Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP3 do 700zł


tris

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zastanawiam się czy istnieje odtwarzacz o takich cechach:

- cena do 700zł

- pojemność 20GB lub więcej - może być HDD, może być flash+slot na karty (ale musi się zmieścić w 700zł RAZEM z kartą),

- dobra jakość dźwięku,

- możliwie małe wymiary (rozmiar iPoda Classic jest OK), nie potrzebuję 4" lub większego ekranu,

- fizyczne klawisze, nie ekran dotykowy,

- mile widziane odtwarzanie któregoś z bezstratnych formatów,

- bardzo mile widziany parametryczny equalizer,

- mile widziany brak udziwnień w sortowaniu/wrzucaniu/przetrzymywaniu plików (udziwnienie = iPody :) ).

 

Trzy ostatnie punkty są opcjonalne, priorytety są na górze.

 

Nie interesuje mnie odtwarzanie filmów, oglądanie zdjęć i wiązanie krawatów :) Ma odtwarzać muzykę, i robić to dobrze.

 

Jednym z kandydatów jest iPod Classic - na dniach go przesłucham. Czy są jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fizyczne klawisze, nie ekran dotykowy,

D2 trochę nie pasuje...

 

Jeśli może być używane to ja na Twoim miejscu rozejrzałbym się za iriverem H120 albo H320, bądź za iaudio X5tką bądź za rio karmą. Są to bardzo dobre dyskowce i myślę że nie znajdziesz nic lepszego z pojemnością 20GB lub większą z resztą można o nich poczytać na forum;)

 

Edit: zapomniałbym, o ile karma nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowanie to do Hxx0 i do X5 by rozszerzyć możliwości przyda się rockbox więc warto poczytać i dowiedzieć się co to jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że propozycji jest trochę, a tobie zależy na brzmieniu - dobrze radzę posłuchać nim wybierzesz. Dla mnie iAudio X5 jest brzmieniowo spalony. Iriver Hxxx dla innych brzmi bardzo "U"śmiechniętym brzmieniem. Musisz dopasować źródło pod siebie i nie zapomnij o doborze słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Galerii Krakowskiej i udało mi się obmacać:

- iPod Classic w iSpocie - całkiem porządnie zrobiony, menu przejrzyste ale nawigacja wymaga przyzwyczajenia. Duży i wyraźny wyświetlacz, ale szkoda że przy odtwarzaniu nie prezentuje prawie żadnych użytecznych informacji. Mogłem go nawet posłuchać, ale niestety na 220 wgranych kawałków nie było żadnego mi znanego, a obsługa nie pozwoliła wgrać moich kawałków. Czyli porównanie jakości do mojego T60 nie było możliwe. Z cięższego grania była kapela Disturbed (pierwsze słyszę). Następnym razem pójdę uzbrojony w odpowiednie mp3-ki :) Choć i tak szanse nie będą równe, bo raczej nie trafię dokładnie w tą samą jakość plików... Póki co zostaje w grze, bo to 80GB kusi... Ważne pytanie (jestem w laikiem w tych sprawach) - podłączenie go do wejścia line-in w radiu samochodowym to kwestia kabelka za kilka pln? Muszę jeszcze dokładnie doczytać jak wygląda odtwarzanie losowe - czy można odtwarzać losowo po gatunku, wykonawcy, albumie itp.?

- Cowon D2 - w Saturnie, niestety był bez żadnej muzyki. Do tego był tak zmaltretowany, że czasem na ekranie wyskakiwały zakłócenia :) Obsługa też wymaga przyzwyczajenia, ale jest wygodniejsza niż myślałem. Rzeczywiście da się go obsługiwać palcem. Testu dźwięku nie było, ale sądząc po opiniach, marce i equalizerze - na pewno nie byłbym rozczarowany.

 

Tak więc zostało dwóch finalistów:

 

D2:

+ rozmiary

+ jakość dźwięku

+ czas pracy na baterii

+ normalne sortowanie plików

- pojemność

 

iPod:

+ pojemność

- wszystko inne ;)

 

Reszta cech na remis.

 

Kwestia czy 4x większa pojemność iPoda zrównoważy resztę wad ;) (Heh, chętnie oddałbym połowę pojemności za parametryczny equalizer.) Zamierzam podłączyć do nich CAL! - czy któryś z nich ewidentnie lubi bądź nie lubi się z tymi słuchawkami?

 

W międzyczasie wykluła się też inna opcja. Ogólnie mam kilkaset PLN na polepszenie i poszerzenie możliwości słuchania muzyki w pracy i w samochodzie :) ~170zł mam odłożone na CAL!. Póki co myślałem o radiu CD/MP3 i playerze MP3 - w pracy do CAL!, w samochodzie do line-in. Ale wymyśliłem też inną opcję - radio CD/MP3 z wejściem USB i pendrive 32GB. Zalety - całość kosztowałaby ~550zł (300zł radio i 250zł pendrive), pendrive jest mniejszy i wytrzymalszy od D2/iPoda, wystarczająca ilość GB. Wady - gorsza jakość dźwięku w pracy - podłączanie CAL! do zintegrowanej karty muzycznej niektórzy mogą uznać za profanację :)

 

Ech... dobrze mi było na studenckiej biedzie, to musiałem znaleźć sobie pracę = gotówka = ból głowy przy podobnych dylematach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie (jestem w laikiem w tych sprawach) - podłączenie go do wejścia line-in w radiu samochodowym to kwestia kabelka za kilka pln?

Tak, jest to kwestia kabelka zakończonego z dwóch stron mini-jackiem, który powinien kosztować kilka złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności