Skocz do zawartości

Import X5


666

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z Was może już importował DAP'a z US, UK czy któregokolwiek z krajów :D ??

Jak nie jestes pewien calkowitych kosztow (sprzet+dostawa), to napisz do nich, zeby mniej wiecej oszacowali ci koszty wszystkiego (sprzetu i dostawy). Jak tak zrobilem na buy.com. (Mam nadzieje, ze odpowiedza :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich operacjach powinniscie pamietac tez o takim haczyku jak clo ... nie pamietam dokladnie jak to dziala (gdzies na forum juz to bylo) ale mozna sie troche przejechac :)

...ja jak zamawialem playera do Ploski nie placilem zadnego cla, o ile dobrze pamietam zaplacilem chyba max. 25$ co i tak bylo oplacalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje za granica, ale w genialny i oszczedny sposob. (Moj geniusz finansowy kolejny raz pokazal, co potrafi B) ). Szatanski plan!Buaaaaaaaahaaaahahhahahhaahhaahha!! B)

Chcesz skorzystac z "Green Shop-u" ?

Nie. Zreszta nawet nie wiem co to jest.

:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam, że playerki zakupione poza granicami Polski nie są objęte gwarancją firmy Omnimo, tym samym nie mogą być serwisowane bezpłatnie w ramach gwarancji.

No, nie sa objete gwarancja, ja nie wiem co se mysli polski dystrybutor, ze playe ze stanow to nie jest taki sam Iaudio jak z Polski :angry: Dla mnie totalna glupota i zwykla zlosliwosc, producenci powinni wymagac, przyjecia gwarancji przez dystrybutora niezaleznie od kraju. W USA moza wymienic wadliwego playera, kupionego w Europi, bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodżas to pochwal sie cos wymyslil - moze inni skorzystaja... :D

Chyba raczej nie.....:( .Chyba, ze macie jakas rodzine w US. Plan jest dosc prosty: ciotka, ktora mieszka w US zamawia do siebie do domu X5, a potem przysyla do polski. Koszty dostawy do domow w ameryce to od 0-3$, a wysylka pocztowa do polski to tez nie jest droga, bo caly IAUDIO X5 z calym equipmentem wazy 2 pounds. (Czyli chyba malo :D). Ponadto mam pewnosc, ze paczka dojdzie do polski, bo jak raz napisalem maila do buy.com, to powiedzieli, ze nie transoportuja do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie sa objete gwarancja, ja nie wiem co se mysli polski dystrybutor, ze playe ze stanow to nie jest taki sam Iaudio jak z Polski mad.gif Dla mnie totalna glupota i zwykla zlosliwosc, producenci powinni wymagac, przyjecia gwarancji przez dystrybutora niezaleznie od kraju. W USA moza wymienic wadliwego playera, kupionego w Europi, bez problemu...

 

co nie znaczy ze w Polsce można wymienić playera, który został zakupiony w USA czy nawet w Niemczech. Aby obowiązywała międzynarodowa gwarancja konieczne są pewne uregulowania miedzy producentem a dystrybutorem. W Polsce nie funkcjonuje "iAUDIO Polska".

 

 

Nie wiem skąd to cala złość, iriver w Polsce, także nie prowadzi gwarancji międzynarodowej, pomimo tego, że istnieje "iriver europe" - są pewne polityki koncernów na które nie ma wpływu dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodżas to pochwal sie cos wymyslil - moze inni skorzystaja... :D

Chyba raczej nie.....:( .Chyba, ze macie jakas rodzine w US. Plan jest dosc prosty: ciotka, ktora mieszka w US zamawia do siebie do domu X5, a potem przysyla do polski. Koszty dostawy do domow w ameryce to od 0-3$, a wysylka pocztowa do polski to tez nie jest droga, bo caly IAUDIO X5 z calym equipmentem wazy 2 pounds. (Czyli chyba malo :D). Ponadto mam pewnosc, ze paczka dojdzie do polski, bo jak raz napisalem maila do buy.com, to powiedzieli, ze nie transoportuja do Polski.

No to dolicz sobie 7% cłą i 22% VAT'u. Chyba ,że na paczce nie podasz wartości i jej nie ubezpieczysz...Osobiście bałbym się tego nie zrobić. Doliczając wszystkie opłaty (możesz ominąć cło wysyłając jako "gift") zyskasz na oko 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Ja się pochwalę że dzisiaj otrzymałem paczką z USA nowego iAudio X5L 20 gb. I właśnie się zastanawiam jak powrzucać do niego listy i pliki tak żeby to razem działało :rolleyes:, ale nie o tym chciałem.

 

Opowiem wam jak zakupiłem ten player za 1080 PLN (razem z przesyłką ze Stanów).

 

1. http://cgi.ebay.com/NEW-COWON-iAUDIO-X5L-2...1QQcmdZViewItem

(no, trochę długi ten link ale warto)

 

2. Pytacie się pana uprzejmie czy wyśle wam ten produkt do POLSKi pocztą lotniczną USPS.

 

Punkt istotny z tego względu że Amerykanie zazwyczaj oferują Global Express Mail (też USPS) ale jest to rodzaj przesyłki kurierskiej i występuje dużo większe jeżeli nie 100% prawdopodobieństwo tego że zanim dostaniecie paczkę, przyjdzie wam wezwanie z urzędu celnego (nie we wszystkich przypadkach, ale o tym dalej)

 

3. Pytacie także o to czy jest w stanie umieścić na deklaracji celnej (Customs Form) wartość ok 40$ dla zawartości paczki.

 

Towary sprowadzane do Polski spoza UE podlegają ocleniu jeżeli ich wartość przekracza 40 euro w przypadku gdy towar jest wysyłany jako prezent (Gift, ale o tym też za chwilę), a 20 euro (chyba) jeżeli jest to zwykła przesyłka.

 

4. Dalej, prosicie (właściwie to po złożeniu zamówienia już) żeby na tej deklaracji zaznaczył opcję GIFT.

 

Mniejsze prawdopodobieństwo wpadki z cłem, celnicy rzadko kiedy decydują sie grzebać w tak opisanych paczkach.

 

5. Prosicie także aby wysłał jako osoba prywatna, nie jako firma czy coś takiego.

 

Paczki wysyłane z firm gdy ich wartość jest zadeklarowana poniżej tej magicznej bariery 40 euro, nawet gdy wysyłane są jako "prezent" podlegają ocelniu prawie zawsze.

 

6. Płacicie, oczywiście PayPal'em, odbieracie potwierdzenie płatności - emailem.

 

7. Czekacie :D

 

Najlepszy moment, zastanawianie się co będzie pierwsze w waszym domu, wezwanie z urzędu celnego czy wasz playerek, ale "No risk, no fun!" Nie wiem na ile to skuteczny sposób obejścia cła, w moim przypadku zadziałał :D

 

Wiecej informacji znajdziecie na http://e-platnosci.23.pl/

 

Pozdrawiam grono.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe... juz widze ten napływ amerykanskieog sprzetu ;)

 

a nawiazujac do:

No, nie sa objete gwarancja, ja nie wiem co se mysli polski dystrybutor, ze playe ze stanow to nie jest taki sam Iaudio jak z Polski mad.gif Dla mnie totalna glupota i zwykla zlosliwosc, producenci powinni wymagac, przyjecia gwarancji przez dystrybutora niezaleznie od kraju. W USA moza wymienic wadliwego playera, kupionego w Europi, bez problemu...

 

fajnie, ale producenic sami nakladaja strefy "wpływów". azja, europa, ameryka. prosa sprawa, sprzęt do usa leci prawie bez zadnych ceł i z minmalnymi podatkami. sprawa nie tyczy się tylko iaudio, ale i wielu innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem swojego X5L 30 GB w Sztokcholmie tak sie sklada ze tu mieszkam i nie szukalem nigdzie indziej przed chwila wszedlem na onet i przeliczylem to na zlotowki i wychodzi 1500 zl, tu gwarancja jest kwit sklepowy a kiedys zdarzylo mi sie kupic kamerke internetowa i po kilku miesiacach zaczela mi szwankowac ale kwit zgubilem poszedlem do tego sklepu i powiedzialem ze nie mam tego kwitu itd facet sprawdzil w komputerze date na szczescie placilem wtedy karta i bez problemu odszukal to pamietam ze wtedy nie chcialem miec juz takiej samej i wybralem sobie inna dostalem jeszcze reszte bo akurat byla troche tansza i oczywiscie pelna gwarancje. Byc moze w polsce zmienilo sie juz duzo nie jestem tam 10 lat ale z tego co pamietam co bylo kiedys to raczej wole kupywac tu i tak naprawde czy to elektronike czy samochod czy cokolwiek innego ale byc moze sie myle bywam w polsce raz w roku ale tyljko po to by sie pobawic na urlopie tak ze trudno mi ocenic jakosc obslugi klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylisz się, w Polsce obsługa to jedno wielkie nieporozumienie

ostatnio przyjechał znajomy z Australii i poszedł do salonu Ery kupić kartę Blue Connect, to czekał w kolejce pół godziny, później się okazało, że nie może jej kupić bo nie jest zameldowany na stałe..

oczywiście wcześniej powiedzianu mu, że da się to załatwić i poproszono o poczekanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności