Skocz do zawartości

Odtwarzacz za 300-350 zl


czehuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zakupić nowy odtwarzacz mp3 do 350 zl. Zależy mi przede wszystkim na:

1) Dobrej jakości dźwięku (dobrze by było, żeby miał możliwość wgrania rockbox)

2) Wytrzymałość (czyli, żeby przyciski dobrze działały przez bardzo długi czas)

3) Zasilanie na akumulator

4) Pojemność to ze spokojem wystarczą mi 2GB - wolę mniejszą pojemność a technicznie lepszy sprzęt ;)

5) Standardowa wtyczka na słuchawki.

6) Rozmiar - nie chcę jakiegoś wielkiego odtwarzacza (choć, żeby nie był też jakis malutki;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony A810 idealnie pasuje do twoich oczekiwań. Ma świetny dźwięk i dopracowany firmware, rockbox nie jest potrzebny. Jest wytrzymały, po dwóch miesiącach używania nie ma żadnych rys, a go nie oszczędzałem. Na akumulatorze działa prawie 30 godzin. Ma dobre słuchawki w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównując te dwa odtwarzacze lepiej wychodzi Clix2, szczególnie jeżeli chodzi o jakość dźwięku? ;)

Mi się wydaje, że jeszcze obsługa Clixa jest bardziej niewygodna od sony (Clixa podobno trzeba obsługiwać obiema rękoma)

Słuchawki mam panasonic HNJ300 - z nich będę korzystał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównując te dwa odtwarzacze lepiej wychodzi Clix2, szczególnie jeżeli chodzi o jakość dźwięku? ;)

Tu nie jestem Ci w stanie pomóc ale za Clixa mogę zaświadczyć, że oferuje bardzo dobry dźwięk :)

 

Mi się wydaje, że jeszcze obsługa Clixa jest bardziej niewygodna od sony (Clixa podobno trzeba obsługiwać obiema rękoma)

Obsługa Clixa jest bardzo wygodna, szybka i intuicyjna (przynajmniej dla mnie). Do "chodzenia" po menu lepiej używać dwóch rąk ale podczas gdy odtwarzacz leży w kieszeni grając muzykę, najważniejsze funkcje bez problemu można wybrać jedną ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 słuchałem dosłownie chwilkę ale jego dźwięk od razu mi się spodobał. Nie jestem w stanie z przekonaniem powiedzieć, że jeden z nich jest lepszy ;)

 

Ja bym wybierał w zależności od rozmiaru i wielkości pamięci między E10 a Clixem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał w zależności od rozmiaru i wielkości pamięci między E10 a Clixem :P

Ja i tak filmów nie będę oglądać, a wolę sobię kupić coś tańszego z większą pojemnością no i dobrą jakością i za jakiś czas lepsze dokupić słuchawki. Tylko nie wiem teraz jakie słuchawki bym musiał do niego kupić by poczuć moc e10:) A nie wiesz jak jest z nawigacją po e10? Jest łatwa czy trzeba się męczyć, by znaleźć dany utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrymi słuchawkami są ksc-75 przy czym stosunek cena/jakość jest rewelacyjny, tylko są to słuchawki otwarte i niektórym osobom mogą się nie podobać, nie wiem też jak się to zgrywa z e10.

Nawigacja jest dobra, tylko trzeba używać specjalnego oprogramowania do aktualizacji informacji o utworach w odtwarzaczu (jeśli muze wrzucamy bezprogramowo), nie jest to wymagane o ile wrzucamy ją właśnie tym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym doki jakieś kupić do tych 150zł. I nie wiem czy w takich słuchawkach odczuję różnicę między e10, clixem, fuzem czy nawet NWZ-A81x. A jak nie odczuję żadnej różnicy to wolę kupić np. fuza albo jakieś sony serii NWZ-A81x bo jest to tańsze, ma czytelny wyświetlacz i sporo pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić doki to może lepiej kup Sony... W zestawie będziesz miał wszystko czego Ci trzeba ;)

 

Chyba, że musisz mieć izolację na wysokim poziomie.

Ja jestem zdania kupić raz i porządne, które wymienie po kilku latach. Więc jako takie słuchawki EP630 mam więc zmianę słuchawek planuję na koniec roku. A teraz chcę kupić player co ma dobrą jakość dźwięku, którą mogę się zachwycać na dobrych słuchawkach. Właśnie i myślę, że nie muszę kupować słuchawek za 1kpln, by słyszeć wyraźną różnicę między sonym, fuzem i e10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniej więcej te same słuchawki jak EP630, moje to HNJ300, jeżeli na nich nie słuchać różnicy w dźwięku między Clix2 a Sony, to muszę się jeszcze zastanowić...

Baols, powiedz mi czy w ciągu dnia rzeczywiście nic nie widać na wyświetlaczu, są jakieś ciekawe etui do Clix2?

W necie znalazłem tylko takie http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/iri...wa_2283612.html

 

Edit: co do etui już znalazłem na stronie mp3store;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównując te dwa odtwarzacze lepiej wychodzi Clix2, szczególnie jeżeli chodzi o jakość dźwięku? ;)

Mi się wydaje, że jeszcze obsługa Clixa jest bardziej niewygodna od sony (Clixa podobno trzeba obsługiwać obiema rękoma)

Słuchawki mam panasonic HNJ300 - z nich będę korzystał :)

Bierz clixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

 

Etui silikonowe do Clixa 2 jest bardzo fajne, naprawdę :)

 

W słońcu wyświetlacz Clixa 2 radzi sobie nieźle jak dla mnie.

 

EP630 to według mnie tragedia i ja wolałbym je zmienić w pierwszej kolejności niż męczyć się z nimi kolejny dzień.

Ale to ja... Panasoniców nie słyszałem ale zakładam, że są lepsze ;)

 

W życiu nie kupiłbym V39 zamiast Clixa 2 - obsługa jest straszna. Dźwięk jest fajny ale czy lepszy? Raczej inny.

 

EDIT: Różnice między odtwarzaczami podobnej klasy są niewielkie w stosunku do różnic między słuchawkami.

Ponadto nie sądzę, żeby konieczne było dobieranie do Panasoniców jakiegoś hi-endu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności