Skocz do zawartości

MEDIOMAT w miejscach publicznych?


mediomat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat związany ze sprzętem stacjonarnym :)

 

W czerwcu wstawiliśmy 8 automatów multimedialnych MEDIOMAT do galerii handlowych, bliblioteki i na dworce kolejowe.

Za pomocą urządzenia można ściągać mp3, ebooki a w ciągu tygodnia również audiobooki i eprasę.

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Skorzystalibyście? Serwis dostępny jest również pod adresem http://www.mediomat.com

 

Zachęcam również do rejestracji: dla osób, które się zarejestrują mamy 20 odtwarzaczy VEDIA C5 (dla co 50 zarejestrowanej osoby) oraz 50 zestawów słuchawek SRS-200 (dla co 20 zarejestrowanej osoby).

 

Szczegóły: http://www.mediomat.com oraz http://www.dmp4.pl/mp3

 

pozdrawiam

Mediomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Może to forum nie jest głównym rynkiem ale ..., zgadnijcie kogo się na uczelni ludzie pytają jak chcą kupić cokolwiek elektronicznego ? 2.5 PLN za piosenkę to 25 PLN za album (średnio) taniej często wychodzi zakup płyty ( np. 14 x 2,5 PLN = 35 PLN, a płyta w sklepie 29.99 PLN) ...

 

Lipa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie wystawiliście te 8 automatów, bo nie napisane. domyślam się że w Warszawie ale wypadałoby napisać, a może znów przykład traktowania po macoszemu reszty Polski?

 

Na razie tylko Warszawa: BUW, Dworzec Centraln, Dworzec Wileński, CH Reduta, CH Blue City, CH Tragówek, CH LAND i CH Fort Wola. Do konca roku powinno być już więcej.

 

Da sie jakoś usunąć stamtąd konto?

 

P.S

Fajnie ze dodałeś ze trzeba doładować swój profil za min 10 zł (znaczy sie sry trzeba mieć 1 pkt = 1PLN, ale najmniejsza wplata to 10 zł), żeby brać udział w losowaniu SRS'ów lub C5.

 

Można doładować konto za 1 PLN przy automacie za pomocą wrzutnika monet. Masz rację, przez www ciężko doładować o 1 zł. Ustalmy, że dla osób rejestrujących się przez www nie ma wymogu doładowania konta o 1 zł (w związku z brakiem takiej możliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będą informowani użytkownicy którzy wygrali słuchawki lub odtwarzacz?

I kiedy będą informowani. ;)

 

Zgodnie z regulaminem promocji :)

 

A konkretniej do 14 września na stronie www.dmp4.pl/mp3 zostanie zamieszczona lista obdarowanych.

O wygranej obdarowani zostaną powiadomieni mailem na adres podany podczas rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres jest konieczny do rozliczenia praw autorskich z ZAIKSem. Takie niestety prawo, mnie też się to do końca nie podoba.

 

co jest przecież bez sensu... nie dość że nikt nigdy mnie o adres przy kupnie płyty CD-Audio nie pytał, to jeszcze płytę mam w zbliżonej cenie... o_o

 

... tylko audiobooki warto by tam kupować, o ile będzie po jednym mediomacie na każdym dworcu kolejowym, z którego odjeżdżam i zarejestruję się na fejk-adres ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

True ...

 

Ale zawsze można przecież w domu sobie zgrać ..., ja np. ledwo na pociąg zdążę a co jeszcze kupować coś ...,zanim bym się zdecydował ..., zanim by się zgrało ...

 

Krytykuje bo szkoda kasy wpakowanej w ten biznes moim zdaniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja czegoś nie doczytałem, czy nie wiemy w jakiej jakości dostajemy plik ?

 

....zakładając, że spora część oferowanych utworów i albumów jest dostępna w marketach w cenach 9,99zł i 4,99 to 2,5 za utwór np. autobiografię Perfektu - jest dramatycznie kiepską ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest przecież bez sensu... nie dość że nikt nigdy mnie o adres przy kupnie płyty CD-Audio nie pytał, to jeszcze płytę mam w zbliżonej cenie... o_o

 

... tylko audiobooki warto by tam kupować, o ile będzie po jednym mediomacie na każdym dworcu kolejowym, z którego odjeżdżam i zarejestruję się na fejk-adres ;]

 

Co powinien zawierać formularz rejestracji użytkownika, żeby nie odstraszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powinien zawierać formularz rejestracji użytkownika, żeby nie odstraszał?

 

szczerze? login, hasło i email w razie potrzeby kontaktu...

 

jeśli mediomat ma konkurować ze sklepami stacjonarnymi, to cóż...

- wygoda może i jest większa (zakup ląduje prosto na odtwarzaczu*)

- cena jest prawie sama (ale za materiał niższej jakości)

- "dodatkowe wymogi" są znacznie wyższe (login? dane osobowe? może jeszcze sprawdzanie zdolności kredytowych? mogę choć płacić gotówką?)

 

o ile login jest o tyle oczywisty, jakoś przecież trzeba śledzić "stan konta" (punkty, byłe zakupy)... w końcu nie da się - jak w automacie biletowym - wrzucić monet (chyba że się mylę?)

 

o tyle cała reszta jest... zniechęcająca... ja osobiście cenię sobie prywatność a odstrasza mnie "kolekcjonowanie" danych osobowych...

 

[edit]

mam jeszcze parę pytań technicznych:

- doładowanie tylko przez stronę www**? czy można płacić monetami w samym automacie?

- podczas kupna trzeba się zalogować? jest przynajmniej automatyczne wylogowanie po odłączeniu odtwarzacza?

- zakupione rzeczy można - w razie potrzeby - skopiować ponownie?

- jakie urządzenia są obsługiwane? UMS? MTP? iPody?

[/edit]

 

___

*) paradoksalnie sporo osób ma bądź chce mieć przenośny odtwarzacz MP3, a nie do końca wie jak albo nie do końca ma jak zapełnić go muzyką... (nie mówiąc już o sytuacjach kryzysowych - np. ja klnący na czym świat stoi bo czekam na pociąg a zapomniałem skopiować podcast/audiobooka na odtwarzacz)

 

np. kilka razy byłem świadkiem jak starsza osoba kupowała sobie odtwarzacz tylko dla radia i pytała obsługę o co chodzi z kopiowaniem nań muzyki... jak obsługa zaczynała tłumaczyć kupowanie płyt CD, ripowanie, kopiowanie etc. to kończyło się na "ale ja nie mam komputera, syn/córka ma"... a potem "ale radio będzie działać?"

 

**) jeśli tak, to to co napisałem przy pierwszej gwiazdce jest nieważne - taka osoba w taki sam sposób nie poradzi sobie ze zripowaniem płyty co z zapłaceniem przez stronę www...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze? login, hasło i email w razie potrzeby kontaktu...

OK, to przecież ma być dla ludzi - dostosujemy tak, żeby nie odstraszało.

 

[edit]

mam jeszcze parę pytań technicznych:

- doładowanie tylko przez stronę www**? czy można płacić monetami w samym automacie?

- podczas kupna trzeba się zalogować? jest przynajmniej automatyczne wylogowanie po odłączeniu odtwarzacza?

- zakupione rzeczy można - w razie potrzeby - skopiować ponownie?

- jakie urządzenia są obsługiwane? UMS? MTP? iPody?

[/edit]

 

Można płacić monetami w samym automacie, również doładować konto kodem z karty zdrapki. Karty powinny od przyszłego tygodnia być dostępne w kioskach obok Mediomatów.

 

Podczas kupna trzeba się zalogować. Wylogowanie jest obsługiwane, ale nie od razu po odłączeniu odtwarzacza - ktoś może chcieć zobaczyć co jeszcze jest na Mediomacie już po nagraniu na odtwarzacz.

 

Ściągnięte pliki są powiązane z kontem użytkownika i od pierwszego pobrania są dostępne do ściągnięcia przez 3 dni. Także jeśli ktoś ściągnął w Mediomacie i chce plik sobie nagrać później na dysk w domu to może sie w ciągu 3 dni zalogować na swoje konto i pobrać jeszcze raz plik.

 

UMS. iPod, z MTP jest problem ale myślę, że do rozwiązania, dodatkowo jest czytnik kart pamięci praktycznie na wszystkie jakie są oraz nagrywarka CD/DVD. Mediomat wyposażony jest również w kabelki do podłączenia iPod, miniUSB i USB.

 

Mediomat z założenia miał być maksymalnie prosty w obsłudze, kilka rzeczy jeszcze pewnie zweryfikują użytkownicy, a my będziemy wprowadzać poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można płacić na miejscu to nieźle... jeszcze jak da się założyć konto na miejscu, to już w ogóle :]

 

wylogowanie i pobieranie fajnie... a MTP - niby nie jest to absolutna konieczność, ale jak się okazuje urządzeń MTP jest drugie tyle co iPodów - nie obsługując ich, nie obsługujecie automatycznie np. wszystkich nowych odtwarzaczy Creative (a jest ich na wolności "trochę" ;] )

 

... to teraz brakuje mi mediomatu w krakowie - bym się pobawił jak wrócę... albo postawię sobie taki na ogrodzie ;d ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności