Skocz do zawartości

Problem z Genius SP-HF2000X


m4ciekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dzisiaj zakupiłem głośniki podane w temacie i mam problem z podłączeniem ich do laptopa.

Oba głośniki połączyłem ze sobą kablem RCA-RCA o żółtych wtykach. Następnie kabel 2xRCA-chinch podłączyłem do prawego głośnika (czerwony RCA do czerwonego, biały do białego) i drugą końcówkę (zielony chinch) do gniazda słuchawkowego w laptopie (Compal FL90) o kolorze również zielonym. Następnie po podłączeniu gniazda zasilającego z prawego głośnika do gniazdka w pokoju i włączeniu Powerem głośnika mam wielkie buczenie i wrażenie ze zaraz niskotonowe głośniki szlag trafi.

 

Nie wiem w czym może być problem. Czy gniazdko elektryczne w pokoju jest jakieś lewe? Ale przecież często mam do niego podłączony zasilacz z lapka, czy tez ładowarkę od telefonu i wszystko gra.

 

Może ktoś mnie nakierować, co może być przyczyna takiego a nie innego działania głośników?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

 

-edit-

Kurna taki fajny licznik postów sobie przez to popsułem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i drugą końcówkę (zielony chinch) do gniazda słuchawkowego w laptopie (Compal FL90) o kolorze również zielonym.

 

Hmm wejście chinch ciężko wpiąć do gniazda mini-jack, ale to taki detal.

 

Moze, sprawdz ustawienia w laptopie, potem wyrownaj bass/treble na glosnikach.

Sproboj podpiac jakiegos playera i zobacz czy bedzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Nie chinch a mini-jack 3,5mm oczywiście.

 

To więc tak. Gałki odpowiedzialne za niskie i wysokie tony są na zero, głośność nie ma wpływu na buczenie, czy zwiększę czy zmniejszę, to i tak jest buczenie, z tym że jak dam pow. chyba połowy to zaczyna jakby "strzelać". Podłączyłem iRivera T10 do wyjścia na przednim panelu głośnika, odpiąłem od lapka i problem nadal występuje.

 

Jakieś sugestie, co to może być? Uszkodzone głośniki, stara sieć elektryczna, uszkodzone kable. Wina nie obarczam bym kartę dźwiękową w lapku, ponieważ często podpinam tam słuchawki i jest ok.

 

 

 

-edit-

Dostałem nowy model i jest wszystko ok. Poprzedni był uszkodzony na to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności