Skocz do zawartości

HTC Dream G1 aka gPhone (Android) aka T-Mobile G1


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś premiera, a widzę że cisza na ten temat...

 

Przykładowy filmik co to w ogóle jest (na youtube jest tego pełno, więc nie ma sensu dawać konkretnych linków):

 

 

Hmm... Z tego co widzę jest to po prostu coś jak połączenie iPhone'a z dotychczasowymi nakładkami HTC na WM (np. pulpit jak rozszerzona na boki wersja pulpitu z Diamonda, ale menu, ikonki, układ telefonu etc. jak z iPhone'a). Klawiaturę ma śmieszną, przesuwa się cały wyświetlacz żeby się do niej dostać (wygląda na to że nie ma żadnej klawiatury ekranowej i za każdym razem trzeba przesuwać wyświetlacz). No i nie ma dedykowanego gniazdka słuchawkowego. Ciekawostka: toto ma taki maleńki touchpad (poza tym że - tak jak iPhone - ma wyświetlacz dotykowy działający na podstawie pojemności elektrycznej, który to obsługuje się palcem a nie rysikiem).

 

... ogólnie nawet to działa (mimo tego że często na różnych filmikach widać że lubi mieć lagi albo "chrupnąć"), nie ma multitoucha... no i jest to "całkowicie i absolutnie google"...

 

To źle? Cóż... jeśli ktoś miał coś przeciwko wymuszaniu używania IE przez M$, to chyba powinien też mieć przed menu pełnym "aplikacji google" (gdzie "preferowana przeglądarka" to jest akurat najmniejszy problem) ;)

 

 

Ogólnie to chciałbym się tym pobawić, ale czy chciałbym używać tego na codzień? Nie wiem...

 

 

[edit] im więcej oglądam filmików z G1 i o tym czytam, tym bardziej odnoszę wrażenie że jest to po prostu klon iPhone'a wpasowany w realia HTC... no i nie jest to WM (plus) :) mimo że to "wszystko google" (nawet jeśli nie jest to minus, to jest to nieco straszne) ;)

 

[edit2] główna róznica to "działanie aplikacji w tle" - trzeba złapać toto (ikonkę) na pasku u góry i pociągnąć w dół... tak samo rozwija się menu, tylko że przeciaga się je w górę za ten dzyndzel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, ciekawe... nie słyszałem o tym wcześniej - wychodzi na to, że HTC zdradziło WM ;p

 

multitouch przeżyje się, właściwie w praktyce to przydaje się tylko przy tych bajerach typu rozciąganie w iphone.

co do klawiatury ekranowej... cóż, to prawie rzecz obowiązkowa, dziwna rzecz, że tego nie zrobili - wysuwana klawiatura to może i fajna sprawa, ale sam będąc posiadaczem takowej(w htc wizard) bardzo często korzystam z ekranowej.

 

toto ma funkcje zintegrowane ze sobą, czy wszystko ciągnie z netu?

 

btw. zdaje się, że teraz każdy palmofon z ładnym interfejsem będzie nazywany "klonem iphona" ;p

 

A twój link - "video is no longer available" ;p

 

Ile chcą za to kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wychodzi na to, że HTC zdradziło WM ;p

 

dziw...ne, a może właśnie nie... ;]

 

> właściwie w praktyce to przydaje się tylko przy tych bajerach typu rozciąganie w iphone

 

początkowo miałem tak napisać, ale właśnie się zastanowiłem i doszedłem do wniosku że jednak nie - tu chodzi o rzeczy typu "seamless navigation" w przeglądarce www, a Android ma "tylko" głupie (i zasłaniające fragment wyświetlacza) przyciski "powiększ/pomniejsz" i na boku trzeci "szybka nawigacja po miniaturce strony"

 

... podczas gdy iPhone pozwala na to znacznie szybciej i znacznie prościej... i nawet lepiej, bo nie ma twardego przejścia między "widok całej strony" a "widok fragmentu tak, żeby dało się go przeczytać"

 

> co do klawiatury ekranowej... cóż, to prawie rzecz obowiązkowa, dziwna rzecz, że tego nie zrobili

 

właśnie niby (choć nie wiem, nie mogę jakoś tego potwierdzić), że taka jest, ale tylko w widoku pionowym - w poziomym pozostaje tylko fizyczna klawiaturka QWERTY...

 

[edit]ostatecznie okazało się że G1 po prostu nie ma klawiatury ekranowej[/edit]

 

> toto ma funkcje zintegrowane ze sobą, czy wszystko ciągnie z netu?

 

niby ma wszystko "zintegrowane", ale tu jest kolejna ciekawostka - toto nie ma własnej pamięci, ma oczywićie ROM na firmware, ale cała reszta jest na karcie microSDHC...

 

> A twój link - "video is no longer available"

 

ooo... miałem fuksa że udało mi się to obejżeć, bo filmik jest (był) dobry ;)

 

[edit] działa wciąż przecież :P [/edit]

 

> Ile chcą za to kasy?

 

nie wiem właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... pobawiłem się emulatorem i raczej bardziej podobało by mi się toto niż "nowy" symbian (S60v5 czy coś)... nie licząc tego, że czasem można było połamać sobie kciuk na joy'u, to wolałem "starego" symbiana jeśli już...

 

[edit] nowy symbian jest śmieszny z tymi przyciskami, które zajmują 1/5 wyświetlacza każdy...

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-...dition-en.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zmieniam zdania , nadal with love to motorola with linux ;p

 

ten symbian jest przemyslany, na fonach z ekranem do 2,5 cala bedzie bardzo wygodny, dzieki tym wielkim klawiszOMOMOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyways my fellow readers, here are the specifics about HTC Dream which I got from Android Guys.

528Mhz Qualcomm 7201 processor

Data kit for USB connectivity in the box

64MB Internal RAM

128MB Internal ROM

1GB MicroSD card

5 Row QWERTY keypad

Trackball

Dedicated camera button

3.1MP camera (no flash) 2048 x 1536

Video playback files - H.264, streaming, 3GPP, MPEG4, and Codec 3GP

Dedicated YouTube Player

Audio playback files - MP3, AAC, AAC+, WMA, MPEG4, WAV, MIDI, REAL AUDIO, OGG

Wallpaper supports JPG, BMP, PNG, and GIF

Speakerphone (mono, natch)

Ringtones (MP3, AAC, AAC+, WMA)

HTTP, WAP Push, xHTML

Bluetooth (class 1)

Picture Caller ID

SMS and MMS support (Take that Apple!)

POP, IMAP, and SMTP, AOL, and GMAIL email

AIM, MSN, YAHOO, and GTALK messaging

Quad Band (850, 900, 1800, 1900)

3G

802.11b & 802.11g

UMTS (1,4), HSDPA, SUPL

1150mAh battery

Screen size is 3.17? with HVGA (480 x 320)

Handset 117 x 55 x 16mm

5.6 oz weight

Sync capable with Google Calendar

Downloadable content via Android Marketplace

Google Streetview with built-in compass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN Ty i Twój ifon to zaczyna się robić nudne... Czego co on nie ma i czego brakuje konkurencji...

Ty i Twoje pieprzenie o tym, że co apple to złe, nie mając nigdy ich sprzętu, a z dwa tylko macając.

nie umiesz pojąć tego, że apple może zrobić coś dobrego? pewnie nie, bo masz klapki na oczach, tak samo jak fanboie apple. Ale Ty jesteś jeszcze gorszy, bo oni mają głupie, ale mają- argumenty, Tobie ich brak.

 

co do gPhone. Jeżeli będzie tańszy[chociaż to chyba nie bałdzo możliwe..] niż iPhone to dla mnie ma ogromne prawo bytu. Sam bym sobie takiego zakupił, strasznie mi się widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jak android jest uwolniony, to czekam tylko na to, aż ktoś sprawdzi czy na Touch Pro pójdzie bez zająknięcia, pokaże się trochę softu na marketplace'ie, poprawią trochę błędów i ograniczeń - a wtedy ja zarobię na zakup Touch Pro i zmigruję na droida... :) Mam nadzieję, że na gwiazdkę będę miał nową zabawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cale 1000PLN :blink: Cos mi sie wydaje ze chyba nie bałdzo.. ;)

Przypominam cały czas że mówimy o cenach w usa. W polsce to nie liczyłbym na mniej niż 1,5k, o ile w końcu się ukaże (na razie mówi się o 1H2009).

 

Teraz, jak android jest uwolniony, to czekam tylko na to, aż ktoś sprawdzi czy na Touch Pro pójdzie bez zająknięcia, pokaże się trochę softu na marketplace'ie, poprawią trochę błędów i ograniczeń - a wtedy ja zarobię na zakup Touch Pro i zmigruję na droida... :) Mam nadzieję, że na gwiazdkę będę miał nową zabawkę.

 

 

No jak kolesie z XDAdev porobią z tego jakieś łądne romy na htc to się zastanowię nad jakimś htc przerobionym pod androida. Bo softowo wygląda nieźle, szkoda że wygląda jak kupa :( Chociaż z portowaniem może być problem, choćby nietypowe proporcje ekranu na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaczyna się robić nudne...

 

"nudne"? O_o

 

tak nudne jak porównania do iFP-ka w moich recenzjach, bo akurat iFP-ek był jedynym lub jednym z dwóch odtwarzaczy, jakie miałem pod ręką?

 

napisałem o HTC bo jest to jednak ciekawostka i jednocześnie pierwsza manifestacja tajemniczego do niedawna "Androida"... a że porównuję do "ajfona"... a do czego mam porównać? do Nokii E50? :)

 

chyba że uważasz iż- dajmy na to - Nokia sama z siebie zrobiła by to, co teraz nazywa się "Tube"... bez kopa ze strony Apple w postaci właśnie (nie czytaj następnego słowa) iPhone'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

64MB Internal RAM

(...)

To mnie bardzo niepokoi :blink:

 

Przypomina mi się od razu mój 'były' HTC S730 z WM 6 na pokładzie - to był muł, dostępnego RAMu po starcie było kilkanaście MB i zapychało się to prawie od razu, gdy się chciał człek pobawić :/

Mam nadzieję że Android jest zdecydowanie bardziej pamięciooszczędny, bo inaczej będzie z nim cienko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone ma 128MB RAM-u... ale na szczęście i tak - przykładowo - przeglądanie dużych plików PDF czy stron www działa sprawniej niż na moim starym desktopie (Athlon 2000+, 512MB RAM, XP SP3) O_o

 

w każdym razie "wyspecjalizowane" systemy są raczej lepiej niż gorzej optymalizowane pod daną platformę... nie licząc może ekstremalnych przypadków WM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A mi się strasznie podoba ten HTC G1, zawsze jak wracam ze szkoły to wchodzę do salonu ERY i takowym lubię się pobawić . Prawdę mówiąc to go kupie tylko wtedy jak będą pieniążki , może koło 14 kwietnia po maturach powinienem już już go mieć , i wtedy będę mógł coś o nim po "polsku" napisać . Dla mnie to fajna sprawa ta klawiatura schowana po ekranem i który się wysuwa do góry takim łukiem . Oczywiście są dylematy w style : Era G1 vs Nokia e90 vs HTC Touch Pro . co będzie czas pokaże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiedziałem o tym temacie ;) coś ten g1 mało popularny, bo mało o nim słychać, a chętnie bym sie dowiedział jak działa to urządzenie w praktyce. Btw jak zobaczyłem ten temat to wiedziałem, ze Bolec się tutaj pojawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności