Skocz do zawartości

akg k530 czy k518dj


skull

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly dylemat nie wiem na jakie sluchawki sie zdecydowac akg k530 czy k518dj zalezy mi na sluchawkach trwalych, wygodnych z niezlym dzwiekiem i dobra moca, przede wszystkim do sluchania muzyki na kompie i od czasu do czasu z przenosnych mp3 znalazlem strone gdzie obydwa modele sa w identycznej cenie dlatego nie wiem ktory wybrac, dodam jeszcze ze obecnie mam sennheiser hd 437 chcialbym cos mocniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam maly dylemat nie wiem na jakie sluchawki sie zdecydowac akg k530 czy k518dj zalezy mi na sluchawkach trwalych, wygodnych z niezlym dzwiekiem i dobra moca, przede wszystkim do sluchania muzyki na kompie i od czasu do czasu z przenosnych mp3 znalazlem strone gdzie obydwa modele sa w identycznej cenie dlatego nie wiem ktory wybrac, dodam jeszcze ze obecnie mam sennheiser hd 437 chcialbym cos mocniejszego

K530 to słuchawki zdecydowanie do użytku domowego, kompletnie nie nadają się jako portable. K518 za to nie są zbyt wygodne. Co to znaczy "coś mocniejszego"? ;)

Tak z ciekawości: co to za strona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze są AKG K530

 

Testy AKG K530

ROTFL LOL :lol:

 

Jakbyś jeszcze przedstawił jakieś własne doświadczenia i przemyślenia będąc w posiadaniu obu par a nie serwował jakieś "testy"... Toż to słuchawki z zupełnie różnych parafii, do innego typu użytku... Ło matko normalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakbyś jeszcze przedstawił jakieś własne doświadczenia i przemyślenia będąc w posiadaniu obu par a nie serwował jakieś "testy"... Toż to słuchawki z zupełnie różnych parafii, do innego typu użytku... Ło matko normalnie "

 

Nie posiadam tych słuchawek, ale staram się pomóc w wyborze, a testy raczej są wiarygodne.

 

 

"zalezy mi na sluchawkach przede wszystkim do sluchania muzyki na kompie"

 

Tą rolę lepiej spełnią AKG K530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a testy raczej są wiarygodne.

Jakie testy? Pierdu pierdu, marketingowy bełkot i "znaczki z nagrodami"...

Oczywiście nie twierdzę, że k530 to złe słuchawki i praktycznie jestem od tego bardzo daleki, ale lubię zasadę "nie znam tematu to się nie odzywam". Takie "chciałem pomóc" na siłę zwykle więcej szkodzi niż pomaga.

AKG k518 są wygodne

Do wygody to im daleko, jak typowe słuchawki zamknięte nauszne po prostu muszą nieco uciskać co powoduje w końcu zmęczenie, dosyć szybkie zresztą u co bardziej wrażliwych osób. Nie wmawiajmy nikomu że tak nie jest. :) Kwestię wygody porównaj sobie zresztą np. właśnie na przykładzie k530 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam akg k530 - dopiero kończę wygrzewanie, ale mogę już conieco o nich powiedzieć. Na pewno są to słuchawki bardzo wygodne - nie grzeją za bardzo w uszy i nie boli od nich głowa po dłuższym użytkowaniu. Sposób w jaki trzymają się na głowie różni się nieco od tego z innych słuchawek- na początku miałem obawy przed tym, ale teraz się okazało że szukając wygodnych słuchawek (napaliłem się na hd555 ale mi wykupili w sklepie ost. sztukę) dostałem to co chciałem. Jeśli chodzi o dźwięk - grają przede wszystkim bardzo czysto z szeroką sceną. W górnym paśmie nie ma żadnych trzeszczeń (jestem na to uczulony), a bas nie jest bębniący - chociaż ktoś może powiedzieć ze mógłby by nieco mocniejszy. Porównywałem je w sklepie do innych słuchawek sennheisera (HD215, HD415, HD485), philipsa w podobnej cenie i stwierdziłem że te grają najlepiej - to samo stwierdził znajomy, który sam posiada hd50 (osoba która nie ma dobrego słuchu raczej by się nie porywała na taki zakup, czyli on pewnie wiedział co mówi). Co do mocy - mam zintegrowaną kartę muzyczną w komputerze a i tak słucham muzyki na nich na ok 60-70%, na sansie clip co prawda dawałem maxa volume, ale na pewno nie przez to że te słuchawki grały cicho.

 

P.S. Właśnie przeczytałem na forum reckę er6i - co prawda to są doki, ale ten test dźwięku wygląda podobnie jak w k530 - neutralny dźwięk, bez takiego U, z szeroką sceną i wieloma detalami w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to się zrobi nudne ale i tak wciąż polecę Creative Aurvana live. Dźwięk raczej zbalansowany, leciutko podbasowany ale jakością z pewnością przewyższa k518DJ, a i K530 spodziewam się że też. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktore z tych sluchawek beda mniej przepuszczac na zewnatrz, bo slycham glosno muzyki i w hd 437 slychac nawet glosno muzyki ktorej slucham

 

k518dj będą z racji budowy mniej przepuszczać, są to słuchawki zamknięte. w k530 sporo słychać, zarówno dźwięków z otoczenia w słuchawkach jak i dźwięku poza nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to się zrobi nudne ale i tak wciąż polecę Creative Aurvana live. Dźwięk raczej zbalansowany, leciutko podbasowany ale jakością z pewnością przewyższa k518DJ, a i K530 spodziewam się że też. ;)

LEciutko podbasowany? Toż to basior a nie "leciutko" ;) Oczywiście wiem że panuje tu na nie niesamowita moda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności