Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe


KossMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ;) Tym razem pytanie mam następujące: czy znalazły by się jakieś słuchawki bezprzewodowe w cenie do 200zł? Akurat od tych słuchawek niesamowitej jakości dźwięku nie wymagam, bo kartę dźwiękową w obecnym komputerze (a to właśnie z nim będę używał słuchawek) mam tylko zintegrowaną. Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;) Tym razem pytanie mam następujące: czy znalazły by się jakieś słuchawki bezprzewodowe w cenie do 200zł? Akurat od tych słuchawek niesamowitej jakości dźwięku nie wymagam, bo kartę dźwiękową w obecnym komputerze (a to właśnie z nim będę używał słuchawek) mam tylko zintegrowaną. Proszę o jakieś sugestie.

Zastanów się czy na pewno brak kabla jest Ci tak niezbędny bo to raczej wyrzucanie kasy w błoto. Tu nie ma mowy o jakiejkolwiek jakości dźwięku, poza tym i tak nie będzie ona zależeć od karty dźwiękowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu kupilem sobie sluchawki Thomsona, oczywiscie bezprzewodowe za 150zl (taki spontan) i to byl najgorzej wydana kasa w zyciu:) Nie mozna bylo tego sluchac, caly czas trzeszczalo (nawet kilka metrow od transmitera) Dzwiek jak z glosniczkow w laptopie i do tego potwornie niewygodne (maks 30 minut sluchania) i ciezkie. Wiec radze zastanow sie. Nie wiem czy w ciagu tych trzech lat ukazaly sie jakies dobre sluchawki w tym przedziale cenowym, jednak nauczka z przeszlosci radzi mi, ze temat sluchawek bez kabelka trzeba omijac szerokim lukiem. Najlepiej jakbys przesluchal je w jakims sklepie przez dluzsza chwile i sam stwierdzil czy to jest dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał się głębiej zastanowic. A coś niedrogiego z kablem? (Przypominam cały czas mówimy o słuchawkach do komputera ze zintegrowaną kartą dźwiękową).

Pozostając przy tych max 200złz pierwszego postu to chociażby ur-40, shp8900, cal!, k518 czy używane k530... Każdy z tych modeli bije o lata świetlne bezprzewodowe pierdziawki za tą samą sumę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci nie polecam bezprzewodowych słuchawek. sam kupiłem sobie Motorotę Ht820 chyba, wydałem na nie 50$ i to najgorszy zakup mojego życia - okropnie niewygodne, trzaski podczas słuchania, przyciski nie chciały działać... po 2 tygodniach odstawiłem je na rzecz stockowych słuchawek od Nokii 5300 ;x.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu kupilem sobie sluchawki Thomsona, oczywiscie bezprzewodowe za 150zl (taki spontan) i to byl najgorzej wydana kasa w zyciu:) Nie mozna bylo tego sluchac, caly czas trzeszczalo (nawet kilka metrow od transmitera) Dzwiek jak z glosniczkow w laptopie i do tego potwornie niewygodne (maks 30 minut sluchania) i ciezkie. Wiec radze zastanow sie. Nie wiem czy w ciagu tych trzech lat ukazaly sie jakies dobre sluchawki w tym przedziale cenowym, jednak nauczka z przeszlosci radzi mi, ze temat sluchawek bez kabelka trzeba omijac szerokim lukiem. Najlepiej jakbys przesluchal je w jakims sklepie przez dluzsza chwile i sam stwierdzil czy to jest dla Ciebie.

 

Dokładnie to samo miałem napisać, z jednym tylko wyjątkiem - ja mam słuchawki bezprzewodowe Sony. O dźwięku wszystko zostało już napisane. Ja mam jeszcze dolegliwość, że jak pare godzin sobie posłucham tego szelestu to potem mnie bardzo boli głowa, zresztą nie tylko mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kabel 1,22 metra może okazac się nieco za krótki... a może nie?

Dokupisz przedłużkę i po problemie. Gorzej, że sam kabelek jest klasy raczej 'portable' niż 'home'... Są to słuchawki wokółuszne, ale do tego bardzo lekkie i skłądane więc Koss zrobił z nich taki właśnie model quasi-portable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że wszystkie droższe od Koss'ów. Chociaż Akg k 512 na prawdę zachęcają.

Bezprzewodowe chciałeś kupić za 200zł, to co, na takie 'mniej bajeranckie' bo z kablem żal już tyle wydać? ;)

A czym tak Cię zachęciły Akg k512? To następca modelu k55 czy k66, chyba tylko obudowę zmieniono... Tak czy siak nie są jakieś złe i mieszczą się w budżecie. A z takich tańszych Kossów masz jeszcze np. model ur-29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe chciałeś kupić za 200zł, to co, na takie 'mniej bajeranckie' bo z kablem żal już tyle wydać? ;)

 

W kategorii 'bajeru' słuchawek nie traktuję, ale jeżeli można dostac KOSS UR-40 za 100zł to po co mam przepłacac za słuchawki w których dźwięku nie ma tak na prawdę wielkie różnicy? Bo gdybym miał na czym poczuć różnicę to pewnie bym zainwestował, a tak to zintegrowana karta gra...a zresztą wiadomo jak gra ;P A kwotę 200zł za bezprzewodowe podałem orientacyjnie, bo gdyby można było za tyle kupic dobre bezprzewodowe to pewnie bym tyle uzbierał (za jakiś czas, ale bym uzbierał).

Ale nie wykluczam niczego. Byc może zdecyduję się na coś droższego, a zakupię dopiero na gwiazdkę? Zobaczymy.

Ale jeszcze raz zaznaczam, nie chciałbym przepłacic skoro ciężko będzie poczuc różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniaj wpływu źródła na ostateczny efekt. Najwięcej do powiedzenia mają tu właśnie słuchawki. Choć rzeczywiście cholera wie jakiej jakości jest ta "dziura" w tej dźwiękówce ;) Ur-40 to rzeczywiśce dość bezpieczny wybór, ewentualnie jak chcesz jeszcze lepszy stosunek jakości do ceny to zastanów sięnad ksc75/55. Mają te same przetworniki co ur-40, tyle że są to słuchawki typowo przenośne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../ ewentualnie jak chcesz jeszcze lepszy stosunek jakości do ceny to zastanów sięnad ksc75/55.

Miałem KSC 75 ;) Dlatego wiem już co nieco o Koss'ach. Jednak cały czas szukam słuchawek do domu. UR-40 mają tę wadę, że kabel jest krótki. 122cm może nie starczyc. Chyba, że znacie jakieś dobre przedłużacze to poproszę linki.

Od ręki jestem w stanie kupic słuchawki za 150zł choc jeśli trzeba będzie to- jak pisałem wcześniej poczekam i kupię coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniaj wpływu źródła na ostateczny efekt. Najwięcej do powiedzenia mają tu właśnie słuchawki.

 

Różnice w źródłach bywają bardzo duże... a na ostateczny efekt mają wpływ czasami nie mniejszy niż słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności