Skocz do zawartości

Sansa Clip czy iriver T60 czy inny grajek 4GB?


spacemaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam odtwarzacz MP3 SanDisk sansa e140 i niestety muszę powiedzieć, że chyba niedługo zakończy swój żywot (zaczyna dziwne rzeczy robić). Chciałbym wobec tego kupić nowego grajka. Wytypowałem na początku tak:

- SanDisk sansa Clip (ogólnie z tej starej sansy byłem zadowolony, to dlaczego nie wziąć kolejnej)?

- iriver T60 (wiem że dużo droższy od poprzedniego modelu, dlatego powiedzcie mi, czy jest za co płacić).

 

Słuchawki mam zgodnie z opisem - Creative Zen Aurvana.

 

Oczywiście możecie podawać inne propozycje. Moje wymagania są takie:

- CENA: do 300 zł

- pamięć: >4GB

- takie fajne menu jak w sansie (wybieranie po artystach itd.) - ale mam nadzieję że to standard u wszystkich producentów :)

- możliwość odtwarzania zdjęć i filmów - nie wpływa na wybór (choć w zasadzie wolałbym sprzęt bez tego typu udziwnień)

 

Jak o czymś ważnym zapomniałem to pytajcie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

spacemaker :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś, jak Sony NWZ-A816, tak więc lista liczy już trzy modele. Co brać?

 

Dodam, że chciałbym, aby piosenki wgrywało się za pomocą przeciągij-upuść (jak na pendrive'a), nie chcę używać żadnych dziwnych czy nawet normalnych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może...

Więc lista wygląda tak i proszę ciągle o pomoc w wyborze:

- Sansa Clip

- iriver T60

- iaudio U5

 

mam mętlik w głowie...

Mam Clipa i t60. Brzmienie t60 ciut (bardzo małe ciut) bardziej mi się podoba. Za to wielki plus Clipa to nawigacja po tagach (oczywiście jak się dobrze pliki otaguje. Minus Clipa to konieczność ładowania grajka a USB komputera (ładowarki USB trzeba zmodować aby można było go za ich pomocą ładować). Minus dla t60 za konieczność podłączania go do kompa z naładowaną baterią/akumulatorem. Trudno wybrać który lepszy. Ja jestem zadowolony z obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do minusów clipa zaliczył bym jeszcze brak nawigacji po folderach - zawsze trzeba wszystko wgrywać przez WMP i najlepiej od razu tam tworzyć playlisty (po folderach wszystko szybciej idzie zrobić..). Miałem clipa oraz miałem T10 - T10 porównałem z T60 - wolałem T10, potem porównanie T10 z clipem - wolałem clipa - T10 może ma więcej basu i gra głośniej, ale nie to się tutaj najbardziej liczy.

 

A po co Ci lepsze słuchawki ? A po to żeby mieć lepszą jakość dźwięku, bo odtw to tylko 30% tej jakości - reszta zależy od słuchawek no i pozostaje kwestia zgrania ich z odtwarzaczem). Clipa dostaniesz do 200zł nowego, a za 100zł możesz dostać jakieś w miarę dobre słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do minusów clipa zaliczył bym jeszcze brak nawigacji po folderach - zawsze trzeba wszystko wgrywać przez WMP i najlepiej od razu tam tworzyć playlisty

:blink:

Co ma piernik do wiatraka?

 

Na tagi narzekają chyba tylko wielbiciele słuchania "kompilacji" całej hałdy różnistych utworków od sasa do lasa (w folderach co najwyżej ułożą je sobie na zasadzie "techno", "rock", "letnie hity"), ale i to można opanować przy pomocy dość prostych trików... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że na codzień korzystam z foobara - zazwyczaj mam wszystkie utwory posegregowane po folderach (a tam całe albumy) - do foobara wystarczy 'przenieść' folder i on sam doda nam go do playlisty, natomiast w WMP jest z tym o wiele więcej zabawy. Sam oprócz całych płyt posiadam też podział na Techno/Rock - podobają mi się tylko 2 utwory artysty to nie będę słuchał całego albumu (najlepszy przykład marylin manson..) i dlatego mam tutaj po kilkanaście utworów - jeśli wrzucę je do clipa to tworzy mi się powoli sajgon. A jeszcze lepszym przykładem jest Lista Wszechczasów Trójki - 100 utworów - conajmniej 80 różnych wykonawców, albomów itd. - co zrobisz w tej sytuacji - pobawisz się w tworzenie playlist...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że na codzień korzystam z foobara - zazwyczaj mam wszystkie utwory posegregowane po folderach (a tam całe albumy) - do foobara wystarczy 'przenieść' folder i on sam doda nam go do playlisty, natomiast w WMP jest z tym o wiele więcej zabawy. Sam oprócz całych płyt posiadam też podział na Techno/Rock - podobają mi się tylko 2 utwory artysty to nie będę słuchał całego albumu (najlepszy przykład marylin manson..) i dlatego mam tutaj po kilkanaście utworów - jeśli wrzucę je do clipa to tworzy mi się powoli sajgon.

Dalej nie widzę związku pomiędzy segregowaniem po tagach a używaniem WMP czy innego programu... Jak pliki są poprawnie otagowane to wrzucam je na playera via eksplorator (w UMS) i szafa gra, nic więcej nie trzeba.

 

A jeszcze lepszym przykładem jest Lista Wszechczasów Trójki - 100 utworów - conajmniej 80 różnych wykonawców, albomów itd. - co zrobisz w tej sytuacji - pobawisz się w tworzenie playlist...

Wybieram po albumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci lepsze słuchawki ? A po to żeby mieć lepszą jakość dźwięku, bo odtw to tylko 30% tej jakości - reszta zależy od słuchawek no i pozostaje kwestia zgrania ich z odtwarzaczem). Clipa dostaniesz do 200zł nowego, a za 100zł możesz dostać jakieś w miarę dobre słuchawki

 

Może moje Creative Zen Aurvana nie są najcudowniejszym sprzętem na świecie, ale kosztowały ponad 100 złotych xD

 

Nikt nic nie napisze o tym Cowonie U5?

 

Co do segregowania: w Sansie przyzwyczaiłem się do tagów i chciałbym, aby tak mieć też w nowym sprzęcie. Czy można tak zrobić, żeby komputer widział Clipa jako dysk wymienny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje Creative Zen Aurvana nie są najcudowniejszym sprzętem na świecie, ale kosztowały ponad 100 złotych xD

I co z tego że kosztowały ponad 100zł? Są słuchawki kosztujące jakiś ułamek tej sumy i wyprzedzające je o lata świetlne tak jak można znaleźć słuchawki droższe, będące niewiarygodną kichą...

Czy można tak zrobić, żeby komputer widział Clipa jako dysk wymienny?

Można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego że kosztowały ponad 100zł? Są słuchawki kosztujące jakiś ułamek tej sumy i wyprzedzające je o lata świetlne tak jak można znaleźć słuchawki droższe, będące niewiarygodną kichą...

Może jakiś konkretny model? Gdzie byłeś, jak pytałem o to jakie słuchawki kupić? Chyba że chodzi o ułamek np. 30/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic więcej nie dopowie? Ja mogę powiedzieć że kusi mnie ten iAudio - niech ktoś powie czy jest w nim nawigacja po tagach jak w Clipie.

 

Powtórzę listę:

- sansa Clip

- Cowon iAudio U5

- iriver T60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś konkretny model? Gdzie byłeś, jak pytałem o to jakie słuchawki kupić? Chyba że chodzi o ułamek np. 30/10.

Hehe, tylko oczywiście chodzi o słuchawki nauszne, zwykle tańsze od dokanałowych/iemów a po prostu dużo lepsze. Bo jeśli chciałeś dokanałówki dysponując budżetem 100+zł to sorry, nic ciekawego się nie wymyśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tylko oczywiście chodzi o słuchawki nauszne, zwykle tańsze od dokanałowych/iemów a po prostu dużo lepsze. Bo jeśli chciałeś dokanałówki dysponując budżetem 100+zł to sorry, nic ciekawego się nie wymyśli...
No chciałem dokanałówki, jednak łatwiej je zmieścić do kieszeni czy do plecaka. Nikt już nic nie powie o tych odtwarzaczach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten soniak kosztuje 350 zł - pogrzało mi się coś że go dodałem tam do listy :D

 

Nie chcę iPoda. Poza tym którą mamy generację - trzecią? Nie orientuję się. Ja sprzęt chcę kupić w normalnym sklepie (nie wykluczam oczywiście internetowych), a nie jakiś zabytkowy z WszystkoEgro.

 

BTW. w moim mieście jest... hmmm... słynny nauczyciel o nazwisku Soniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na Cowona iaudio U5. Nie wiem, czy ma sortowanie po tagach, ale kij z tym. Czytałem recenzję na necie i wypadł bardzo dobrze. Za to z listy wypada iriver. Zostaje tak:

- Cowon iaudio U5 <--- mój faworyt

- SanDisk sansa Clip <--- też dobry

Weźcie pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tyle o sansie clipie ze potrafi sie spierniczyc caly soft i jedynie odeslanie do serwisu moze byc jedyna droga ratunku

 

czego konkretnie problem dotyczy?

... a wlasnie tego ze potrafi sie tak skopac, ze komp przestanie go wykrywac (bedzie jedynie ladowal baterie) czyli niemozliwe bedzie skopiowanie/usuwanie danych na odtwarzaczu(jedynie format ale wtedy to juz nic nie posluchamy),

wszelkie proby zmiany trybu dzialania i inne tricki nie zadzialaly(wliczajac update firmware'u ktorego poprostu sie nie dalo zrobic gdyz komp nie widzial sprzetu), ostatecznie skonczylo sie na tym ze zwrocili mi kase ze sklepu (o tyle dobrze)

 

szanuje firme Sansy bo robia dosc dobre odtwarzacze ale juz 2 razy sie sparzyłem na nich i nie sadze abym kiedykolwiek kupil cos od nich jeszcze, oczywiscie to moglbyc trefny model ale z tego co czytalem na zagranicznych i polskich forach to nie tylko ja mialem takie ekscesy z tym playerkiem

 

szkoda ze wyrzuciles ze stawki irivera bo wg mnie ta firma robi jedne z lepszych (szczegolnie w stosunku ceny do jakosci) odtwarzacze, mialem t30 i u10 i graly tak jak (wg mnie) idealny player powinien grac, nie mialem do czynienia z lepszymi(tudziez drozszymi) wiec moge miec okrojone zdanie ale jak juz mowilem warto zaplacic za irivera bo placisz za jakosc

 

tak dla dokladnosci podam ze mialem sanse 1GB w wersji bez radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności