Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3 do ok. 200 zł


Tony Halik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna planuję zastąpić stary odtwarzacz nowym, musi jednak być on dość tani i posiadać wymagane przeze mnie funkcje, jednak, że nie jestem na bieżąco z takim sprzętem, postanowiłem poradzić się Was.

Przygotowane mam jakieś 200 zł, w porywach mogę zainwestować jeszcze 50 zł więcej. Player nie musi mieć dobrych słuchawek, ja mam już swoje ulubione.

Oto czego oczekuję:

-Możliwie małe wymiary, mile widziana niewielka waga,

-Produkt jakiejś lepszej firmy, w każdym razie nie chińszczyzna, do której nie można ściągnąć nowych sterowników

-Dobra jakość dźwięku (nie gorsza od Pentagram Vanquish FM lub Creative Zen Nano Plus), przy czym nie musi być to sprzęt dla audiofilii - w końcu pewnym ograniczeniem jest jakość moich słuchawek EP-630 (choć coraz niższa cena nowych ZEN Aurvana może mnie skusi do zakupu - zawsze chciałem mieć te słuchawki :rolleyes: )

-Wbudowany akumulator, zapewniający jak najdłuższe działanie (przynajmniej 8 godzin)

-Ekran - może być malutki, byle czytelny (duże są raczej niewskazane - z pewnością nie chcę jakiegoś odtwarzacza MP4)

-Pamięć przynajmniej 1 GB, 4GB to już dla mnie burżuazja - choć mile widziana, (za możliwość rozbudowania pamięci kartami bym się nie obraził, ale zupełnie nie jest to konieczne)

-Equalizer z kilkoma ustawieniami, mile widziana możliwość własnego ustawienia

-Nie musi czytać nie wiadomo jakich formatów, MP3 w zasadzie wystarczy

-Intuicyjne klawisze, by można było operować podstawowymi funkcjami bez wyciągania odtwarzacza z kieszeni (wszelkie panele dotykowe odpadają więc na wstępie)

-W miarę szybkie i przejrzyste menu, zapewniające bezproblemową nawigację po utworach i najważniejszych funkcjach (brak tego doskwierało mi w Pentagramie Vanquishu)

-Przydałaby się możliwość czytania i przerzucania się miedzy całymi katalogami

-Wskazane jest "akcelerujące przewijanie" - czyli im dłużej trzymamy klawisz przewijania, tym szybciej przewijamy utwór - przydatne przy słuchaniu audiobooków

-Fajnie, gdyby wyświetlało TAGi (a już gdyby segregowało według nich, byłoby bajerancko - ale nie jest to wymagane)

-Jakiś niezgorszy wygląd - by nie przypominał sprzęt sprzed pięciu lat i w miarę wyróżniał się spośród identycznych odtwarzaczy produkowanych przez wiele nieznanych firm

 

Wszelkie dodatkowe bajery (wbudowane głośniki, dyktafony, światełka, otwieracze do piwa, radia, obsługa formatów o których nigdy nie słyszałem) nie są wymagane - i tak nigdy z tego nie korzystam.

 

Jeśli zaś nie jesteście w stanie pomóc wybrać odtwarzacz, może jesteście w stanie polecić jakiś niedrogi i dobry sklep internetowy z playerami? Ja w sumie znam tylko komputronik'a, MP3Store i proline...

 

Liczę na Waszą pomoc i

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forum to podpasuje Ci iPod Nano 1generacji, Sansa Clip, oraz może Vedia V39 ( dotykowy ekran :/) Jeśli może być używany to wypatruj aukcje na allegro, a jeśli nowy to albo allegro albo wmiare tani sklep internetowy (znajdziesz na ceneo). Jeśli coś źle chłopakowi doradziłem to proszę nie bić ^^. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o sansie clip

Prawdę napisawszy, już od jakiegoś czasu interesowałem się tym odtwarzaczem, teraz zaś poważnie zastanawiam się nad zakupem. A co z Creativami? T200 i Zen Stone Plus kuszą z banerów internetowych, ale coś mi się wydaje, że to zabaweczki troszkę przereklamowane... W każdym razie na pewno coś jest nie tak z podawaną żywotnością baterii.

Tak czy siak, dziękuję za radę i zabieram się do lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaproponuje meizu m3, o którym jakoś cicho, a to chyba fajny odtwarzacz jest.

jeżeli przekonasz się do tego dotykowego sterowania,. ale imo warto.

 

sansa fuze - slot na karty jest i w cenie sie zmiescisz. do tego fajnie gra

Jeśli wspomniane odtwarzacze nie grają lepiej od Sansy Clip, dla mnie nie warto je kupować: mam już odtwarzacz MP4 i wszelkie tego typu - bądź podobne - wynalazki są mi zbędne. Odtwarzacz ma służyć do słuchania muzyki w formacie MP3, więc wielka pamięć nie potrzebna (jak dotąd 2 GB wystarczały w zupełności, nawet mogłem wrzucić jakiegoś audiobooka), większy ekran powoduje większe wymiary, poza tym z własnych doświadczeń wiem, że empeczwórki lubią zżerać akumulator. No i te dotykowe sterowanie - bleh. ;)

No i takie bajerki swoje kosztują, tymczasem jak widzę sansa clip jest już od 100 zł w wersji dwugigowej (może nawet resztę przeznaczonej kasy wydam na słuchawki ZEN Aurvana? +10 do lansu mam bez wyciągania odtwarzacza :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności