Skocz do zawartości

Jaki telefon kupic ?


fenek73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje sporej pomocy przy zakupie telefonu.

 

Bedzie to moj pierwszy telefon w zyciu :D Nie wiem nic o telefonach.

Postanowilem przesiasc sie z iRiver'a E100 4GB na telefon ;)

 

Wiec, nie wiem od czego zaczac bo sie wogole na telefonach nie znam a jest ich za duzo aby wybrac w slepo.

A nie bede wybieral patrzac tylko na wyglad. Obecnie nie mam dokladnie okreslonej kwoty ktora moge na to przeznaczyc. Zalezy w jakich cenach sa dobre telefony :P Chodzi mi o to ze skoro mam teraz 300 zl, to jezeli byloby warto dorzucic np 200 zl wiecej to bym dorzucil.

 

Dobra, w telefonie musi byc koniecznie slot na pamiec bo wiadomo ze musze sluchac muzyki na nim.

Wiem ze jakosc dzwieku w telefonie nie jest rewelacyjny, ale prosze polecic jakis z w miare dobrym dzwiekiem.

 

Aparat, hmmm, zeby zdjecia byly w miare ;) Takze zalezy mi na szybkim poruszaniu sie po telefonie, zeby nie zacinal sie i nie mulil.

 

Co tam jeszcze jest w telefonach ? GPS mnie nie interesuje ;)

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rade da, ale jakim kosztem.. kosztem tego co najważniejsze - jakości.

 

Nie czarujmy się, odtwarzacze w telefonach, jak i aparaty są kiepskiej jakości, i nie zanosi się na to aby dorównały urządzeniom przeznaczonym tylko do tego (aparat, odtwarzacz, kamera, dyktafon itd).

 

Lepiej kup sobie mały, fajny odtwarzacz i jakiś telefon (np. używaną nokie 6120c, czy jak lubisz SE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem, jakosc nie bedzie super. Mam iRiver'a T30 w razie czego

 

No wiec juz nie patrzac na jakosc dzwieku w telefonie.

 

Ale mimo wszystko [ nie jestem bardzo wymagajacy ] znajomi maja rozne telefony z karta pamieci, np Samsung J600

No i w nim nie podoba mi sie ze jest dotykowy i rozsuwany, a tak to spoko ;)

 

A co powiecie o SE K800i ? Nawet mi sie podoba, wogole sporo telefonow firmy Sony Ericsson jest ladnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k800i jest duży, ciężki, nie poręczny, do tego przy każdym dotknięciu trzeszczy.

Ale przy użytkowaniu go na codzień to przyjemny telefon, tylko z tym, że bateria nie jest najwyższych lotów- mi jak wytrzyma 3 dni to się ciesze niezmiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z mojej strony mogę Ci polecic moj telefon, a mianowicie Sony Ericsson K770i, bateria trzyma około 5 dni, a wykorzystuje 140 darmowych minut w miesiacu, czyli rozmawiam naprawde sporo, ma bardzo dobry aparat foto (jak na komorke) w dobrych warunkach oswietleniowych robi zdjecia jak tania cyfrowka, nic nie trzeszczy jest wykonany solidnie po prostu niezniszczalny upadl mi 3 razy na asfalt i prawie nie widac skutkow tych upadkow, jest to sony czyli praktycznie sie nie psuje i co jeszcze odtwarzacz mp3 jest prosty ale funkcjonalny da rade sluchac muzyki na zwyklych sluchawkach, wiec na lepszych bedzie na pewno fajniej gral jeszcze, kolor telefonu truffle brown robi mile wrazenie na zywo (stylowy), jest prosty w obsludze i szalenie funkcjonalny jak to stary dobry ericsson, ma fantastyczny wyswietlacz (super jakosc) jest szybki nie muli nic a nic i tak mozna mnozyc plusy, co do minusow to nie znalazlem przez 5 miesiecy ani jednego nawet najmniejszego!!! takze szczerze polecam. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k800i jest duży, ciężki, nie poręczny, do tego przy każdym dotknięciu trzeszczy.

Ale przy użytkowaniu go na codzień to przyjemny telefon, tylko z tym, że bateria nie jest najwyższych lotów- mi jak wytrzyma 3 dni to się ciesze niezmiernie.

 

 

oj oj oj... w całej rozciągłości się nie zgadzam. Półtora roku miałem ten telefon i miałbym nadal gdyby nie trefna pamięć jaką mnie niebo obdarowało. Telefonik bardzo solidny IMO. Genialne rozwiązanie wyświetlacza, w którym najważniejsze rzeczy widoczne są nawet w największym słońcu. Telefon działa szybko, joy jest dość wytrzymały - po półtora roku czasem nie łapał w najczęściej używaną stronę czyli w dół:) Ale IMO - wszystko w normie.

 

Odtwarzacz jest - - - i tyle o nim wiem :) Aparat na całkiem niezłym poziomie. Nie powiedziałbym, że tel. jest duży. Jest bardzo foremny:) Dla mnie wielkość idealna. Nie jest to z pewnością mały telefonik.

 

Mój egzemplarz zaliczył dzisiątki cięższych i delikatnych upadków i kompletnie nic mu sie nie stało. Słyszałem też opinie z pracy, że służbowy K800 zleciał komuś z biurka i padł trupem. Pewnie jak wszystkie inne telefony - wszystko zależy od upadku i egzemplarza.

 

Ja byłem bardzo zadowolny z K800. Gdyby nie to, że zmieniły się nieco moje oczekiwania względem telefonu (qwerty + winda6 + gps) kupiłbym jeszcze raz K800i. W cenie w jakiej teraz można go kupić to istny żal nie brać.

 

Jako, że jestem na etapie zmiany telefonu - przebiegłem się po salonach i... nic. Kurcze nic ciekawego (w mojej opinii niet).

 

Może nojka E51 \

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokia E51 to dobry wybór, na pewno lepszy niż wszystkie te SE razem wzięte :)

 

Dobra jakość wykonania, szybki procek, świetny Symbian (chociaż w sumie, jak Ci nie potrzebny, to skłaniałbym się ku SE - dla przeciętnego użytkownika będzie lepszy), miły wyświetlacz i super klawiatura. Do tego wifi, dobry głośnik i.. generalnie to niezły telefon.

 

Konkretnego SE nie polecę, bo po styczności z nimi mam 'wstręt'.

 

Najlepiej będzie jak określisz czego oczekujesz od telefonu - wykonanie, system, aparat/odtwarzacz, touchscreen czy jeszcze coś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj oj... w całej rozciągłości się nie zgadzam. Półtora roku miałem ten telefon i miałbym nadal gdyby nie trefna pamięć jaką mnie niebo obdarowało. Telefonik bardzo solidny IMO

 

zgadzam się, widac, zaezy jak się trafi. egzemplarz mojego kolegi miał przedni panel zrobiony z bardzo grubego, masywnego aluminium aluminium, tył z matowego plastiku, bardzo dobrze poskładanego i przylegającego do siebie, tak, ze nawet klapka od baterii cięzko schodziła.

 

w K800i mi przeszkadzają duże wymiary, brak latarki... pozatym nie widze nic do czego można się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie cos o tych modelach ktore wymienilem, szczegolnie o 6300 bo brat go ma :P

Jak twój brat go ma to chyba samo możesz go sobie obadać :) A imo to jest on świetnie wykonany (tyle że się rysuje) do b. dobry ekranik (ten sam co w e51) i dość kiepawa (a na tle wszystkich SE wręcz tragiczna) java.

Nokia E51 to dobry wybór, na pewno lepszy niż wszystkie te SE razem wzięte :)

Już zaczynasz jak Douglaz, tylko z drugiej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do joysticka i muławatości (to tak obiektywnie - subiektywnie było by tego więcej ;)).

 

joy jeśli faktycznie się nie psuje mi w ogóle nie przeszkadza, no może to, ze się brud do środka dostaje, co nieładnie wygląda. mułowatosć - tak oczywiście, to jego największa wada :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to się robi nudne :P

Jak koniecznie chcesz pstrykać telefonem fotki (co wiąże się z tym, że nie zależy ci na jakości) i słuchać na nim muzyki (analogicznie do zdjęć...) to lepiej wybrać coś od SE. Bo jednak ich aparaty z reguły robią lepszej jakości zdjęcia a odtwarzacze grają co najmniej porównywalnie.

Natomiast w przypadku, gdy będziesz chciał porządny nowoczesny telefon, skieruj się ku jakiejś Nokii z Symbianem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności