Skocz do zawartości

Ipod Classic 80Gb - Blokada głośności/pomysł.


ALTON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie. Jest to mój pierwszy post na tym forum - post jest pierwszy, ale odwiedzam je regularne od długiego czasu. Otóż niedawno kupiłem z pośpiechu ipoda classic 6 generacji... z pośpiechu ponieważ nie dopytałem się czy jest to wersja europejska czy amerykańska. Na moje nieszczęście dostałem wersję EU z tą śmieszną blokadą głośności. Dzięki temu, Ipod nie jest w stanie napędzić dosłownie nic.. a na maksymalnej głośności i oryginalnych pchełach ipoda nic nie słychać chociażby na tle odgłosów miasta jak idę (Wiem wiem.. kup inne słuchawki - tak ale nie w tym rzecz. Ipod również służy jako stacjonarny odtwarzacz). Wpadłem na pomysł, żeby poprzestawiać serwery proxy na moim komputerze tak, by z "deczka" oszukać iTunes i ściągnąć soft UK i zrobić RESTORE dla Ipoda... Moja radość zawsze kończyła się przy ok 25MB ściąganego softu - wyskakiwał błąd o połączeniu z internetem :/. Moje pytanie brzmi: Czy ktoś próbował obejść ten problem podobnie jak ja, ewentualnie może przesłać nam (mieszkając w UK) soft w tamtej wersji?

 

Dla sprostowania. Istnieją mity, jakoby wersja europejska posiadała to ograniczenie w postaci elektronicznej. Otóż nie. Ipod jak i każdy inny player mp3 poosiada DAC wolfstona wraz ze zintegrowanym stopniem prądowym dla słuchaweczek. Sygnał który do niego dociera biegnie po szynie I2S także na prostą logikę, ograniczenie głośności siedzi właśnie w sofcie.

 

Ps. Przeszukałem forum na "szukajce" jednak nie znalazłem podobnego zagadnienia jak to, które opisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ściągnąć z iPoda Classic blokady, co prawda możesz znaleźć w internecie metody typu:

- MP3gain

- podbijanie głośności w iTunes, we właściwościach pliku

- kompresja dynamiki

etc.

 

ale to NIE SĄ metody na ściągnięcie blokady, do tego powodują obniżenie jakości dźwięku (o czym sam już pewnie wiesz, piszę to na wypadek gdyby kolejna osoba z podobnym problemem znalazła ten wątek)

 

innymi słowy masz pecha, bo firmware iPoda Classic jest zaszyfrowany i program który ściągał blokadę z iPoda Video (dosłownie przestawienie dwóch bajtów) nie działa...

 

> ściągnąć soft UK i zrobić RESTORE dla Ipoda

 

musisz mieć soft US jak już, UK jest częścią EU ;) poza tym nigdy nie przeczytałem nigdzie potwierdzenia że ta metoda naprawdę działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da się ściągnąć z iPoda Classic blokady, co prawda możesz znaleźć w internecie metody typu:

- MP3gain

- podbijanie głośności w iTunes, we właściwościach pliku

- kompresja dynamiki

etc.

 

ale to NIE SĄ metody na ściągnięcie blokady, do tego powodują obniżenie jakości dźwięku (o czym sam już pewnie wiesz, piszę to na wypadek gdyby kolejna osoba z podobnym problemem znalazła ten wątek)

 

innymi słowy masz pecha, bo firmware iPoda Classic jest zaszyfrowany i program który ściągał blokadę z iPoda Video (dosłownie przestawienie dwóch bajtów) nie działa...

 

> ściągnąć soft UK i zrobić RESTORE dla Ipoda

 

musisz mieć soft US jak już, UK jest częścią EU ;) poza tym nigdy nie przeczytałem nigdzie potwierdzenia że ta metoda naprawdę działa...

 

Fakt. US a nie UK.. właśnie w tym rzecz - wyszukać kogoś, kto będzie w stanie taki soft udostępnić. Metody ze zmianą serwerów proxy w Polsce nie zadziałały - zrywało mi połączenie po ściągnięciu ok 25mb. Jeżeli ktoś taki by się znalazł.. uratował by tyłek niejednemu userowi ipoda nieszczęsnej serii Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pewna strona: http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

 

na której jest dostępny najnowszy firmware do produktów Apple... ALE:

- nie wiem co to

- jest tam tylko jedna wersja (nie wiem czy US, czy EU, czy naprawdę jest tylko jedna a informacja o "regionie" jest na stałe zapisana w pamięci odtwarzacza)

- osoba która mi ten link podesłała twierdziła, że pobrany stamtąd firmware "unieruchomił" odtwarzacz (choć nie mam pewności czy pobrany zpostał właściwy firmware a plik nie został w czasie pobierania uszkodzony a potem poprawnie zainstalowany na odtwarzaczu)

 

[edit]

 

>> i'm searching for the US firmware for the ipod classic, cause i'm from austria and there the ipods have a volume limit...

>> can anybody send me the firmware, please?

 

> Installing the US FW will not get rid of the volume limit, you would be wasting your time installing it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba która mi ten link podesłała twierdziła, że pobrany stamtąd firmware "unieruchomił" odtwarzacz

Po odzyskaniu panowania nad iPodem i po upływie kilku dni postanowiłem jeszcze raz wgrać wersję 2.1. Co więcej z tego samego pliku. :o

Człowiek z natury ciekawski jest.

 

Po ponownym wgraniu firmware nie było żadnego problemu. Od tygodnia z niego korzystam i nie zamierzam odtwarzać oprogramowania, ponieważ jest to IMO najlepszy soft, poza tym boje się, że znowu może się źle wgrać.

 

Pobrałem z tamtej strony także dwa inne softy i działały bezproblemowo. :)

 

Tamten soft już pobierałem i jest to również wersja EU :( - u mnie ruszył bez problemów.. niestety nadal z blokadą.

Więc może założenie, że to nie firmware jest podzielony na dwie wersje, a w odtwarzaczu jest zawarta pewna informacja o kraju w którym został sprzedany jest prawdziwe? Coś w stylu dodawania informacji do płyt głównych naszych komputerów. (Dlaczego instalacja Windowsa na naszym komputerze jest domyślnie w języku polskim?)

 

Z drugiej strony... Przeczytałem wypowiedź pewnego użytkownika, który kupił swój odtwarzacz w USA (Video albo Classic - nie pamiętam), a gdy przyjechał z nim do Polski i zaktualizował firmware, została założona blokada głośności na jego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja nie przypominam sobie zeby na moim us classicu zalozyla sie blokada od aktualizowania w Polsce, teraz mi w SAD wymienili na EU, wiec moge poprobowac jakos w przyszlym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz płytkę z polską wersją systemu? :)

Więc dlaczego instalując Windowsa na PCcie kupionym w PL, domyśmym językiem był Polski, a na laptopie z UK - językiem domyślnym był angielski?

Płyta instalacyjna ta sama, kupiona w kraju.

 

ja nie przypominam sobie zeby na moim us classicu zalozyla sie blokada od aktualizowania w Polsce

Nie wiem jak to jest w przypadku Classica, ale przy odblokowaniu Toucha, poziom głośności wzrata nam o 60%. :) Więc może nie odczółeś różnicy, bo jednak wzmak w Touchu jest mocniejszy niżeli w 6G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dlaczego instalując Windowsa na PCcie kupionym w PL, domyśmym językiem był Polski, a na laptopie z UK - językiem domyślnym był angielski?

Płyta instalacyjna ta sama, kupiona w kraju.

 

 

Nie wiem jak to jest w przypadku Classica, ale przy odblokowaniu Toucha, poziom głośności wzrata nam o 60%. :) Więc może nie odczółeś różnicy, bo jednak wzmak w Touchu jest mocniejszy niżeli w 6G.

 

Wzmacniacz w ipodzie Classic to bardzo dobra kość wolfstona pracująca w klasie D zdolna do oddania po 40mW na kanał przy 16R(2x20mW dla 32R) bądź aż 1W w BTL przy 8R ! - z tą chorą blokada ipod osiąga zmierzone 4,9mW na kanał przy 32R

Jak wyżej czytałem.. ipod aktualizowany w europie ma nakładaną blokadę więc wniosek jest jeden - zdobyć soft nie europejski i można w pełni cieszyć się ipodem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wciąż nie wiecie:

 

- czy faktycznie jest dwie wersje firmware'u

- czy jednak chodzi o te dwa bajty ("US" i "EU"), które są niezależne od wersji firmware'u (po co robić dwie wersje tego samego dla dwóch bajtów)

- czy może to iTunes "nakłada" tą blokadę, czy fabryka (aktualizacja wersji US w EU wskazuje że iTunes albo "albo iTunes albo fabryka)

- jeśli iTunes, to dlaczego (bo IP z europy? czy np. europejskie konto w iTunes? a co się stanie jak będziemy w iTunes zalogowani do konta z US? albo zarówno konto jak i proxy?)

 

[edit]

 

> Wzmacniacz w ipodzie Classic to bardzo dobra kość

 

a słyszałeś o tym, że firmware 1.1 palił słuchawki? :) puszczał czasem static 0.5V zarówno przez wyjście słuchawkowe jak i przez line-out...

 

zaś pierwsze wersje firmware'u zostały oficjalnie zjechane przez zawodowych akustyków/inżynierów dźwięku za - właśnie - beznadziejną jakość dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wciąż nie wiecie:

 

- czy faktycznie jest dwie wersje firmware'u

- czy jednak chodzi o te dwa bajty ("US" i "EU"), które są niezależne od wersji firmware'u (po co robić dwie wersje tego samego dla dwóch bajtów)

- czy może to iTunes "nakłada" tą blokadę, czy fabryka (aktualizacja wersji US w EU wskazuje że iTunes albo "albo iTunes albo fabryka)

- jeśli iTunes, to dlaczego (bo IP z europy? czy np. europejskie konto w iTunes? a co się stanie jak będziemy w iTunes zalogowani do konta z US? albo zarówno konto jak i proxy?)

 

Właśnie dlatego założyłem ten post, by dowiedzieć się, czy jest możliwość odblokowania ipoda softem.. Z proxy kombinowałem.. ściąga mi kawałek softu i wyskakuje błąd 9009 check your internet connection coś w tym guście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdolna do oddania po 40mW na kanał przy 16R(2x20mW dla 32R)

Jestem w stanie w to uwierzyć, ale przy mocy 20mW na kanał i przy oporze 16R.

 

bądź aż 1W w BTL przy 8R !

Ale w to nigdy nie uwierzę.

 

 

Jak wyżej czytałem.. ipod aktualizowany w europie ma nakładaną blokadę więc wniosek jest jeden - zdobyć soft nie europejski i można w pełni cieszyć się ipodem !
nie przypominam sobie zeby na moim us classicu zalozyla sie blokada od aktualizowania w Polsce

Słabo czytałeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie w to uwierzyć, ale przy mocy 20mW na kanał i przy oporze 16R.

 

Ale w to nigdy nie uwierzę.

 

 

 

Słabo czytałeś. :)

 

Nie. Nie słabo - większość opinii mówi jasno, że blokada zakłada się w momencie update w europie. Odnośnie mocy. Nie wnikajmy. Domniemanie siedzi tam wolfston WM8978G.. tak czy siak potrafi zagrać 10 razy głośniej niż gra aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blokada zakłada się w momencie update w europie.

Ale są dwie wersje firmware? Pobierając wersję US i instalując ją w Europie nie będziemy mieli blokady? Czy też iTunes tak czy inaczej zrobi swoje? :huh:

 

Poza tym wersje US i EU są bardzo umowne. Bo nie wiadomo czy takowe istnieją. Apple produkowałoby do każdego ze swoich iPodów po dwie wersje oprogramowania? Wątpię w to.

 

potrafi zagrać 10 razy głośniej niż gra aktualnie.

Ale czy lepiej? Bo tutaj większość opini mówi, że firmware nie ogranicza mocy na wyjściu lecz - jak to KHRoN ujął - blokuje kolejne szczeble głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są dwie wersje firmware? Pobierając wersję US i instalując ją w Europie nie będziemy mieli blokady? Czy też iTunes tak czy inaczej zrobi swoje? :huh:

 

Poza tym wersje US i EU są bardzo umowne. Bo nie wiadomo czy takowe istnieją. Apple produkowałoby do każdego ze swoich iPodów po dwie wersje oprogramowania? Wątpię w to.

 

 

Ale czy lepiej? Bo tutaj większość opini mówi, że firmware nie ogranicza mocy na wyjściu lecz - jak to KHRoN ujął - blokuje kolejne szczeble głośności.

 

 

Dokładnie! Chodzi o odblokowanie tych kolejnych szczebli głośności.. (w tym właśnie tkwi istota tego europejskiego ograniczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i moja propozycja skończyła się na garści domniemań i próby "zbłocenia". Dalej szukam osoby, która może pomóc. Nie rozumiem polityki Apple - od roku ludzie ostro narzekają na to, co zrobiliz ipodami nowych generacji a oni dalej idą w zaparte i mają to w tyłku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie mogą nic z tym zrobić ze względu na ustawodastwo w UE?

 

tamto było jedynie kurtuazyjnym wyrazem wątpliwości, co by nie zmieszać od razu Twej opinii z błotem, zatem powtórzę wprost: na moim iPodzie z US nie założyła się blokada przy aktualizacji w Europie, różnice między EU a US firmware są najprawdopodobniej umieszczone w układach i prawdopodobnie nie idzie tego zmienić (zwróć uwagę, że diagnostic mode europejskich i amerykańskich ipodów ma różne oznaczenia, dodatkowo nie zmienia się on razem z aktualizacjami, więc prawdopodobnie to jest ten czynnik decydujący o tym jak ipod się zachowuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak mam inne zdanie tym bardziej że dziś po 2 latach prób udało mi się "zdjąć blokadę" z moich 2 ipodów nano 8 GB i Classic 80 GB za pomocą programu ipodwizard :P . Też nie wierzyłem w to ale jest głośniej zdecydowanie, bo np przedtem na CX300 z ipodem Classiciem dało się wytrzymać z" Fuel" by Metallica, teraz nie ma takiej możliwości ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IpodWizard nie obsługuje nowych generacji (3nano,4nano,6classic i już podobno jest 7classic z nowym ipodem 120Gb). Tak czy siak po problemie - ipoda sprzedałem. Tymczasem jego miejsce zajęła VEDIA A7 i wierząc nie wierząc.. gra znacznie lepiej od ipoda (pomijam że znaaacznie głośniej).

 

Ps. Ze strony ipodwizarda:

"New iPods are out! iPod Classic, iPod nano 3G and iPod Touch.

Unfortunately iPod Classic and iPod nano 3G can't be supported by iPodWizard right now as they are encrypted (Apple argh) but there are several people including me working on the decryption."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też czytałem ten tekst i niby nie obsługuje Classica a jednak różnica jest. Może nie jest to szczyt marzeń ale naprawdę słychać różnicę ;) Więc nie wiem czy to tylko mojemu się udało czy też są jeszcze odosobnione przypadki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności