Skocz do zawartości

MP3 za ok 700zł


trym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić odtwarzacz mp3 za jakieś 700zł. Do tej pory używałem Nokii E51 z kartą 8GB, ale przejściówka mini-jack -> micro-jack (oryginał od Nokii) przy noszeniu telefonu w kieszeni spodni wyginała i psuła wejście słuchawkowe, telefon od początku "szumiał" podczas odtwarzania muzyki, a na moich nowych Creativach Aurvana Live! grał zwyczajnie za cicho. Wobec tego postanowiłem kupić jakiś porządny odtwarzacz mp3. Powinien mieć co najmniej 16GB pamięci i na tym właściwie kończą się moje wymagania. Oczywiście jakość dźwięku też ma znaczenie, ale zaznaczam, że nie jestem audiofilem.

Bardzo spodobał mi się iPod Touch

http://www.allegro.pl/item450298176_ipod_t...lia_okazja.html

jedyne co mnie od niego odrzuca to iTunes i ta cała zabawa z jailbreakiem jeżeli coś więcej chce się zrobić.

Wpadły mi też w oko Cowon iAudio D2:

http://www.allegro.pl/item446754605_cowon_...dialny_mp4.html

i iAudio i7:

http://www.skapiec.pl/site/cat/15/comp/243594

Co myślicie o tych odtwarzaczach? Ewentualnie czy moglibyście polecić mi jakąś alternatywę? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem go w sklepie i jest "gruby" ale nie długi, wydaje mi się że do kieszeni zmieściłby się bez problemu.

Właściwie najbardziej zastanawiałem się między Cowonem a iPodem. Cowon ma dobre opinie, ale podobno ekran dotykowy nie działa tak super. iPod ma lepszy i większy touchscreen, jest wygląda imo dużo ładniejszy, ale wymaga itunes. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia na co się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz słuchał muzy na CAL!'ach?

 

i7 i d2 na pewno zagrają przynajmniej dobrze z tymi słuchawkami. Ale jak zagra touch to sam chciałbym wiedzieć. Jest ktoś na forum z tym zestawem?

Ale najprawdopodobniej też będzie dobrze, touch gra szeroko, dokładnie i w stylu ipoda czyli raczej zimno (wg tych którzy go słuchali), a jak będzie za cicho to zrobisz sobie jailbreaka...

 

Jeśli nie zależy ci na przenośnym PMP to ja brał bym I7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz słuchał muzy na CAL!'ach?

 

i na Sennheiser'ach CX300.

 

D2 to nausznych sluchawek to swietne rozwiazanie, a poprzeczka jaką zarzuca ten odtwarzacz innym dotykowym odtwarzaczą jest chyba nie do przeskoczenia na chwile obecna...

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku? A co z obsługą touchscreenem?

 

Najbardziej skłaniam się ku iPodowi, ale jak jest z wgrywaniem muzyki? Da się to robić inaczej niż przez itunes? I czy trzeba robić jailbreaka żeby naprawdę wykorzystać możliwości toucha? Jak mówię, nie jestem audiofilem, dźwięk z komórki mi przeszkadza, ale nie wiem czy rozpoznam różnice w jakości między dobrymi odtwarzaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix i v39 mają tylko 8GB. iAudio i7 widziałem i nie podoba mi się ten touchpad czy co to tam jest. Czyli właściwie wybór sprowadza się do iPoda Touch 16GB vs Cowon iAudio D2 16GB. Do oglądania jakiś filmów dużo lepszy będzie iPod. Właściwie jedyne co mnie jeszcze zastanawia to czy różnica w jakości dźwięku będzie rzeczywiście tak duża? Przyjmując że będę słuchał na CALach i CX300? Chyba będę musiał pojechać jeszcze do jakiegoś sklepu i przekonać się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix i v39 mają tylko 8GB. iAudio i7 widziałem i nie podoba mi się ten touchpad czy co to tam jest. Czyli właściwie wybór sprowadza się do iPoda Touch 16GB vs Cowon iAudio D2 16GB. Do oglądania jakiś filmów dużo lepszy będzie iPod. Właściwie jedyne co mnie jeszcze zastanawia to czy różnica w jakości dźwięku będzie rzeczywiście tak duża? Przyjmując że będę słuchał na CALach i CX300? Chyba będę musiał pojechać jeszcze do jakiegoś sklepu i przekonać się osobiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co marudzisz, ktos Ci daje rozne opcje a ty ciagle Touch,Touch,Touch. Geez, prawda jest taka ze ipod nie jest odtwarzaczem mp3 i dobrze wiemy ze chcesz sobie go kupic dla lansu, smialo stary, przeciez i tak wsrod twoich znajomych nie bedziesz mial konkurencji pod wzgledem odtwarzacza, co z tego ze d2, clix, vedia, meizu, i wiele innych jest poprostu granica w dzwieku nie do przeszkoczenia dla ipoda, wazne ze ma duuuuzy ekran i fajnie sie go dotyka. Sory ale tutaj nie zacynisz takim wyborem. W pewnym madrym filmie powiedziano: ignorancja jest blogoslawienstwem, kup cosbie iphona i trwaj w przekonaniu ze lepiej nie mogles wydac pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby chodziło o lans to bym kupił iPoda i się nikogo nie pytał. Też kiedyś miałem złe zdanie o ipodach, ale ten zbiera sporo dobrych opinii. D2 - niektórzy mówią że dźwięk jest super, inni że poniżej przeciętnej. Wychodzi na to że muszę osobiście się przekonać jak jeden i drugi odtwarzacz gra na moich słuchawkach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności