Skocz do zawartości

Kolejny temat o wyborze karty dźwiekowej... :)


fillion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam. Potrzebuję kupić kartę dźwiękową i nie za bardzo wiem jaką. Przejrzałam juz sporo topiców, ale w dalszym ciągu nie mam pojęcia co kupić, ba jeszcze większy mętlik w głowie :huh:. Dotychczas korzystałam z integry, chyba jakiegoś realteka, ale cośtam nie działa, na 99% to sprawa sterowników bo od problem pojawił się na Viście. Ale ja nie o tym, karte mialam zmieniać tak czy siak. Na kartę chciałabym wydać 150zl max, a najlepiej mniej :), głównie dlatego ze w planach jest zewnętrzny DAC (jaki jeszcze nie wiem, po przebiciu sie przez 55 stron tematu o Beresfordzie i kilku o ZERO mam taki mętlik że szkoda gadać). Czy jest wogóle sens kupować droższą karte czy wystarczy jakas za kilka dych? Słucham prawie wyłącznie na słuchawkach SHP8900 o ile to ma jakies znaczenie. Karta będzie używana w 90% do muzyki, 9% do filmów i 1% do pozostałych zastosowań typu gry ;). Wymagania:

 

-musi działać pod Vistą

 

-przydałoby się wyjście cyfrowe bo chyba takie jest potrzebne do DACA...

 

nie wspominając o tym żeby jakoś znośnie grała, ale to chyba oczywiste :D. Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak później będziesz miał DAC'a to po co Ci karta? Chyba, że chcesz teraz słuchać ale to co innego.. Ja miałem Audigy 2ZS, tania dobra karta..

Jeśli DAC wcześniej czy później u Ciebie zagości to może lepiej zainwestować w transport. Możesz kupić PCLinka a jeśli jeszcze lepiej to PCLinka modyfikowanego, naprawde bdb. transport..

 

Z tym, że Audigy 2ZS nie ma wyjscia cyfrowego.. To może Aureal Vortex 2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No DAC to kwestia kilku miesiecy, a juz napewno nie wczesniej niz pod choinke ;). a przez ten czas średnio usmiecha mi sie słuchanie na Creative Zen na 80% mocy dzwieku (jednak shp8900 troche mocy do napedzenia potrzebuja). z tym ze do Vortexa może nie byc sterownikow pod Viste, to chyba dosyć stara karta. Chyba ze mnie ktoś oświeci :)? Czy audigy ma jeszcze jakąś alternatywe w tym przedziale cenowym? I czym sie różni wersja Gold? to chodzi o te pozłacane wyjścia, to jedyna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności