Skocz do zawartości

Zawieszający się cowon


eljon

Rekomendowane odpowiedzi

hej. mam taki problem, ze po wlozeniu karty 16gb cowon mi sie totalnie zawiesza. tzn jak go wlacze to skanuje normalnie karte. moge wejsc w zdjecia, filmy, teksty, ale po wejsciu w muzyke od razu sie zawiesza i koniec. jak go wylacze i wlacze to czasem zaskoczy, ale widzi wtedy wszystkie pliki dokladnie pod jednym i tym samym tytulem, cale 16gb !!!!. po wyjeciu karty niestety problem nie znika, tylko ciagle widoczny jest jeden i ten sam tytul dla wszystkich utworow. wgralem raz jeszcze oprogramowanie, sformatowalem karte, ale po wgraniu 16 gb problem wrocil. ktos sie z tym spotkal???

wgrywalem oczywiscie 3.57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem to samo. Niezależnie od wersji FW, pojemności karty, z kartą czy bez.

Pomogło sformatowanie, przestawienie transferu na MTP i wgrywanie za jednym razem mniejszych porcji danych (powiedzmy, do 1 GB).

Ale to oczywiście tylko metoda prób i błędów, a nie genialne rozwiązanie Twojego problemu.

Teraz od czasu do czasu system plików dalej wariuje ale w ograniczonym zakresie (pojawiają się pojedyncze 'klony' katalogów).

Najprawdopodobniej ten typ tak ma :(

 

Zob. topic System plików fiksuje

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem to samo. Niezależnie od wersji FW, pojemności karty, z kartą czy bez.

Pomogło sformatowanie, przestawienie transferu na MTP i wgrywanie za jednym razem mniejszych porcji danych (powiedzmy, do 1 GB).

Ale to oczywiście tylko metoda prób i błędów, a nie genialne rozwiązanie Twojego problemu.

Teraz od czasu do czasu system plików dalej wariuje ale w ograniczonym zakresie (pojawiają się pojedyncze 'klony' katalogów).

Najprawdopodobniej ten typ tak ma :(

 

Zob. topic System plików fiksuje

 

Pozdrawiam.

 

jeszcze jakby mi ktos rzucil co to jest transfer MTP i jak go przelaczyc. bo w googlu nic nie znalazlem. albo slabo szukalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie. sa juz cowony przeciez z wbudowanym 16gb, i plus jeszcze slot na karty. to nie to. a jak sprawdzalem ilosc plikow to ledwie bylo 2000...same duze mp3. cholera go wie o co chodzi. skasowalem ze 3 albumy i nagle zaczal widziec jak nalezy. potem go wlaczylem znowu i znowu wszystkie pliki jak leci byly identyczne. dom wariatow. slusznie ktos napisal na forum,. ze jak na tak drogi sprzet i tak sie reklamujacy, ze wysokiej klasy to blad w czytaniu plikow maja raczej kompromitujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje pracy usb a najlepiej usuń pliki które powodują chaos.

jakby przy 2000 plikow bylo wiadomo ktore to cholery powoduja. wydaje mi sie, ze on generalnie ma problem z wgraniem takiej liczby, i skasowanie dwoch folderow spowodowalo po prostu,ze musial calosc zeskanowac raz jeszcze i zalapal widocznie...dziwaczny blad doprawdy. niesamowicie denerwujacy. raz sie da sluchac, mimo niewidocznosci nazw. raz sie zawiesza po wejsciu w muzyke, raz w ogole nie reaguje. masakra...

a chce przy nim zostac. O2 dla mnie za duzy a S9 spieprzyli tak,ze bardziej sie nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a D2 nei obsługuje do 4 tys plików? chyba tak bo pisało po uaktualnieniu firmware. Moze rockboxa masz zainstalwoanego? lepiej usuń może przez to szwankuje i wgraj jeszcze raz.

 

EDIT:

pewnie firmware ci szwankuje wgraj jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec. metoda prob i bledow i walki z cowonem...

po wgraniu sporej liczby plikow wystarczy go wlaczac i wylaczac po 3-5 razy. widocznie ma ograniczony czas na wczytywanie plikow i jak sie go zaladuje pelna karta, to mu sie czas konczy i tak zwisa dziwnie w polowie zadania. po ponownym wlaczeniu widocznie leci dalej. no taki ciekawy myk, ale jak wczyta i wgra, to potem bez problemu sie wlacza i gra :)

czasami jak nie zajarzy, wystarczy skasowal z jeden folder. wtedy widocznie zaczyna od poczatku cala procedure.

odechcialo mi sie kupowac karty 32gb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie. sa juz cowony przeciez z wbudowanym 16gb, i plus jeszcze slot na karty.

 

no i co z tego że są z wbudowaną pamięcią 16GB.. ale nikt nie powiedział ze slot jest w stanie obsłuzyć karte 16GB..

 

to są 2 różne sprawy...

 

Nawet najnowsze odtwarzacze nie zawsze dają rade z taką duza kartą, a co dopiero D2 który już ma swój wiek, i szykują sie jego następcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności