Skocz do zawartości

T-20


Crue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ponieważ widzę, że nikt tutaj nie pisze nic o modelu T-20 to chciałbym się podzielić z wami moimi wrażeniami.

Dźwięk - rewelacyjny jak na Iriver przystało. Nie gra on co prawda tak mocno jak seria IFP, jednak wystarcza w zupełności. T-20 gra czysto i dobrze.

Player jest bardzo mały i poręczny, poruszanie się po menu nie sprawia problemu, przyciski są bardzo ładnie wkomponowane w całość. Działają bez zarzutu. Urządzenie jest automatycznie wykrywane przez XP, mp3 można wgrywać poprzez Windows Media Player 10 lub metodą Drag/Drop.

Jedyna rzecz, która dla mnie pozostawia niesmak to złącze USB. Jest ono wbudowane, co może być przydatne kiedy pójdziemy do kolegi a on nie ma kabla (to na +). Poprzez USB player także ładuje baterię, jest to zarazem i na + i na -. Plus jest taki, że będąc u kolegi można sobie podładować baterię, ale co jeśli wyjedziemy np na 2 tygodnie nad morze, a nie posiadamy np. laptopa? Dowiedziałem się, że można zakupić ładowarkę z końcówką do USB ale jej koszt wynosić ma około 100 zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego iRiverowca :)

___

Dźwięk - rewelacyjny jak na Iriver przystało. Nie gra on co prawda tak mocno jak seria IFP, jednak wystarcza w zupełności. T-20 gra czysto i dobrze.

 

Co rozumiesz przez stwierdzenie "nie gra tak mocno"? Brak mu dynamiki, głębi czy tylko chodzi o skutki mniejszej mocy wyjściowej czyli- gra ciszej?

 

Z tą łądowarką to porównywalnie jak z kompletem do np. ifpa, - ładowarka i akumulatory. Kupując T20 raczej trzeba od razu wliczyć w jego cenę ładoware USB.

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi przede wszystkim o moc wyjściową. Poza tym jak słuchałem IFP-795 i T-20 to IFP wydał mi się wyrazistszy, nie wiem jak to dokładnie określić. Nie znam się na tym i nie jestem audiofilem :P Być może było to właśnie przez moc wyjściową. Wiem, że T-20 mi osobiście wystarcza, skusił mnie ceną i wielkością. Dla przeciętnego użytkownika powinien być w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że T-20 mi osobiście wystarcza, skusił mnie ceną i wielkością. Dla przeciętnego użytkownika powinien być w sam raz.

I o to chodzi. Dotychczas gdy ktoś szukał tańszych plajerów zawsze jego wzrok się zatrzymywał na creatiwach, ale teraz jest (co prawda troszę droższa, ale nadal tania :]) alternatywa (nie musze chyba przypominać o ile lepsza).

 

Poza tym jak słuchałem IFP-795 i T-20 to IFP wydał mi się wyrazistszy, nie wiem jak to dokładnie określić.

A bawiłeś się EQ? Bo z tego co pamiętam, gdy słuchałem ifpa w sklepie, to miał wszystkie ustawienia na normal (o czym ja nie wiedziałem :] ), porównując go (nadal w sklepie) z iAudio i5, który miał za to polepszacze dzwięku włączone (jakie nie pamiętam, nie umiałęm też sprawdzić :P ) wydał mi się płaski, brakowało mu oddechu... :ph34r: /(ale i tak go wziąłem :]). Dopiero w chacie odkryłem że ifp miał mniejsze szanse :)

i po skorygowaniu paru ustawień usłyszałem to co chciałem usłyszeć ;) .

 

Może i tak było, gdy Ty porównywałeś ifpa z T20? (tyle że na odwrót :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do playera nie dodają ładowarki?

player skierowany jest wyraźnie do ludzi mających kompa pod ręką (o czym świadczy choćby wbudowane USB)... jeżeli chcesz jechać na wakacje do dżungli to i tak ci się ładowarka nie przyda :)

 

... po prostu weźmiesz paczkę baterii AA/AAA - a w takim przypadku bierze się po prostu T10/T30, więc brak ładowarki ma raczej plus - cena spada, w końcu co za folozofia podłączyć playerka do kompa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli wiesz że zawsze będziesz miał z tym problem (powinien "wystarczyć" na jeden dzień non-stop, dwa sześciogodzinne albo cztery trzygodzinne posiedzenia ;) ) to (a) kupujesz T10/T30 (B) kupujesz ładowarkę USB za 30zło (ponoć tyle ma kosztować, na własne oczy nie widziałem, ktoś podawał linka)

 

[edit] "rozładowanego" playerka podczas testów słuchałem ponad pół godziny, po jakimś 15minutowym ładowaniu (jak pomyliłem czas to sory, bawiłem się wtedy chwilkę Zenkiem ;] ) słuchałem chyba ze trzy + zabawa opcjami... i jeszcze się nie rozładował ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze jest na wakacjach/weekendzie/w szkole komp ;)

 

POzdr.

"Pozwoli mi Pan Profesor wejść do sali informatycznej na 15 minut? Chciałbym podładować plajerka" :)

 

Akumulator/in czy AA/AAA//out, wybór zalerzy od konkretnego urzytkownika, który robi to świadomie (chyba... :]) więc bez narzekań :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...T20

 

czepialbym sie tego, ze nawigacja dla kogos kto bierze go do reki, ba samo wlaczenie, nie jest oczywiste.

 

Ladowanie przez USB bez ladowarki bez dwoch zdan skazuje na komputer... czyli jednak trzeba uznac to za wade.

 

...co do uwag i porownan z creative (we Francji i Hiszpanii, pomiedzy ktorymi stale podrozuje, sa duzo tansze niz cokolwiek innego do sluchania muzyki):

 

-creative to mialkie brzmienie

 

-fatalna konstrukcja (np muvo z serii v200) i poczucie niesolidnosci

 

-schodzace napisy z obudowy

 

-beznadziejne sluchawki

 

ALE:

 

-jest radio z autoskanem i zapamietywaniem znalezionych stacji.

 

-ogniwa sa wymienne i starczaja na kilkanascie godzin (maly "paluszek")

 

Nowe modele irivera nie maja juz radia. Naprawde szkoda. ...a co do solidnosci: no niestety mlodszy brat T20 czyli T10 to ogromna kobyla mp3 o kiepskim wykonaniu (zwlaszcza przelaczniki). Plastik forewer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bawiłeś się EQ? Bo z tego co pamiętam, gdy słuchałem ifpa w sklepie, to miał wszystkie ustawienia na normal (o czym ja nie wiedziałem :] ), porównując go (nadal w sklepie) z iAudio i5, który miał za to polepszacze dzwięku włączone (jakie nie pamiętam, nie umiałęm też sprawdzić  ) wydał mi się płaski, brakowało mu oddechu...  /(ale i tak go wziąłem :]). Dopiero w chacie odkryłem że ifp miał mniejsze szanse 

i po skorygowaniu paru ustawień usłyszałem to co chciałem usłyszeć  .

Być może masz rację. W domu ustawiłem sprzęt po swojemu i gra jeszcze lepiej. Muszę jeszcze sprawdzić ile wytrzyma bateria.

 

Aha. Jeszcze co do rozmiaru żeby to zobrazować dokładniej. Sprzęt jest wielkości paczki gum do życia Orbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności