Skocz do zawartości

iPod bądź coś lepszego


Ynaf

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacz Mp3/Mp4 który by posiadał:

 

Możliwość segregowania muzyki po: albumach, folderach itd

Dobrą jakość muzyki

Lekki (do 60g)

Wytrzymały

Stosunkowo dużą pamięć

Equalizer (jeśli dobrze gra to nie koniecznie musi być)

cena do 400-450pln

możliwośc podłączenia głośników

zdjęcia, filmy itd.

ogólnie wszystko, aby cieszyć się muzyką, podczas wyjazdów.

 

Najlepiej, ażeby był to iPod. No chyba, że istnieje coś lepszego po okazyjnej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ostatnio kupilem ipoda 5.5gen 30gb za 400zl i jestem bardzo zadowolony. jakosc dzwieku duzo lepsza (lepsza kontrola basu, wiecej przestrzeni, niuanse dzwiekowe w utworach, ktorych wczesniej nie slyszalem) w porownaniu z moim poprzednim playerem - samsungiem z5.

 

odtwarzacz jest bardzo elegancki, sprawia wrazenie solidnego, muzyke segreguje po tagach (polecam program mp3tag, jezeli nie masz uporzadkowanych czesci swojej kolekcji), jest spory (okolo 2/5 opakowania po plycie cd), na szczescie na tyle cienki, ze specjalnie nie odznacza sie w kieszeni (o 1/3 cienszy od sony ericssona k310i), no i dosc szybko sie rysuje (konieczna folia badz etui). bardzo latwe bezwzrokowe przeskakiwanie miedzy utworami oraz regulacja glosnosci (wystarczy 'pomasowac' kolko przez kieszen).

 

jezeli chodzi o filmy to trzeba je konwertowac do formatu mov (musisz poszukac szczegolow, poniewaz osobiscie jeszcze nie konwertowalem w ten sposob zadnego filmu - po prostu sciagam je z netu juz skonwertowane). jakosc video jest bdb, ekran jest wyrazny, rozdzielczosc w sam raz, a kolory soczyste jak dojrzale czeresnie swiezo zerwane z drzewa. ogolnie jakosc filmow wywoluje usmiech na twarzy nawet cynicznego i styranego zyciem gornika na emeryturze.

 

stacji dokujacych z glosnikami jest w brud, a by przedluzyc czas dzialania ipoda podczas dlugiej wycieczki autobusem mozna dokupic battery packa, ja kupilem takiego o: http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage...duct_Id=151919#

 

bedziesz zadowolony, bierz ipoda ;) a jak nie to najwyzej sprzedasz, nic nie masz do stracenia. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czk: A mógłbyś mi powiedzieć gdzie go kupiłeś za 400pln?

Poza tym czy iPod 5,5 30 GB jest wytrzymały, mobilny itd?

Ładnie mi go tu przedstawiłeś, jak nie będzie jakichś innych pomysłów to chyba się na niego zdecyduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem go na allegro, uzywany tydzien, sprowadzony z usa. sprzedawca chcial za niego 450zl, ale dogadalismy sie na 400 jezeli kupie poza aukcja.

 

jest to oczywiscie odtwarzacz mobilny (jak wiekszosc mp3playerow), sam spokojnie wrzucam go do kieszeni, bez obawy o podejrzenia ludzi, ze zbytnio ciesze sie na ich widok ;). ipod jest wiekszy od clipow, samsungow i tak dalej, ale jezeli nie masz metra piecdziesieciu w kapeluszu, nie powinienes narzekac na jego wielkosc. jak napisalem wczesniej, odtwarzacz jest tez cienki.

 

wytrzymalosci nie sprawdzalem i raczej nie bede sprawdzal , bo po co jest to sprzet elektroniczny z twardym dyskiem, wiec lepiej nie rzucac nim o podloge. jezeli nie masz zaufania do swoich rak, kup sylikonowy pokrowiec badz inne etui. na allegro kupisz za maks 30zl.

 

zdecyduj sie, po co dluzej czekac. i tak oferty z allegro bedziesz przebieral kolejny miesiac, a wakacje juz za rogiem ;)

 

aha, z tego, co czytalem na forum i internecie classic (czyli najnowszy, 6gen) ma gorsza jakosc dzwieku mp3, wiec nie zastanawiaj sie nad nimi tylko bierz 5 lub 5.5gen. ten drugi ma jasniejszy ekran i bardziej zywotna baterie, ponoc rozni sie tez nieznacznie jakoscia dzwieku, ale to byc moze tylko plotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz brać ipoda z dyskiem to tylko 5,5gen. Można na niego wgrać alternatywne oprogramowanie www.rockbox.org .6gen ma gorszą jakość dźwięku i w dodatku jest bardzo cichy (głośno zagra tylko z pchełkami i z dokanałówkami.). Jeśli nie lubisz itunes, to player z rockboxem jest widziany jako normalny dysk wymienny i możesz wrzucać jakie chcesz pliki. Dodatkowo rockbox ma np. emulator gameboya, świetny equalizer, sortowanie zarówno po folderach jak i po tagach oraz zdejmuje blokadę głośności z ipoda. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Creative Zen - zarąbiste wyśw, nie licząc tego, że od „lekkiego” uderzenia pękł wyśw. to jednak polecam (może po prostu miałem taki egzemplarz).

-Jest tani,

-duży przejrzysty ekran,

- jakość dźwięku nie najgorsza,

-filmy da się spokojnie oglądać , zdjęcia tak samo

+ wejśćie na karty SDHC (można sporo dołożyć za małą kaske).

 

Teraz w oczekiwaniu na odp. CREATIVE’a (co zrobić z tym fantem) zakupiłem nowego iPoda 3G. –

-Dobra jakość wykonania,

-wielkość, gruuuubość, a raczej cienkość (świetnie to wygląda),

- lusterko z tyłu (raczej dla PAŃ),

-nie wyłącza się (tylko się blokuje),

-ekran spory (porównując 2G) i bardzoooo przejrzysty!

-filmy da się oglądać (już mam 2 pełne), zdjęcia tak samo.

-wytrzymałość? Jeszcze nie miałem okazji wypróbować ( i nie chce mieć).

 

Teraz może parę fotek (porównując wielkość tych dwóch playerków).

 

matick7.fotosik.pl/albumy/451306.html

 

Aha i teraz są wakacje to obiecuje porównanie (recenzje) Creativa i iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak: słuchawki które mam to Philips SHE9500, to od iPod i Creative EP-480.

 

Na creative słuchałem Philipsami, a na iPodzie jeszcze nie.(na razie te oryginalne)

Jeżeli sobie dobrze dostroimy wszystko elegancko w MP3 to jest dobrze (tak robiłem w Creativie).

Poza tym ja nie jestem jakimś tam wybredny na dźwięk mi jak nie trzeszczy to jest git (i jeszcze to i się nie zdarzyło).

Jeszcze jakieś pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności