Skocz do zawartości

odtwarzacz mp3, a głośniki komputerowe - czy mogą ulec uszkodzeniu?


Marcin123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Pytanie jak w temacie - czy podłączając odtwarzacz osobisty taki jak mp3, czy mp4 można uszkodzić głośniki komputerowe? Jaki parametr jest za to odpowiedzialny (różnica napięć? moc wejściowa/wyjściowa?). Znalazłem informacje jedynie o możliwości zniszczenia głośników źle dopasowanym wzmacniaczem, ale głośniki komputerowe posiadają własny wzmacniacz. Posiadam odtwarzacz Vedia v39 o mocy wyjściowej 40mW (2x20 mW) i planuję zakup głośników - jeden z modeli Creative (5.1 bądź 7.1). Domyślam się, że ustawianie głośności na max w odtwarzaczu nie będzie zbyt "zdrowe" dla takiego urządzenia? Jak bezpiecznie można zestawić taki sprzęt? Raz na jakiś czas, kiedy nie będę mógł korzystać z komputera, chciałbym dokonać takiego połączenia. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie.

 

Zestawu 7.1 nie podłączysz do przenośnego odtwarzacza bo ten ma wyjście stereo (2.0) a nie 7.1... zagrają najwyżej 2 głośniki.

 

Z resztą te głośniki do słuchania muzyki są marne. Lepiej dwie dobre kolumny niż 7 badziewnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi :) Wiem, że nie podłączę 7.1 do wyjścia 2.0, ale niektóre zestawy mają możliwość "rozszczepienia" dźwięku stereo na wielokanałowy (zapewne nie z takim efektem jak przy "normalnym" podłączeniu). Zgadzam się, że lepiej kupić dwie kolumny do muzyki, ale pod kątem filmów (tutaj znika już mój problem, bo filmy odtwarzam z komputera) 5.1 czy 7.1 będą raczej lepsze ;) Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

witam podepnę się otóż mam ipod'a i chciałbym kupić głośniki komuperowe które mógłbym brać na wypady wycieczki i podłączać pod sieć 230V i podciąc ipod'a :) i czy takie oto będą dobre? :GENIUS SP-HF2.0 3000A:

http://www.allegro.pl/item540922373_genius...wsze_2000x.html ?

Czy lepiej kupić głośniki creativa lub logitecha 2.1? w tej ok. cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności