Skocz do zawartości

Dylemat: clix2 vs ipod nano vs COWON D2 vs Creative Zen


Gość katerill

Rekomendowane odpowiedzi

Dylemat: clix2 vs ipod nano vs COWON D2 vs Creative Zen

Witajcie drodzy forumowicze:)

jako zblakana, niezbyt rozeznana w temacie osoba poszukujaca nowego playerka zglaszam sie do Was o pomoc:] Pytanie tak jak w tytule, czyli ktory odtwarzacz najbardziej byscie polecili? Ogolnie sklaniam sie po przeczytaniu wielu recenzji i kilku watkow na tym forum do COWONA.

Powiem moze na czym mi zalezy: chcialabym playerka na ktorym dobrze (wiem, ze w przypadku malych rozmarow dobrze jest pojeciem przesadzonym) oglada sie filmy jako ze co weekend 10 godzin spedzam w busie, a nie chce mi sie taszsczyc laptopa. Poza tym mnilo by bylo jakby mial duza pamiec(tu na plus jest mozliwosc rozbudowania) i mial dobra jakosc dziweku (ale jakims koneserem nei jestem wczesniej mialam Sanse nie pamietam jaki model i gdyby nie to ze grala baaaaaardzo cicho byloby ok). No i zeby wytrzymal kilka lat. Cena? byloby milo jakby nie przekroczylo 400 zł. bede bardzo wdzieczna za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po pierwsze odpada Nano --> gra cicho. Tzn. w sumie wystarczająco głośno do małych słuchawek typu pchełki, czy jakieś nauszne portable. Problem jest tylko taki, że przy cichym słuchaniu wiele szczegółów gdzieś umyka. Testowałem i przy głośności dopiero ok 60% wszystkie szczegóły były wyraźnie słyszalne. Problem w tym, że przy źle dobranych słuchawkach taka głośność sprawia, że wysokie tony zaczynają przeszkadzać po kilku minutach odsłuchu. Odtwarzacz chłodny, ale jakość dźwięku bardzo przyzwoita. Potrzeba jednak dobrze spasowanych ciepłych słuchawek. Wygoda użytkowania na dość dobrym poziomie. Aha - uwagi dotyczą Nano 3G, ale myślę, że 4G wiele się tu nie różni.

Aha - filmy - całkiem ładny wyświetlacz, więc myślę że spokojnie się da pooglądać.

 

Clix 2 - ciepły odtwarzacz, bardzo dobra jakość dźwięku, nawet na słabych słuchawkach; Pierońsko duża moc ( na stockach od G3 max jakie byłem w stanie znieść to 10/40), więc nie będzie problemu z uciągnięciem dużych nausznych słuchawek. Obsługa dość wygodna, choć miejscami nieintuicyjna (żeby powrócić do 1 słupka w ustawieniach EQ po przejściu na dalsze nie klikasz w lewo tylko cały czas w prawo aż skończy się lista i wtedy dopiero najeżdza na 1 słupek).

Wyświetlacz jest dobry, więc myślę, że spokojnie nada się do filmów.

 

D2 - nie słuchałem, więc nie powiem nic o jakości dźwięku. Mając jednak G3 mogę spekulować, że chłodny i bardzo szczegółowy. Najbardziej z w/w rozbudowane ustawienia dźwięku (EQ + niezależne od niego polepszacze). O ile pamiętam to wyświetlacz jest tutaj matowy, więc powinien być bardziej widoczny w słońcu. Do tego b. duża moc wg producenta. Minus - wg mnie tragiczna obsługa dotykowa, do tego lekkie opóźnienia w reakcji playera na dotyk (być może wada sklepowego "półkownika"). Na pewno nada się b. dobrze do filmów.

 

Gdybym miał wybierać pomiędzy Clixem 2 i D2 brałbym Clixa ze względu na wygodniejszą obsługę, choć prawdopodobnie ze względu na wyświetlacz do filmów lepiej nada się D2. ( W Cilxie ze względu na budowę wyświetlacz sprawia wrażenie "beczki", w D2 jest płaski i większy)

 

Ale najlepiej sprawdź sobie w którymkolwiek markecie (MM, Saturn itp.) lub mp3store konkretne grajki i wtedy na 100% będziesz wiedzieć co Ci bardziej odpowiada, z czego możesz zrezygnować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak jednak Cowon Waszym zdaniem? bo jutro jade na zakupy i chcialabym podjac ostateczna decyzje...

 

Achhh dziekuje w koncu konkretna odpowiedz:) czyli jutro jade do empiku po mojego Cowonka:) bo ciocia mnie kusi ipodem blingbling video albo touch ktory moglaby mi z usa przywiesc ale chyba sie nie ma nad czym zstanawiac, nieprawdaz??:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności