Skocz do zawartości

jaki odtwarzacz kupic?


Audio-Technik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowym uzytkownikem na forum i chciałbym zaczerpnąc rady, niejako zajmuje sie sprzetem audio, interesuje mnie DIY sprzetu HOME audio a playerkami zainteresowałem sie dlatego ze lubie słuchac muzyczki, "lubie jak mi cos pierdzi" podaczas drogi do SQL czy w inne miejsce... Chciałbym kupic odtwarzacz tak jak to w temacie do 400zl tak jak w opisie tematu, najlepiej zeby byl to jakis kombajnik, myslałem o odtwarzaczu iAudio Cowon D2 i iRiverze tylko tu problem bo ich duzo jest i nie wiem jaki dobry...Słuchawki jakie bede napędzał to KOSS Porta PRO, AKG K 26P, Sony HPM-70, oraz najlepsze jakie posiadał bede niedługo(poczta zamula) ATH-ES7. ES7 raczej bede uzywał non stop a reszty sporadycznie. Głownie chodzi mi o to zeby było głośno, nawet bardzo głośno dlatego ze w moim Stargardzie cały czas sa jakies smieszne roboty drogowe i akurat tam gdzie chodze, obecnie Nokia N91 8GB załatwia sprawe bo dając na K26P 16/20 nie słysze praktycznie młota pneumatycznego ale to nie ta jakość i brak odtwarzania FLAC itp...Czyli głośny, dobra jakość dzwięku(to chyba podstawa dla mnie znaczące teraz) mozliwosci inne jak Video i notatnik, pamiec rozszerzalna, sporawa moc do napędu sluchawek duzych, duzo odtwarzanych formatow przedewszystkim FLAC OGG i APE(z tym ciezko ale mam troche muzy w APE i fajnie jakby odtwarzał ten format) Rozmiary nie graja roli, moze byc duze bo jak male to zgubie albo gdzies mi wpadnie i bedzie BAM...W przyszłosci planuje kupic sobie jakies sluchawczki jeszcze moze douszne... Co specjalisci polecają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ES7 i KPP dobrze zgrywa się nano 1gen. Aktualnie można wyrwać go na allegro nówkę za 210zł 4gb., ale jednak niezbyt pasuje do reszty wymagań (Video, rozszerzalna pamięć). W sumie wszystko (oprócz złącza kart) miałbyś po wgraniu rockboxa.

 

 

Może Meizu M6, iriver clix2, e10, cowon D2, Sony NWZ-A8**, Sansa Fuze, Samsung P2. Poczytaj recenzje i inne tematy, z pewnością coś na ich temat znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Samsung i Apple odpada, wg mnie samsung to lipa, nie wierze w zadne jego spzetu oprócz monitorówi TV...co do APPLE to przereklamowane bajery....Sonego ma moj kumpel moze wytestuje, Miezu M6 odpada, czytałem ze jakości za fajnej to to niemazostaje mi E10, Clix2 i D2 Cowon, sansa tez odpada zwtonictwo mi sie nie podoba, wiem ze sansa jest mocna ale to nie to jednak... dziekuje Ci za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Nano 1g troszke nie bardzo, znalazłem inne wersje tylko na allegro w tym 3G i 4G ale one nia maja slota kart pamieci a nie chce zgrywac muzyki co pare dni a mam jej troszke i głownie w FLAC OGG i APE, juz pomone fakt ze nic nie czyta APE oprocz Cowona D2 w tej klasie cenowej, ale trzeba bedzie konwertowac trudno, a V39 podoba mi sie, ma super funkcje przeczytam recke...dzieks:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my mówimy tylko o nano 1 generacji, reszta gra o wiele gorzej i jak sam piszesz, jest dość przereklamowana.

 

Ale ok, skoro nie to może rzeczywiście v39 ci się spodoba, chociaż slotu na karty pamięci nie ma. Moim zdaniem cowon D2 wpasowałby Ci się idealnie.

 

Zaglądnij tu: http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=36512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mysle cały czas o D2 bo ma fajną opcje Cowoniastą ze jak chce sluchac cicho to moge bo regulacja jest fantastiko tylko gorzej z glosnoscią bo potem podobno wzrasta bardzo znacznie...a V39 niema slota? to jak ja przeczytałem recke?yyyy<wstydniś>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Samsung i Apple odpada, wg mnie samsung to lipa, nie wierze w zadne jego spzetu oprócz monitorówi TV...co do APPLE to przereklamowane bajery....Sonego ma moj kumpel moze wytestuje, Miezu M6 odpada, czytałem ze jakości za fajnej to to niemazostaje mi E10, Clix2 i D2 Cowon, sansa tez odpada zwtonictwo mi sie nie podoba, wiem ze sansa jest mocna ale to nie to jednak... dziekuje Ci za odpowiedz:)

 

nie wiem kto ci powiedzial ze m6 nie ma jakiejs fajnej jakosci, lol jak dla mnie to mp3 nr 1 nadal a przesluchalem wszytkie te mp3 co wymieniles, clix2 mialem i d2 tez przez dlugi czas. zastanow sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Samsung i Apple odpada, wg mnie samsung to lipa, nie wierze w zadne jego spzetu oprócz monitorówi TV...co do APPLE to przereklamowane bajery....Sonego ma moj kumpel moze wytestuje, Miezu M6 odpada, czytałem ze jakości za fajnej to to niemazostaje mi E10, Clix2 i D2 Cowon, sansa tez odpada zwtonictwo mi sie nie podoba, wiem ze sansa jest mocna ale to nie to jednak... dziekuje Ci za odpowiedz:)

A masz jakieś konkrety przeciw temu czy innemu odtwarzaczowi czy tylko kupkę niczym nie popartych dywagacji dotyczących danych marek? ;)

 

Hmm Nano 1g troszke nie bardzo, znalazłem inne wersje tylko na allegro w tym 3G i 4G ale one nia maja slota kart pamieci a nie chce zgrywac muzyki co pare dni a mam jej troszke i głownie w FLAC OGG i APE, juz pomone fakt ze nic nie czyta APE oprocz Cowona D2 w tej klasie cenowej, ale trzeba bedzie konwertowac trudno, a V39 podoba mi sie, ma super funkcje przeczytam recke...dzieks:)

Flac czy ape można w locie skonwertować na jakiś format stratny i w takiej postaci umieścić w pamięci odtwarzacza. Zysku na jakości ze stosowania lossless i tak w 99% wypadków dla portable audio nie będzie, a zabierają miejsce lub tak jak ape mało co je obsługuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~audio-technik~

Moje zdanie o apple bynajmiej i samsungu jest utarte i nie zmienie go chodzby apple zrobilo cos co zabije wszytskie playerki i inny sprzet dostepny na rynku, po konsultacji z kolegą doszedłem do wniosku ze poczekam sobie jeszcze i dozbieram kasiorki na Cowon A3 bo jest wart wiele mom zdaniem i to chyba jest to czego szukam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES7 to ladne sluchaweczki, a cowon A3 to z pewnoscia przyszlosciowy odtwarzacz. Jezeli uzytkownik ma zamiar ogladac filmy to nie wiem czy cos lepszego znajdzie od A3, mnogosc formatow tez nie jest wadą a miło miec jakiegos playerka obslugującego flaczki czy inne losless. Przeciez niedlugo um3 maja wyjsc, a kogos kogo stac na A3 bedzie tez stac i na um3. Trzeba zrozumiec ze nie kazdemu zalezy tylko na dzwieku. Są tez inne aspekty jak wygoda, wyglad, funkcjonalnosc czy jakies tam drobne bajery. Majac takiego A3 w kieszeni przestaje to byc juz tylko odtwarzacz mp3, ale urzadzenie ktore cieszy samym wygladem ktory jest bynajmniej moim zdaniem odjazdowy, oczywiscie nie pomijając wysokich standardow narzuconych przez firme cowon(jakosc, wykonanie) od kilku juz ladnych lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb powiem Ci ze moze zainwestuje w jakies fajne sluchawczki dokanałowe ktore izolują dzwięki otocznia, ale puki ich nie kupie bede sluchał na ES7 i nie wiem czy one sa słabe, jezeli sa twoim zdaniem słabe i nie wymagają FLAC albo chociaz AAC to troszke Twoja wypowiedz niema sensu...K26P idą na sprzedaż a KPP bede miał od tak sobie, po drugie jakość muzyki tkwi w szczegułach a nie plynnosci basu czy wysokich tonów, FLAC jest szczegulowy a mp3 nie i taka roznica miedzy nimi jest najwazniejsza a filtrując szczegulowosc tracimy bo dokładnie nie wiemy co muzyka przentuje i czym moze nas zaskoczyc:) Co do UM3 moze moze w przyszlosci:) A Rafał tu ma racje, wybrałem A3, wole dozbierac na A3 niz kupic badziew jakis...bez urazy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje wpierw wykonac slepe testy abx - bo na razie rzucasz ogolnikami, dosc smiesznei brzmiacymi typu "filtrujemy szczegÓlowosc". poza tym sa tez inne formaty niz mp3 - jak np ogg, aac, ktore czesto rowniez sa obslugiwane przez odtwarzacze, a przy sprzecie nie z gornej polki - typu wlasnie ES7 roznice miedzy loseless, a taka kompresja sie moga zacierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności