Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz tak do 250 PLN, bądź taniej ale ze słuchawkami?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Zależy mi na czasie, dlatego prosiłbym o jak najszybsze odpowiedzi! Jaki odtwarzacz polecicie mi kupić do tej kwoty? Moje wymagania to:

 

- przynajmniej 4 GB pamięci bądź złącze kart,

- dobry dźwięk jakościowo, jakiś rozbudowany korektor bądź efekty typu SRS WOW,

- przyjazny interfejs, nie coś takiego jak w Meizu...

- łatwość obsługi,

- mile widziana duża moć wyjściowa,

 

Interesowały mnie dotychczas takie playery jak:

 

- Sansa E260, FUZE, Clip,

- Samsung YP-T10JAUY/BY (z uwagi na Bluetooth),

- Creative ZEN, ZEN MOZAIC,

- iRiver L player, E100,

 

Z takich co mnie interesowały w tej cenie to tyle. Czy coś innego? Ewentualnie mógłbym pokusić się o coś tańszego i dokupić dobre słuchawki do 100 PLN bądź jakoś tak. Proszę o szybkie odpowiedzi co i jak, bo zależy mi na czasie.

 

Wcześniej miałem Meizu M6, teraz chcę coś innego. Można porównać do tego playera odtwarzacze, które będziecie proponować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie argumenty stoją na przeciwko Clipa i Vedii? Jak się ma Clip do Fuze? Bo tak czytałem i czytałem, ale już nic z tego nie wiem. Jedni mówią, że Clip gra lepiej, drudzy, że podobnie. Jak z wygodą sterowania, bo na tym mi głównie zależy. Oglądałem reccenzje iRivera E100 i Fuza i sposób sterowania mi odpowiada jak najbardziej.

 

Po pierwsze: jakość dźwięku na przywoitym poziomie! Nie oczekuje, że playery w takich granicach kosztowych zagrają lepiej niż Meizu, ale nie chcę kupować jakiegoś nic nie wartego dla mojego ucha sprzętu.

 

Po drugie: łatwość obsługi. Menu intuicyjne, łatwość nawigacji, zapętlanie elementów, itp.

 

Jeszcze nie wspominałem, główne rodzaje muzyki jakich słucham to ciężki metal (typu Black i Deatch) i Trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dobry dźwięk jakościowo, jakiś rozbudowany korektor bądź efekty typu SRS WOW,

Jak dźwięk jest dobrej jakości to nie potrzeba go masakrować ******łami w rodzaju srsa... To nie jest żadne polepszanie jakości tylko deformacja dźwięku, dzięki czemu dla 'niewprawnego' ucha brzmi pozornie atrakcyjniej. To to samo co używanie 'loudnessów' czy innych 'megabassów'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz jednak jeśli dźwięk nie jest dobrej jakości coś takiego się przydaje. Tak miałem na moim HTC Hermesie. Telefon sam z siebie gra tragicznie na słuchawkach, jednak po instalacji programu SRS WOW HD jakość mnie naprawde zaskoczyła. I nie odnosi się on tylko do basu, ale również do wyrazistości i innych 3 funkcji, nie pamiętam już jakich.

 

Już zdecydowałem, kupiłem w dobrej cenie nowego E100. Mam nadzieję, że jak na moje ucho będę zadowolony. Teraz kolejny temat z pytaniem jakie słuchawki do niego najlepsze ;) Można zamknąć, wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz jednak jeśli dźwięk nie jest dobrej jakości coś takiego się przydaje. Tak miałem na moim HTC Hermesie. Telefon sam z siebie gra tragicznie na słuchawkach, jednak po instalacji programu SRS WOW HD jakość mnie naprawde zaskoczyła.

Dlatego zostało wspomniane, że:

Jak dźwięk jest dobrej jakości to nie potrzeba go masakrować

A jak coś gra tragicznie tak jak piszesz, to już rzeczywiście żadne dodatki temu nie zaszkodzą ;)

I nie odnosi się on tylko do basu, ale również do wyrazistości i innych 3 funkcji, nie pamiętam już jakich.

To przede wszystkim marketingowy bełkot. Te funkcje niczego nie poprawiają poza subiektywnym odczuciem nieosłuchanego użytkownika.

Już zdecydowałem, kupiłem w dobrej cenie nowego E100.

Oby dobrze służył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie odnosi się on tylko do basu, ale również do wyrazistości i innych 3 funkcji, nie pamiętam już jakich.

 

To przede wszystkim marketingowy bełkot. Te funkcje niczego nie poprawiają poza subiektywnym odczuciem nieosłuchanego użytkownika.

 

OK. Ale tak jak napisałeś, subiektwyne odczucie polepszenia się pojawia. Ja nie uważam się za jakiegoś tam audiofila (bo mnie na to nie stać, a szkoda), dlatego każdy dodatek się przyda. Chociaż jeśli to będzie działać jakościowo podobnie do irivera T10, to podziękuję... A co do:

 

Już zdecydowałem, kupiłem w dobrej cenie nowego E100.

 

Oby dobrze służył

 

Zobaczymy zobaczymy. Na pewno podoba mi się ze względu na interfejs, obsługę. Nie widzę powodu aby narzekać na przyciski. Miałem wczoraj dwa w rękach i nie jest to tak tragiczne, jak wszyscy o tymi piszą. Również jakoś z tym niereagowaniem na przyciśnięcie się nie spotkałem... Co do dźwięku jeszcze nie wiem, ponieważ nie miałem niestety wczoraj żadnych słuchawek na odsłuch... Okaże się we wtorek lub w środę. Może jakaś recka się pojawi ;) Jeszcze raz dzięki wszystkim!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności