Skocz do zawartości

Automatyczne tagowanie plików


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 14 lat później...

Witam.

Znam, choć to może zbyt wielkie słowo, ale używam mp3tag do tagowania, ale stosuję nazwa pliku -> znacznik.

Bywa jednak, że pliki są dość mocno sfatygowane i różnie ponazywane, ale w pliku txt są ładnie ponazywane czy da się przy pomocy mp3tag otagować pliki importując te nazwy z pliku txt?

Jeśli tak to prosiłbym o łopatologiczną instrukcję.

Jestem niewidomy więc byłbym wdzięczny za tekstowy opis, bez obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lowca Androidow napisał(a):

Witam.

Znam, choć to może zbyt wielkie słowo, ale używam mp3tag do tagowania, ale stosuję nazwa pliku -> znacznik.

Bywa jednak, że pliki są dość mocno sfatygowane i różnie ponazywane, ale w pliku txt są ładnie ponazywane czy da się przy pomocy mp3tag otagować pliki importując te nazwy z pliku txt?

Jeśli tak to prosiłbym o łopatologiczną instrukcję.

Jestem niewidomy więc byłbym wdzięczny za tekstowy opis, bez obrazków.

Nie robiłem tego z plików txt, ale jest podobno taka możliwość- poniżej tłumaczenie ze strony po angielsku i link do źródła:

 

Cytat
tekstowych

Importuj znaczniki z plików tekstowych

Import tagów z plików tekstowych można wykonać za pomocą opcji Konwertuj → Plik tekstowy - Tag . Możesz wybrać konkretny plik z dysku lokalnego lub możesz użyć ciągu formatującego dla nazwy pliku, na wypadek gdyby miała ona pochodzić z pierwszego wybranego pliku.

Struktura pliku tekstowego to w zasadzie jedna linia na plik. Zatem pierwsza linia będzie zawierać znaczniki pierwszego pliku, druga linia znaczniki drugiego pliku i tak dalej.

Jeśli chodzi o zawartość i strukturę każdej linii, Mp3tag używa ciągu formatującego do wyodrębnienia części linii do określonych pól znacznika.

Przykładowy plik tekstowy może wyglądać następująco:

87. Sigur Rós - [Ágætis byrjun #01] Intro

88. Sigur Rós - [Ágætis byrjun #02] Svefn-g-englar

98. Sigur Rós - [Ágætis byrjun #03] Starálfur

 

Prawdopodobnie chcemy pominąć pierwszą liczbę (co można zrobić poprzez symbol %dummy%zastępczy) i zaimportować resztę do odpowiednich pól. Ciąg formatujący przypominający strukturę wyglądałby następująco:

%dummy%. %artist% - [%album% #%track%] %title%

Inny przykład importu z pliku CSV, taki jak:

87,Sigur Rós,Ágætis byrjun,1,Intro

88,Sigur Rós,Ágætis byrjun,2,Svefn-g-englar

98,Sigur Rós,Ágætis byrjun,3,Starálfur

 

Ciąg formatujący przypominający strukturę wyglądałby następująco:

%dummy%,%artist%,%album%,%track%,%title%

Dopasowywanie plików z pliku tekstowego do listy plików Mp3tag

Zwykle Mp3tag stosuje kolejność wpisów w pliku tekstowym i stosuje ją do pliku w tej samej pozycji sekwencyjnej w zakresie wybranych plików. Oznacza to, że pliki muszą być w tej samej kolejności, co wpisy w pliku tekstowym.

Możesz użyć %_filename_ext%lub , %_path%aby wykonać dopasowanie odpowiednio na podstawie nazwy pliku lub pełnej ścieżki pliku.


https://docs.mp3tag.de/converters/import-tags-from-text-files/

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, ale nijak się to ma do opcji, bo w Konwersji nie mam takiej pozycji jak

Przepraszam, ale nadal mam problem z umieszczeniem odpowiedzi na tym forum.
Nie mam takiej opcji w programie jak:
Konwertuj › Plik tekstowy - Tag
Być może to pisane na jakiejśś starszej wersji, mam najnowszą.
W Konwersji mam tylko:
Znacznik - Nazwa pliku    
Nazwa pliku - Znacznik    
Nazwa pliku - Nazwa pliku    
Lista znaczników - Znacznik    
Znacznik - Znacznik    
Kreator automatycznego numerowania   

Przepraszam, ale nadal mam problem z umieszczeniem odpowiedzi na tym forum.
Nie mam takiej opcji w programie jak:
Konwertuj › Plik tekstowy - Tag
Być może to pisane na jakiejśś starszej wersji, mam najnowszą.
W Konwersji mam tylko:
Znacznik - Nazwa pliku    
Nazwa pliku - Znacznik    
Nazwa pliku - Nazwa pliku    
Lista znaczników - Znacznik    
Znacznik - Znacznik    
Kreator automatycznego numerowania   

 

Edit:

No i ogarnąłem, teraz wygląda to nieco inaczej, napisałem instrukcję dla potomnych, w razie czego mam też taką łopatologiczną instrukcję z opcją "Nazwa pliku - znacznik"

 

Tagowanie z pliku txt:
Uruchamiamy mp3tag
Po uruchomieniu ładujemy pliki, które chcemy otagować
Po załadowaniu plików, zaznaczamy je wszystki Ctrl+A
Dobrze jest wcześniej oczyścić z aktualnych tagów, w tym celu klikamy z górnego menu "Plik", a następnie pozycję "Usuń znacznik",
Po tym zabiegu możemy tagować.

Mamy już usunięte wcześniejsze tagi, chcemy teraz otagować nasze pliki mp3 z pliku txt,

WAZNE!!!
Pliki będą tagowane według kolejności zapisane w pliku txt, musi ona odpowiadać kolejności plików mp3.
Mamy już zazaczone nasze pliki,
z górnego menu wybieramy:
Konwersja,
strzałką w dół rozwijamy i wybieramy pozycję:
Lista znaczników - Znacznik,
Otworzy się okienko gdzie usłyszymy:
Lista znaczników - Znacznik  dialog, Nazwa pliku:  pole edycji  pusta,
klikamy raz tabulator i przechodzimy na przycisk,
Klikamy w niego i otworzy się nam okienko dialogowe w którym wskazujemy nasz plik z tytułami i klikamy Enter, plik się załaduje,
Po załadowaniu pliku txt klikamy znowu raz tabulator i mamy kolejne pole w którym musimy wpisać format ciągu, (późiej już program pamięta wpisane formaty i można je wybierać z rozwijanej listy):
tutaj jak w przypadku tagowanie przy użyciu opcji "Nazwa pliku - Znacznik" wpisujemy poniższy format ciągu:
%Track%. %artist% - %title%

powyższy format odnosi się do formatu tytułów:
01. FURY WEEKEND - Another Brick In The Wall (Pink Floyd cover)

Jeśłi mamy inny format tytułów musimy zmodyfikować powyższy format ciągu i tak dla przykładu mamy:
01_FURY_WEEKEND_-_Another_Brick_In_The_Wall_(Pink_Floyd_cover)
wówczas format ciągu musi wyglądać jak poniżej:
%Track%_%artist%_-_%title%

Jak już mamy wpisany właściwy format ciągu klikamy kolejny raz tabulator i przechodzimy do pozycji
Fields and Functions  przycisk

Tutaj mamy różne opcje do wyboru, ale pozostawiamy bez zmian i znowu klikamy tabulator przechodząc na przycisk "OK"
Nasze pliki mp3 zostaną otagowane według wzorca z pliku txt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności