest to trudne, więc nazwijmy to naturalnością.

Chciałbym jak najlepiej dostosować moje preferencje do sugerowanego przez Was sprzętu, więc będę tutaj zaglądał często i odpowiadał na zadane pytania.

 

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia, oraz wesołych świąt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem JBL i nie powiem żeby były słabe, przynajmniej po wygrzaniu bo na początku są koszmarne

JBLe miałem pół roku. To dość czasu, aby powiedzieć, że nie są to dobre słuchaweki, a na pewno nie adekwatne do ceny, która waha się w okolicach 200zł.

Magia wygrzewania nie zrobi z dennych słuchawek czegoś dużo lepszego. Nigdy nie słucham przed wygrzaniem, ponieważ boję się, że będę tęsknił za niektórymi dźwiękami, które wydawały słuchawki prosto z pudełka.

 

Nie chodzi jednak tutaj o wymianę doświadczeń, lecz o pomoc w dobraniu odpowiednich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony przyłączam się do pytania co do słuchawek dla iPhona i dodam tylko, że zen aurvana niestety wypadają bardzo blado i chyba gorzej niż wspomniane wyżej jbl 220. Pozostaje też pytanie czy do sumy 400 zł da się znaleźć dobre słuchawki dokanałowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zen aurvana niestety wypadają bardzo blado i chyba gorzej niż wspomniane wyżej jbl 220

Dla mnie Aurvany grały dobrze na Touchu, zdecydowanie lepiej niż wspomniane JBLe.

Jednak mi chodzi o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Super.fi 5 Pro? Cos chyba ostatnio potanialy (chyba na amazonie.uk, chociaz moze zle doczytalem :P). Sa malo wymagajce w stosunku do zrodla w przeciwienstwie do wielu innych sluchawek z podobnej polki.

jak nie to tradycyjnie MDR-EX85LP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Super.fi 5 Pro?

To męka dla uszu. I nie mówię tutaj tylko o wygodzie, ale takżę o dźwięku, który niespecjalnie mi podpasował.

Wyrobiłem sobie o nich zdaniem które brzmi: Nie słychać, że mają w sobie dwa przetworniki.

Poza tym, wyglądają jak aparat słuchowy, a do tego jeszcze mi daleko. :)

 

jak nie to tradycyjnie MDR-EX85LP

Nie słuchałem, ale opinie na temat tych słuchawek wydają się być pozytywne. Z tych samych opinii wynika, że słabo u nich z izolacją, więc odpadają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! z recablingiem ? Może CX400, mają dobrą izolację, ale dźwięk nie wszystkim pasuje. Nie są zbyt szczegółowe, ale mają przyjemny brzmienie. Bas nieco rozmyty, góra "nieskrzecząca" (dla niektórych nieszczegółowa). Soniaczy ex85 nie słyszałem, teraz jest szał na nie, ale myślę, że szybko minie... Jeszcze zostają kpp, dobre słuchawki na miasto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chcesz dobra izolacje + dobry dzwiek i sf5pro ci nie podchodza to daj wiecej kasy - do triple.fi czy se530. nie wiem jak sie ma touch do iphone'a, ale w kazdym razie moje se420 za bardzo nie chcialy grac z iphonem (jak zreszta wszystko co do niego podlaczalem - od px100 poprzez grado, cal na se420 konczac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak chcesz dobra izolacje + dobry dzwiek i sf5pro ci nie podchodza to daj wiecej kasy - do triple.fi czy se530. nie wiem jak sie ma touch do iphone'a, ale w kazdym razie moje se420 za bardzo nie chcialy grac z iphonem (jak zreszta wszystko co do niego podlaczalem - od px100 poprzez grado, cal na se420 konczac)

 

To juz chyba bardziej wynika z samego grania iphone'a/touch'a a nie tych sluchawek - mam wrazenie ze ciut za duzo od niego oczekujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL! z recablingiem ?

Nie wierzę w zmiane kabla, ale podobno stary kumpel Majkel rozkęcił tutaj niezły monopol na recabling?

Odetnijmy się od słuchawek pokroju Aurvana, JBL, CX.

 

daj wiecej kasy - do triple.fi czy se530

Triple.fi to zapewne kontynuacja niewygody super.fi. Jak jest dźwiękowo? Dwa przetworniki, w tym jeden podwójny robią swoje?

Z E530 stykałem się już wiele razy. Jednak nigdy jeszcze ich nie słuchałem. Albo nie było na to wystarczającego czasu, albo nie miałem odtwarzacza przy sobie.

Zachwyciły mnie wyglądem, stylem. Lecz nie jestem pewny co do ich wytrzymałości. Niektóre gumowe elementy wydają się być nienajlepiej zamocowane.

 

To juz chyba bardziej wynika z samego grania iphone'a/touch'a a nie tych sluchawek - mam wrazenie ze ciut za duzo od niego oczekujesz :)

iPod to specyficzna szkoła grania. Jeżeli gra zimno, można byłoby dopasować do niego cieplejsze słuchawki? Coś, co posiada więcej basu... AKG K518 lub w drugą stronę - Westone UM1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w zmiane kabla, ale podobno stary kumpel Majkel rozkęcił tutaj niezły monopol na recabling?

Odetnijmy się od słuchawek pokroju Aurvana, JBL, CX.

 

 

Triple.fi to zapewne kontynuacja niewygody super.fi. Jak jest dźwiękowo? Dwa przetworniki, w tym jeden podwójny robią swoje?

Z E530 stykałem się już wiele razy. Jednak nigdy jeszcze ich nie słuchałem. Albo nie było na to wystarczającego czasu, albo nie miałem odtwarzacza przy sobie.

Zachwyciły mnie wyglądem, stylem. Lecz nie jestem pewny co do ich wytrzymałości. Niektóre gumowe elementy wydają się być nienajlepiej zamocowane.

 

 

iPod to specyficzna szkoła grania. Jeżeli gra zimno, można byłoby dopasować do niego cieplejsze słuchawki? Coś, co posiada więcej basu... AKG K518 lub w drugą stronę - Westone UM1?

 

To nie jest kwestia zimnego grania bo sa odtwarzacze grajace duzo zimniej - on gra po prostu przecietnie i jesli ktos oczekuje od niego czegos wiecej to sie p prostu zawiedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat jesli chodzi o komfort Triple.fi zupelnie nie przeszkadzaly (a z tipsami Comply to juz nawet nie mowie, ale te sa drogie) - do Super.fi za to mialem zastrzezenia, jesli chodzi o komfort. W srodku Triple.fi sa chyba dwudrozne. Prawdziwie trojdrozne z uniwersalnych IEMow sa chyba tylko Westone'y 3. Niestety jak graja to nie mam pojecia. Co do Shure'ow to one faktycznie sie niektorym osobom rozlatuja... No coz nie ma sluchawek idealnych. Ewentualnie celuj w jakies customy - tutaj kwestia komfortu powinna byc rozwiazana wzorowo. Jak jest w nich z dzwiekiem - nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO co byście nie wymienili to autor tego topicu i tak znajdzie kilka minusów każdego modelu i jeśli nie dźwięk, tłumienie to wygoda będzie nie ta. Sam tak naprawdę nie wie czego chce i oczekuje, że za 400 pln znajdzie coś z najwyższej półki. Prawda jest taka, że w granicach tej kwoty na kosmosy liczyć nie można a i sam Touch pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos z jaysów?..mnie ostatnio intryguja s-jays...;>

 

Cytuje: "All I noticed so far is BASS, BASS, and BASS. Might take some time to get used to them". Wiec jak Ci pasuje glownie bas to sjays a jak nie to raczej qjays :) To moze byc nawet dobra mysl biorac pod uwage braki w przestrzeni i separacji Touch'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kilka dni nieobecności. Wiadomo, przedświąteczna gorączka.

 

chyba, że lubisz chłodny, pozbawiony dynamiki dźwięk.

Miałem inne przekonanie co do dynamiczności tych słuchawek. Twój opis odnosi się tylko w stosunku do iPoda czy ogólnie?

 

on gra po prostu przecietnie i jesli ktos oczekuje od niego czegos wiecej to sie p prostu zawiedzie

I na wykorzystaniu jego przeciętnego potencjału mi zależy. :)

 

a z tipsami Comply to juz nawet nie mowie, ale te sa drogie

Comply to samobójstwo. Zamówiłem kiedyś dwie pary, wydałem 50zł i starczyły mi na dwa tygodnie. ;)

 

Prawdziwie trojdrozne z uniwersalnych IEMow sa chyba tylko Westone'y 3

Jedyne co mogę pomyśleć o tym modelu, to :wub:.

 

Ewentualnie celuj w jakies customy

Tylko, że ja w tej chwili naprawdę mam ograniczone środki. Nad lepszym dźwiękiem pomyślę, gdy spłacę samochód i opłacę studia.

 

No coz nie ma sluchawek idealnych.

Kiedy mi naprawdę nie chodzi o idealne odwzorowanie dźwięku, a jak najlepszy fun ze słuchania w podanej przeze mnie cenie.

 

autor tego topicu i tak znajdzie kilka minusów każdego modelu i jeśli nie dźwięk, tłumienie to wygoda będzie nie ta

Dlatego próbuję dobrać jak najlepsze słuchawki względem swoich potrzeb.

 

Sam tak naprawdę nie wie czego chce i oczekuje, że za 400 pln znajdzie coś z najwyższej półki.

Gdybym wiedział czego chcę nie byłoby tego topicu. Proponuję dokładne zapoznanie się z postem pierwszym. :)

 

To moze byc nawet dobra mysl biorac pod uwage braki w przestrzeni i separacji Touch'a

Jednym z atutów, którymi kierowałem się podczas zakupu odtwarzacza, była właśnie przestrzeń. Przewertowałem to forum pod tym względem i nie spotkałem się jeszcze z opinią, która głosi, że iPod Touch ma "małą scenę".

Moim zdaniem, aby powiedzieć, że separacja instrumentów jest na właściwym poziomie, trzeba do tego dobrych słuchawek i zimnego, analitycznego odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności