Skocz do zawartości

Dlaczego Muzyka Się Nie Nudzi ?


immanuel

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

 

Czasami o tym myślę.

Słucham muzyki przez słuchawki już ponad 2 lata i jeszcze mi się znudziła.

Codziennie wkładam do uszu moje soniaki i 2 godzinki to minimum.

 

To jakaś choroba ? Nie.

 

Oto powody:

1. Cenię muzykę. Każdy artysta (z prawdziwego zdarzenia) wkłada w swoje dzieło bardzo dużo pracy, czasu, siły i serca. Doceniam to..

2. Lubię izolować się od otoczenia. Np. jadąc autobusem w drodze do szkoły nie mogę słuchać dziadka, który opowiada swojej rówieśniczce o tym jak wczoraj przyjechał do niego wnuczek, który poznał w Anglii dziewczynę, która jest murzynką ... ble ble ble

3. Muzyka mi się nie nudzi, ponieważ nie słucham cały czas tego samego gatunku i tej samej muzyki. Mam bardzo dużą kolekcję muzyki, którą lubię. Więc mam z czego wybierać.

4. Ponieważ mam dobre słuchawki i dobry odtwarzacz.

5. W ten sposób miło i przyjemnie spędzam czas.

6. Pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i pozytywnie myśleć. Zrelaksować się i odpocząć...

 

A dlaczego wam się nie nudzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Lubię izolować się od otoczenia. Np. jadąc autobusem w drodze do szkoły nie mogę słuchać dziadka, który opowiada swojej rówieśniczce o tym jak wczoraj przyjechał do niego wnuczek, który poznał w Anglii dziewczynę, która jest murzynką ... ble ble ble

4. Ponieważ mam dobre słuchawki i dobry odtwarzacz.

 

A dlaczego wam się nie nudzi ?

pkt 2 - a skad wiesz skoro sie izolujesz :D

pkt 4 - jak mialem slabe sluchawki i odtwarzacz to tez lubilem sluchac muzyki. Sprzet przenosny uzywam poniewaz slucham muzyki wtedy gdy mnie nie ma w domu. Docelowo bardziej wole muzyke z domowej wierzy.

 

A slucham muzyki gdyz jak to sie mowi w tej reklamie papierowsow czy cos - "Pale.. ekhm Slucham, bo lubie ;-)".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z najprostszego powodu - bo kocham jej słuchać :) sprawia mi ona niewypowiedzianą przyjemność i budzi wiele uczuć - a to świetne uczucie :P - kiedy pod wpływem jakiegoś utworu momentalnie ulega zmianie to co czujesz i dreszcz przechodzi po plecach :D miodzio :) mniej więcej tak to wygląda w moim przypadku - napisane na szybko, zresztą ciężko sprecyzować co się czuje słuchając muzyki :) poza tym mniej więcej to co wymieniłeś :P tak na marginesie to nie lubię spotykać znajomych w środkach komunikacji miejskiej kiedy słucham muzyki - zawsze pojawiają się w najlepszym momencie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wieże to bym z niej słuchał :P

 

..Czemu muzyka się nie nudzi?

Może dlatego że nie traktuje jej tylko jako rozrywki, czy zagłuszycielki dziadków w tramwaju (u mnie nie ma takich środków transportu :] ), ale jako sposób na życie. Kolejnym powodem mogą być wartości moralne które są przekazywane słuchaczowi... tu m.in. tkwi przyczyna mojej nieakceptacji techno, house :| - to jest jedynie rombanka yc/yc/yc. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(prawie dosłowny cytat z bioakustyki)

"[...] słuchanie ulubionej muzyki pobudza w mózgu te same obszary, które aktywne są podczas przeżywania ekstazy czy rozkoszy. Niektórzy stają się uzależnieni od tego uczucia (stają się audio-zboczeńcami - mój dop. ;P ) i dlatego przemysł fonograficzny to trzeci biznes po narkotykach i faramcji (właściwie na jedno wychodzi - też mój dop. ;P )"

 

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka mi sie nie nudzi, bo:

co jakis czas wychodzi cos nowego. Nim jedno mi sie znudzi, to juz slucham czegos nowszego. Jesli mam dosc nowosci to wkladam jakaś starszą płytke i słucham staroci, ktore sa wiecznie zywe :)

 

Ostatnio zaniedbuje swojego playerka. Moze dlatego, ze:

1.) Pozyczylem sasiadce z dołu razem z płytami :) <- to najmocniejszy argument

2.) Foobar, 2 subwoofery, 2 satelitki, 2 glosniki :)

3.) Szkołe mam 2 dni w ciagu 2 tygodni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immanuel - w zasadzie to z podobnych pobudek co Ty.

Ralph - najmocniejszy argument - LOL :P

 

Słucham, ponieważ:

 

1) słyszę więcej od innych, wiem, że słuchawki, jakość sprzętu, kabli czy pliku ma znaczenie.

2) muzyka pozwala mi się odrealnić, zmienić nastrój, "odjechać". Uspokaja, czasem energetyzuje, rozwesela i mobilizuje.

3) dojeżdzam na Uniwersytet (2 godziny komunikacją wiązaną - autobus + pociąg).

4) czasami dojeżdzam do pracy autobusem (20 minut + 15 minut spacerek).

5) jeżdzę na rowerze i nie wyobrażam sobie wykonywania tej czynności bez playera (piękna jest adrenalina jak nic nie słyszysz). :P

6) zasypiam z muzyką przy funkcji sleep. Po cichutku wyłapuję każdy niuans muzyki, odchodząc pomalutku w objęcia Morfeusza. :)

 

 

Pozdrawiam,

Mope.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..to brzmi zabujczo..pare osob porownuje muzyke do stosunkow plciowych..hmm..cos w tym jest <_< podoba mi sie cytat przytoczony przez KHRoN'a. Szkoda, ze taki dlugi..moze zostalby mottem zyciowym :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że słuchanie muzyki powoduje pewne zatrzymanie rozwoju psychicznego. Ja zauważyłem że jak pracuje (nie chodzi tylko o prace, ale także o wszelkie inne czynności) z muzyką to o niczym nie myśle, tylko o muzie i pracy. A jak czasem nie moge słuchać podczas pracowania to mam różne dziwne przemyślenia. A co jeśli człowiekowi do normalneo rozwoju potrzebne są takie przemyślenia? Bo chyba raczej ciężko myśleć o jakichś życiowych sprawach gdy jakiś gościu w słuchawkach zajeżdża struny głosowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah ta względność... jednych rozwija, drugim spowalnia rozwój umysłowy... :)

Ja nie mowie ze muza spowalnia moj rozwoj umyslowy, tylko pisze co moze byc mozliwe iczekam az na ten temat wypowiedza sie inni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Temat sprzed prawie 7 lat zmartwychwstał - mamy cud.

 

Pytanie jest źle postawione. Konkretna muzyka może się nudzić, jeśli jest płytka. Klasyka nigdy się nie nudzi.

A dlaczego się nie nudzi? Może dlatego, że jest mocno związana ze sferą emocjonalną, przypomina nam pewne ważne dla nas miejsca, wydarzenia lub ludzi, może też przedstawiać nasz system wartości, ukryte pragnienia, wpływa/kształtuje nastrój itp

Edytowane przez lethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności