Skocz do zawartości

Słuchawki Denon vs Creative


PiteR9

Rekomendowane odpowiedzi

ELo

Mam zamiar kupic słuchawki.

Zastanawiam się nad tymi 2 parami.

Denon ah351 za 200zł

Creative ep830 za 120zł.

Aurnvana za 160

 

Czy denony sa warte swojej ceny i czy dzwiek jest czysty, wyrazisty?

Czy moze lepiej nie przeplacac i po prostu kupic ep'ki?

Myzuka glownie elektroniczna.

Co sadzidzie.?

Zastanawialem sie nad cx500 ale orginaly to ponad 270zł.

A co aurvanów to czy te moga byc podrabiane?

http://allegro.pl/item438629418_creative_a...ych_nie_ma.html

http://allegro.pl/item436067128_prmocja_sl...ana_czarne.html

 

Pozdrawiam :):)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie a czy w takim razie do bluesa i jazzu denony odpadaja czy beda pasowaly? Bo zrobili w media markt obnizke okolo 100zl na denonach i mozna c551 kupic za 300zl. W sumie cx500 jeszcze mialbym do wyboru lub ex85, dlatego chce sie Was poradzic ktore z nich byly by lepsze do tej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz brac cx500 za prawie 300zł, to biez denony, albo cx400 za 140zł ... czemu ? bo roznica miedzy cx400 a cx500 jest taka mała ze az nie warta doplacenia...

 

 

Mam zarowno CX500 jak i Denony C551. Moim zdaniem CX graja glebszym, nizszym basem troche przyslaniajacym inne pasma - w porownaniu do Denonow,

ktorym basu rowniez nie brakuje ale jest on lepiej kontrolowany, przez co slychac wiecej srodka i detali. Praktycznie od momentu ich zakupu Senki wyladowaly w szufladzie,

choc uwazam je za bardzo dobre sluchawki pasujace swietnie przede wszystkim do elektroniki. Jesli zastanawialbym sie nad wyborem pomiedzy nimi, to raczej kierowalbym sie rodzajem odtwarzacza,

jesli zimniejszy to Senki do cieplejszych (ale bez przesady) wybralbym Denony. Nie wygrzane Denony mialy wyraznie lepsza przestrzen od CX, po wygrzaniu jest podobnie, z lekkim wskazaniem na Denony.

Co wazne przed wygrzaniem bardziej mi sie podobaly.

 

Denony gorzej tlumia od Cx-ow, jesli komus na tym zalezy, ale maja zdecydowanie lepszy kabel, ktory nieplacze sie tak bardzo, i co dla mnie wazne jest on krotki (przedluzacz w komplecie)

Jesli c551 w MM kosztuja teraz okolo 300 zl, to chyba nie maja konkurencji w klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli cx500 na upartego mogą konkurowac z denonami c551, to mysle ze cx400 beda kopac c351 w drobny mak ... nie wiem dlaczego za cx500 chca 280 a za cx400 140, widocznie czas promocji na cx500 jeszcze nie wystartował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, do tego jeszcze dorzucilem ta najwazniejsza, czyli odsluch z odtwarzaczem. W Media byla przecena Denonow, jak wspomnialem wczesniej, ale bylem w Saturnie i innym Media i nie bylo, wiec widocznie to bylo tylko w konkretnym sklepie, ale u nich to normalne, w Warszawie jak by sie tak przejechac po Media Marktach to by sie okazalo ze ceny tego samego sprzetu wahaja sie od 70-80 zl roznicy w cenie w zaleznosci nie wiem od lokalizacji i czynszu chyba :) W kazdym badz razie odsluch byl taki:

ipod TOUCH + Denon C551 vs Senki CX500 vs SONY EX85.

Zaczalem odsluch od kawalkow w stylu Alicia Keys, Jay-Z, Ne-Yo, BB KING, etc. wyniki byly takie, ze roznica byla prawie zadna pomiedzy senkami a denonami, sony wypadal troszeczke lepiej. Tylko ze kurcze :) to akurat sa gatunki ktore muzycznie to one zadne sa, bo to tylko tak rano slucham zeby sie obudzic, zwykle komercyjne przeboiki.

Wiec nastepnym testem byly kawalki typu: Sting, Eric Clapton, Satriani, Tracy Chapman, Norah Jones, Damien Rice.

No i wyszla smutna prawda, czyli. Senki to ja slyszalem tylko bas, zero czystych tonow, po prostu do takiej muzyki one nie sa przystosowane, wiec popieram ze do techna, housu, to pewnie by wszystkim one podpasowaly. Potem wiec zostal wybor pomiedzy Denonami a Sonym, Sony gral ciszej, a przy wiekszej glosnosci Denony momentami (mimo iz szum kupujacyh osob dookola) byly naprawde bardzo dobre. Nie sa one moze super wymiataczami jesli chodzi o sluchawki douszne, ale ich dzwiek nie jest tylko nazwa firmy i mysle ze sa warte pieniedzy (w moim przypadku 310zl), choc to wszystko zalezy oczywiscie od preferencji muzycznych :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wada takich odsłuchow w sklepach to to ze słuchawki nie sa wygrzane, ale jakis poglad na swiat to i tak daje ;)

Taaa, albo nawet "przegrzane", tak że z nich różne części odpadają (mam na myśli te udostępnione na stoiskach gawiedzi do odsłuchów) ;) Gorzej, że atmosfera w supermarkecie rzeczywiście nie sprzyja odsłuchom, choć w przypadku dokanałówek to w sumie od razu jakiś test skuteczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są Denony AH-C551 za $75 z wliczoną przesyłką do Polski, dodanie gift note jest możliwe bo pytałem kolesia. Przy bieżącym kursie USD to około 170 złotych. Możesz spytać użytkownika wojt_bb czy by Ci ich nie sprowadził.

 

edit: już kupiłeś ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam co prawda Denonow AH-C551, ale za to te chyba najwyzsze (te co ma Dawindyk) i bas, i gore maja naprawde calkiem ciekawe - bardzo pozytywnie mnie pod tym wzgledem zaskoczyly. Niestety kij ma dwa konce - nie podoba mi sie w nich mocno wycofana srednica. Nie jest tak, ze jej nie slychac - tylko efekt troche jak wlaczyc "loudness" we wzmacniaczu (ale bez efektu dudnienia - jak to bylo w starych wzmacniaczach, bo bas jest naprawde w porzadku). Sony EX082 mi sie jako caloksztalt bardziej podobaja - srednicy nie maja wycofanej: podbita ta nizsza, wyzsza subtelnie wycofana (jakkolwiek znacznie mniej niz w denonach - porownujac leb w leb moze sie wydac ze neutralna, w kazdym razie na pewno nie krzyczaca jak w np Shure'ach; a i ten "defekt" pewnie mozna zniwelowac dobierajac odpowiednie zrodlo) - graja cieplej i znacznie blizej niz Denony. Bas jest cieplejszy, mniej w nim energii. Gora tez mi sie wydala w nich nieco gorsza (w EXach), jak i leciutko wycofana. Jakkolwiek prezentuje co najmniej przyzwoity poziom. Izolacja wydaje mi sie lepsza w Denonach. Calkiem mozliwe, ze jesli posiadamy parametryczny eq (i potrafimy sie nim poslugiwac) to z Denonow wyciagniemy srodek, jednoczesnie majac bardzo przyzwoity bas i gore. Mi na flat one po prostu nie podchodza - wole blizsza muzyke, z lepiej naznaczonymi wokalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie Caleb przesluchalem na nich calego albumu Damiena Rice, pewnie nie znasz kolesia, a mi nawet ciezko zprecyzowac gatunek muzyczny, bo to bardzo smutna i melancholijna muzyka, akustyczna gitara + smyczki + wiolonczela , taka jazzowo wokalna muzyka, naprawde wymagajca muzyka jesli chodzi o osprzet. Sluchalem tez plyty Linkin Park, wszystko na nauetralnych ustawieniach eq. Damien wymiatal (w porownaniu z LP, rock tez dobrze brzmi, ale slabiej), naprawde zeby nie sklamac, wszystko bylo bardzo czyste, razem z wokalista spiewa taka urocza Pani ktora potrafi niesamowicie nisko zejsc, i nic nie trzeszczalo, smyczki tez slicznie graly, calosc robila mile wrazenie. Ja wiem ze ty masz obycie ze sprzetem totalnie nie proporcjonalne z moim, no i ze mnie jest laik, ale jestem zadowolony z zakupu :) - bo jest czysto, wkur...lbym sie gdyby spiewany wokal brzmial jakby z za sciany, tak jak ma to miejsce w CX500.

Co do izolacyjnosci to dopiero jutro rano sprawdze dokladniej, w warszawskim natloku blondynek, emerytow i mlodziezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie Caleb przesluchalem na nich calego albumu Damiena Rice, pewnie nie znasz kolesia, a mi nawet ciezko zprecyzowac gatunek muzyczny, bo to bardzo smutna i melancholijna muzyka, akustyczna gitara + smyczki + wiolonczela , taka jazzowo wokalna muzyka, naprawde wymagajca muzyka jesli chodzi o osprzet. Sluchalem tez plyty Linkin Park, wszystko na nauetralnych ustawieniach eq. Damien wymiatal (w porownaniu z LP, rock tez dobrze brzmi, ale slabiej), naprawde zeby nie sklamac, wszystko bylo bardzo czyste, razem z wokalista spiewa taka urocza Pani ktora potrafi niesamowicie nisko zejsc, i nic nie trzeszczalo, smyczki tez slicznie graly, calosc robila mile wrazenie. Ja wiem ze ty masz obycie ze sprzetem totalnie nie proporcjonalne z moim, no i ze mnie jest laik, ale jestem zadowolony z zakupu :) - bo jest czysto, wkur...lbym sie gdyby spiewany wokal brzmial jakby z za sciany, tak jak ma to miejsce w CX500.

Co do izolacyjnosci to dopiero jutro rano sprawdze dokladniej, w warszawskim natloku blondynek, emerytow i mlodziezy.

 

 

Gratuluje zakupu :)

Z tego co piszesz, wynika ze Twoje spostrzenia na zimnych Denonach sa identyczne jak moje. Mnie tez po wyjeciu z pudelka, na zimno te sluchawki powalily

muzykalnoscia. Musze Cie jednak zmartwic w miare wygrzewania bas sie poglebi i sluchawki straca troche z tej "przejrzystosci", fajna srednica i wyrazna gora,

wyraznie ustapia. Na pocieszenie dodam, ze i tak jest lepiej niz w CX 500, choc cieple Denony, az tak bardzo sie od nich nie roznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie jednak zmartwic w miare wygrzewania bas sie poglebi i sluchawki straca troche z tej "przejrzystosci", fajna srednica i wyrazna gora,

wyraznie ustapia

 

No ale czy przypadkiem w tych Denonach nie idzie jakosc tam fizycznie tego basu zdjac (srubka?). Wlasnie polecialo "Cryin'" - Satrianiego - jest dobrze, bedzie gorzej, mowisz, no to trudno, zawsze w domu moge zalozyc Senki na uszy i odplynac, a w koncu to jest tylko podlaczenie do ipoda :) Vandoom, zaraz znajda sie tacy co napisza, ze woleli by sprowadzic z ebay za ta samo cene shure420, UE 5 albo inne iemy. No i ok. Zawsze moze byc lepiej i zawsze apetyt bedzie rosl, ale trzeba tez znalezc czas na posluchanie muzyki i jej piekna, a nie tylko skupiania sie wiecznie na technicznych aspektach. Zapomnialem napisac, ze w ipodzie nie zrobilem jaillbreaka ani inncyh udziwnien, wiec leci na "europejskim" poziomie dzwieku - i narazie nie zamierzam tego odblokowywac, bo to swiat i ludzie (nie chce bebenkow rozwalic).

 

Pozdrawiam

 

Ps. Vandoom ty nadal sluchasz na denonach, czy cos lepszego nabyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy przypadkiem w tych Denonach nie idzie jakosc tam fizycznie tego basu zdjac (srubka?). Wlasnie polecialo "Cryin'" - Satrianiego - jest dobrze, bedzie gorzej, mowisz, no to trudno, zawsze w domu moge zalozyc Senki na uszy i odplynac, a w koncu to jest tylko podlaczenie do ipoda :) Vandoom, zaraz znajda sie tacy co napisza, ze woleli by sprowadzic z ebay za ta samo cene shure420, UE 5 albo inne iemy. No i ok. Zawsze moze byc lepiej i zawsze apetyt bedzie rosl, ale trzeba tez znalezc czas na posluchanie muzyki i jej piekna, a nie tylko skupiania sie wiecznie na technicznych aspektach. Zapomnialem napisac, ze w ipodzie nie zrobilem jaillbreaka ani inncyh udziwnien, wiec leci na "europejskim" poziomie dzwieku - i narazie nie zamierzam tego odblokowywac, bo to swiat i ludzie (nie chce bebenkow rozwalic).

 

Pozdrawiam

 

Ps. Vandoom ty nadal sluchasz na denonach, czy cos lepszego nabyles?

 

tak, uzywam praktycznie teraz tylko deNonow

choc w szufladzie mam troche sprzetu. Poza dzwiekiem pasi mi tez ich ergonomia.

Mysle ze wystarcza mi na dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem taniej w M1, byly ostatnie sztuki, chyba 2 opakowanie 351 i jedno 551, choc jak pierwszy raz tam bylem to bylo chyba wiecej, ale jak juz pojechalem na nastepny dzien to i tak dobrze ze sie zalapalem na ostatnia sztuke. Natomiast CX500 to tez dobre sluchawki, jak trafisz je za 250-300zl to kupuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam się z propozycją. Dobrze grają również... K324p. Tylko broń Boże te z eBaya bo to inna baja zupełnie. Ostatnio widziałem je w saturnie za 149 - grają lepiej od CX400, prawie jak Denonki AH-C551 które też miałem. Troszkę im brakuje do nich sceny, ale dźwiek ogólnie zadowala, zwłaszcza za tą cene w polsce.

 

Mam je i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności