Skocz do zawartości

Ogg Czy Mp3?


Stefan Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fabrycznie mam wgrane i pokazuje 1.244. player widoczny tylko z IMM i tak to ma być.

a najnowsza UMS to 1.26a (sprawdzałem wczoraj).

wersji ums jeszcze nie wgrywałem to wiele tu się nie wypowiem.

 

ale ogg grają na 1.244 prawidłowo, głośność rośnie do max.

jednak mam wrażenie, że ogg jest cichszy niż mp3.

ale to musiałbym na spokojnie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sprawdzam Ogg każdy jaki mam i każdy ma niższą głośność wogóle niż mp3. I każdy Ogg nie da się pogłośnić wyżej niż do levelu 19-20.

hmmm...strange. MOże ja coś źle robie przy konwersji tym Foobarem czy cuś? Postępuje wg instrukcji KHRoNa więc chyba wszystko jest OK. A może tam gdzies się ustawia w opcjach głośność czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem firmware na polecony przez KHRoNa koreański 1.28 i wydaję mi się że już nie ma problemu, tylko to ograniczenie do 96kbps na line-in...ech.

Dzięki za pomoc chłopaki:) Aha może ma ktoś z Was ten 1.28 UMS EU bo chciałbym sobie ten mod wgrać żeby nie było ograniczeń.

pozdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież gdzieś tu an forum pisało że jak się wgra wersję UMS 1.28 EU i na to nagra łate (czyli ten MOD) to nie ma już problemu z niską kompresją bo to jest odblokowane.

Ten mod to nie łatka, ale "przerobiona" wersja oryginalnego firmwaru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj TEN wątek ;) .

I rzuć okiem TU i TU...ale pewnie już to zrobiłeś.

 

I zauważ, że w modzie zmieniono tylko:

Modyfikacja zawiera:

- Odblokowane nagrywanie w pełnym zakresie (do 320kbps).

- Zwiększona obsługa formatu OGG od 64kbps do 230kbps.

 

Sam się tym dogłębniej nie interesowałem (nie mam jeszcze plajera <_< ) ale z tego co wiem jest to "po prostu" przeróbka oryginalnego firmwaru UMS 1.28

 

Ale pamiętaj:

UWAGA !!!

- Jest to nieoficjalny firmware.

- Za ewentualne szkody autor nie odpowiada.

- Grozi utratą gwarancji w razie niepowodzenia.

- Na uspokojenie dodam, że testowałem i wszystko jest OK.

- Dla pewności zainstaluj najpierw wersję UMS 1.28 EU, a następnie MOD'a. Prawdopodobnie nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie tylko to zmieniono ale o to właśnie mi chodzi:) O to nagrywanie z dyktafonu i z line-in. Wychodzi na to że chyba pójdzie bez uprzedniego wgrywania "podstawki" bo to to samo ale i tak jej nie moge znaleźć (tzn UMS 1.28 EU), może ktoś mi podrzuci link lub na skrzynkę???

mój adres to wykopn@wp.pl

pozdr4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem sobie dziś testy...

 

Ale ze mnie żul :P , nie słysze różnicy między mp3 cbr 192 a cbr 320...mało tego... nie odróżniam ich również od OGG@q6 :ph34r: ...

 

No i teraz mam dylemat, :] co wybrać, ogg q5/6 (5 powinno mi wystarczyć) czy mp3...i tu pytanie. Co jest teoretycznie lepsze: --preset standard -h - %d czy --preset cbr 192 -h - %d

Bitrate podobny (w pierwszym średni), rozmiar podobny...Ja różnicy i tak nie wyłapie ale napisałem - teoretycznie ;)

Ostatnio dużo słuchałem ogg... wiedziałem że jest bardziej żarłoczne (energia), ale nie przypuszczałem że aż tak :huh:

Chyba jednak mp3... :) tylko nie wiem który :ph34r:

 

A właśnie. Czemu w explorerze pokazuje mi że --preset standard -h - %d ma bitrate w granicach 470? Jakiś fake microsoftu? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica między OGG@Q5 i OGG@Q6 jest naprawdę nieznaczna (OK, zależy od konkretnego utworu, ale...)...

 

a między OGG@Q5 a MP3@192 i MP3@STD właściwie NIE MA O_o (ok, jest - OGG brzmi lepiej ;] )

 

a jak już to polecam "--preset standard" nie ma co kompinować, lepiej dać troszkę więcej i spać ze świadomością że to nieszczęsne MP3 brzmi jak ma brzmieć ;]

 

MP3@192 nie polecam bo to CBR... :/ jednak po coś VBR wymyślono i "standard" też nie wziął się znikąd...

 

aha - LAME to TYLKO 3.96.1 lub wyższy! (byle nie beta ;] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim nabyłem iRivera robiłem wszystko w LAME - MP3@STD, albo FhG, VBR, Q100%...

 

... ale potem odkryłem że FhG ma mniejsze zniekształcenia kosztem gorszego modelu psychoakustycznego i ostatecznie przesiadłem się na LAME@standard... a potem na OGG@Q5 ;]

 

po drodze stwierdziłem że MP3@192 jest zupełnie OK (byle LAME/FhG!) i że WMA@128 da się słuchać (MuVo) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności