Skocz do zawartości

Shure SE210 - potrzeba pilnej pomocy w naprawie :(


Deadman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Co tu dużo mówić... zerknijcie na foto :(

 

 

2ijmfkj.jpg

 

 

 

nawet nie wiem kiedy to się stało...przełamana jest sama izolacja.Słuchawki grają ok (na razie...)

Drugi kabel zawinąłem izolacją dla wsparcia,ale nie wiem czy to coś da.Bardzo proszę o poradę jak zabezpieczyć je,żeby nie pękły kable?

 

P.S.W jednej słuchawce przy wysokiej głośności na wysokich tonach słychać coś jak "brzęczenie" uszkodzonej folii w pchełkach,ale tu przecież nie ma takiej możliwości,co to może być?

 

P.S.2. Co byście polecili w razie konieczności zmiany słuchawek? Te mi bardzo odpowiadały,ale zawiodłem się tu strasznie na kablu,który dodatkowo w niskich temperaturach strasznie twardnieje...

 

Proszę o konkretne porady

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze strasznie mnie korci,że spróbować recablingu na nich,ale jedyne jakie mam słuchawki na chacie to ep630.Posiadają bardzo miękki kabel więc może by się nadał? Jeżeli nie to kupić jakieś inne słuchawki dla samego kabla? Jeśli tak to jakie polecacie? Rozmyślam teraz nad jakimiś IEM'ami i już sam nie wiem na jakie się decydować...Nie chcę już wydawać za dużo na słuchawki,ale taniego shitu też nie chcę.Tak do 400-500 max.Co byście polecili? CO myślicie o Shure E4c w porównaniu do SE210?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na ceny na amazonie w UK i tam super.fi 5 pro są za niewiele ponad 100f więc cena jak najbardziej spoko :)

 

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_ce?url...p;x=11&y=18

 

Masa ludzi znajomych w UK więc i z kupnem nie kłopot,ale zastanawia mnie fakt różnic w cenach tylko ze względu na kolor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. :) Tyle ze nie zmienia to faktu ze nalezy porownywac SE310, a nie SE210 do SF5pro. :P UM1 pomimo ze sa wygodne i dobrze wykonane graja bardzo slabo, wiec moim zdaniem nie ma co sobie nimi glowy zawracac. Wolalbym prawde mowiac od nich Sony MDR-EX85LP godzac sie na gorsza izolacje, bo te juz mozna powiedziec, ze graja. :) SF5pro sa tez dobrze wykonane, graja calkiem przyzwoicie, ale sa cholernie niewygodne - rozwiazaniem sa comply, ale te sa bardzo drogie - trzeba je wymieniac co tydzien/dwa/trzy, w zaleznosci od tego jak bardzo higieniczny jestes. :P SE310 nie sluchalem. Jakkolwiek mozna przypuszczac ze blizej im dzwiekowo do posiadanych przeze mnie SE420 niz SE210 - patrz ch-ka na headroomie - jest bardzo podobna, ale maja wieksze zmierzone THD. SE420 graja IMHO najlepiej z calej trojki - niestety moge przypuszczac tylko ze SE310 sa podobne, bo istotnie nie mialem ich w lapach! Wez to pod uwage - ewentualnie moze znajdziesz gdzies porownanie w necie SE310 i SE420 to bedzie wiedzial co i jak. ;) Shure'y sa dla mnie bardzo wygodne, wiec pewnie nizszy model tez taki bedzie, ale jak sam zauwazyles SE210 Ci sie rozpadly - tutaj raczej na rewolucje w zwiazku z tym ze bys kupowal wyzszy model nie ma co liczyc. Mi moje poki co (odpukac!) sluza wiernie od prawie pol roku i ani mysle o ich zmianie (ew na customy, czy cos nausznego, ale na pewno nie zadne inne uniwersalne IEMy).

 

Co do roznic ze wzgledu na kolor - raczej jedyna roznica to kolor, nic wiecej. EX85 w zaleznosci od kolkoru potrafia kosztowac ~120zl lub ~180zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z odsłuchem to raczej sprawa nie możliwa,ponieważ nikt mi znany nie posiada powyższych słuchawek...

 

Co raz poważniej zastanawiam się nad zmiana całego kabla tylko kwestia dobrania odpowiedniego.Jak pisałem wcześniej posiadam w domu jakieś stare EPki(mają bardzo miękki przewód) i jak chyba wszyscy PX100(trochę twardszy,ale i tak miękki w porównaniu do shura :) Oba mają ciut mniejszą średnicę,a wolałbym żeby nie było luzu na złączeniu. Jaka firma posiada dobrej jakości kable,ale żeby były ogólnodostępne w sklepach? Koss,Sennheizer...?

 

Nie widzi mi się jakoś dopraszanie do serwisu i to bez paragonu i spróbowałbym go zmienić,co mógłbym uwiecznić na jakiś foto-story :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vigo, jestes pasjonatem trzeba ci to przyznac, tyle małych słuchawek co ty przerobiłes ... mysle ze teraz pokazalbys mi duzo wieksza pozwijaną stertę kabelków niz kiedys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie być tak źle bo tą gumową część da się chyba usunąć lub odgiąć.Prawdopodobnie trzeba bedzie później podkleić,ale zawsze jakieś to rozwiązanie. Ostatecznie gdyby nie udało się ponownie zamontować tej gumy to bo stworzył taką z "kleju na gorąco" :)

Pytając się o kabel miałem na myśli coś dobrego,żeby nie osłabić dźwięku Szurków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brestinder, napewno cie zaskocze jak powiem , ze z tamtej kolekcji ktora widziales juz malo zostalo, obecnie skupilem sie na wyzszych modelach, oczywiscie trafiaja mi sie jakies "ulomki" przy okazji zakupu jakiegos nowego mp3 playera, ale raczej szybko sie ich pozbywam

deadman, jesli kabel o ktorym wspomnialem jest przy modeli sennheiser ie8 to tym bardziej nada sie do shure se210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. :) Tyle ze nie zmienia to faktu ze nalezy porownywac SE310, a nie SE210 do SF5pro. :P UM1 pomimo ze sa wygodne i dobrze wykonane graja bardzo slabo, wiec moim zdaniem nie ma co sobie nimi glowy zawracac. Wolalbym prawde mowiac od nich Sony MDR-EX85LP godzac sie na gorsza izolacje, bo te juz mozna powiedziec, ze graja. :) SF5pro sa tez dobrze wykonane, graja calkiem przyzwoicie, ale sa cholernie niewygodne - rozwiazaniem sa comply, ale te sa bardzo drogie - trzeba je wymieniac co tydzien/dwa/trzy, w zaleznosci od tego jak bardzo higieniczny jestes. :P SE310 nie sluchalem. Jakkolwiek mozna przypuszczac ze blizej im dzwiekowo do posiadanych przeze mnie SE420 niz SE210 - patrz ch-ka na headroomie - jest bardzo podobna, ale maja wieksze zmierzone THD. SE420 graja IMHO najlepiej z calej trojki - niestety moge przypuszczac tylko ze SE310 sa podobne, bo istotnie nie mialem ich w lapach! Wez to pod uwage - ewentualnie moze znajdziesz gdzies porownanie w necie SE310 i SE420 to bedzie wiedzial co i jak. ;) Shure'y sa dla mnie bardzo wygodne, wiec pewnie nizszy model tez taki bedzie, ale jak sam zauwazyles SE210 Ci sie rozpadly - tutaj raczej na rewolucje w zwiazku z tym ze bys kupowal wyzszy model nie ma co liczyc. Mi moje poki co (odpukac!) sluza wiernie od prawie pol roku i ani mysle o ich zmianie (ew na customy, czy cos nausznego, ale na pewno nie zadne inne uniwersalne IEMy).

 

Co do roznic ze wzgledu na kolor - raczej jedyna roznica to kolor, nic wiecej. EX85 w zaleznosci od kolkoru potrafia kosztowac ~120zl lub ~180zl...

 

SE420 maja abstrakcyjna cene w stosunku do mozliwosci wiec jesli je kupowac to gora za polowe ceny z drugiej reki - chociaz ja nadal wole qjays'y od nich. Do wyboru sa jeszcze nowe SF 5, IE7, RE0-2, Denony C551/700/771, UM2 (chociaz ja za nimi nie przepadam) i sporo innych. Wszystko jest kwestia brzmienia jakie sie lubi, tlumienia, zrodla itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc źródłem będzie iPhone 16GB bo najporęczniej :) Doskonale współpracował z SE210. Muzyka to w większości trash metal(MH,Slipknot itp),dnb (Evol Intent,Phace itp) i muzyka z gier i filmów( symfoniczna)

 

 

EDIT :) Recabling przebiegł praktycznie bez problemowo.Shurki otrzymały mięciutki kabel od Ep-630.Jest strasznie delikatny,ale mam nadzieję że wytrzyma jakiś czas.Jutro wrzucę kilka fotek z przebiegu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności