Skocz do zawartości

Ipod 6gen 160GB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i mam pare pytan (moze banalnych ale wolalbym wiedziec wczesniej). Przymierzam sie do zakupu ipoda 6 generacji 160GB i chcialbym sie dowiedziec czy:

1. jest mozliwosc wgrania muzyki na niego przez inny program niz itunes (np jak na zwykly odtwarzacz mp3 który wykrywany jest jako dysk przenośny)

2. czy muzyke ktora mam na ipodzie musze miec na dysku w komputerze czy nie bedzie problemow z synchronizacja jak wrzuce muzyke nagrana na plyty

3. czy jak zgram muzyke na odtwarzacz to bede mogl ją usunąc z dysku

Z góry dzieki za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest, Monkey audio z tego co pamiętam. Co do przenośnego dysku, to chyba tak ale jedynie pliki, których potem iPod nie będzie wykrywał.

 

2. Jak iTunes będzie widział tą muzykę z płyty, to możesz.

 

3. Nie, musisz do końca życia trzymać te pliki na dysku, bo iPod łączy się bluetoothem 3.5 z kompem i sprawdza, czy przypadkiem nic nie kasujesz. Pewnie że możesz skasować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) chyba nawet najnowszy Winamp wystarczy zamiast iTunes, jednak nie da się "po prostu skopiować plików na odtwarzacz"

 

ad. 2) musisz mieć muzykę na dysku tylko wtedy, kiedy używasz "automatycznej synchronizacji"... jeśli będziesz ręcznie przenosił muzykę na odtwarzacz (zaznaczasz w iTunes i przeciągasz na ikonkę odtwarzacza w kolumnie po lewej) to nie musisz trzymać jej "do końca świata i o jeden dzień dłużej" ;)

 

ad. 3) tak, o ile wyłączysz wcześniej automatyczną synchronizację... jeśli nie, to przy pierwszym podłączeniu do komputera odtwarzacz zostanie "wyczyszczony z muzyki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy? "nieprędko"... o ile w ogóle :)

 

dwie uwagi:

 

jeśli rockbox jest powodem Twojego zainteresowania 6G, zainteresuj się 5G

 

rockbox NIE ZMIENIA BRZMIENIA, po prostu dodaje/zmienia on pewne rzeczy jak equalizer czy gapless (jakby iPod już nie był gapless) czy odtwarzanie dodatkowych formatów... jeśli zaś odtwarzacz sam w sobie brzmi "mało interesująco", to ani rockbox mu nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zaś odtwarzacz sam w sobie brzmi "mało interesująco", to ani rockbox mu nie pomoże...

Jeśli zdejmie ograniczenie głośności to pomoże i to dużo :)

 

iPod 5.5 gen 80 gb jest jednak przez grubość mniej poręczny od Classica. Poza tym, Classic wytrzymuje dłużej bez ładowania.

 

Co do iTunesa to wcale nie jest zły program, jak dla mnie jest bardzo wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdejmie ograniczenie głośności to pomoże i to dużo

Pomoże mu w kwestii głośności (wzmocnienia wyjściowego sygnału czy jakkolwiek się na to mówi), ale nie poprawi samej jakości odtwarzania, w kwestii oddania szczegółów itp. No, chyba że będzie dowolna zabawa equalizerem i tu coś sobie uwydatnisz, tam coś zaniżysz i będzie ok. W każdym bądź razie jak pisał nasz kochany admin (bez ironii :P) to rockboxa się nie doczekasz za prędko na classicu. Ja jednak korzystam z Classica i pomimo tego, że wg testów które były przeprowadzane brzmi on gorzej od 5g (na wykresach przynajmniej), to ja porównując go z iPodem Video nie odniosłem takiego wrażenia. Warto go wziąć, tylko nie uaktualniaj go do wersji 1.02 bo Ci padnie. W 90% iPodów ta aktualizacja powoduje nieustanną pracę dysku, nawet w uśpieniu, tak samo miałem ze swoim, a zabawa w downgrade nie jest ani przyjemna, ani legalna. Najlepsze jest to, że Apple nie spieszy się by wydać poprawkę czy coś, no ale cóż ich politykę da się przeboleć.

 

poza tym 5.5G to 80GB, a to nie jest mało...

Dla jednych dużo, a dla innych mało. Ja już prawie zapchałem cały dysk, w każdym bądź razie setkę rozbiłem jakiś czas temu. I nie mówmy tu o tym, czy słucham wszystkiego naraz, czy nie - bo to jest kwestia preferencji. Niektórzy wolą mieć ze sobą wszystko, a inni jednak nie. Po prostu kwestia gustu. Poza tym jak już było mówione, bateria w classicu wg oficjalnych danych Apple wytrzymuje 40 godzin. Przy moich aktualnych ustawieniach (wyśw. gaśnie po 5 sekundach, jasność ustawiona na 20%, bez korekcji) trzyma 50-60 godzin. To tyle jak na razie, gdybyś jeszcze coś chciał wiedzieć to pisz. Idę sprzątać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a procz ipoda jakie sa jeszcze odtwarzacze z dyskiem 160GB oprocz Archosa 605wifi (znajomy ma i jest jak dla mnie za duzy, nieporeczny)??

Mam jeszcze pytanie bo pisze ze ten ipod 160GB moze pomiescic 40000 piosenek i 25 000 zdjec a archos 605wifi moze pomiescic ponad milion zdjec i wiecej piosenek czy to jest jakies ograniczenie ipoda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz już nic innego z takim dyskiem, chyba że odtwarzacz był modowany i ktoś sam tam wsadził taki dysk, nie wiem co to mogłoby być, może jakiś iRiver. Myślę, że to nie jest ograniczenie iPoda, bo znając życie, jeśli wyszukałeś te dane na stronie Apple, to zapewne powinna być tam jakaś gwiazdka i wyjaśnienie, że są to piosenki w formacie mp3 o takiej a takiej średniej długości, w takim bitrate'cie itp, podobnie ze zdjęciami. To jest po prostu przyjęcie pewnych - wg ludzi którzy piszą takie statystyki - najczęściej używanych plików w zestawieniu. Na iPoda 160GB też zmieściłbyś tak naprawdę miliony piosenek, gdyby były one w bitrate'cie 64kbps.

 

edit: warto też zauważyć, że nawet jeśli znajdziesz inny odtwarzacz z takim dyskiem to jestem na 100% pewien, że na aktualną chwilę iPod 6G jest najmniejszym dyskowym odtwarzaczem mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności