Skocz do zawartości

iPod a porządki w kompie


Cherrygirl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem. Prawdopodobnie będę musiała przeinstalować Windowsa (a kto wie czy nie będę musiała zmienić kompa). W tej chwili na iPodzie mam 1000 piosenek i nie chciałabym ich stracić (ani też wgrywać od początku, bo pliki dodaje ręcznie). Wiem, że jeśli program iTunes będzie przeinstalowany iPod automatycznie skasuje piosenki :( Czy jest jakiś sposób na zachowanie piosenek i przerzucenie ich z iPoda na kompa? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 piosenek ma szanse sie zmiescic na plytce dvdr

a potem z tej plytki mozesz wrzucic na ipoda i masz zrobiony backup swoich piosenek przy okazji.

 

z ipodow mam tylko szufle 1gb wiec niewiele pomoge co do wiekszych pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź!

 

Czyli jeśli Cię dobrze zrozumiałam to:

 

1. Uruchamiam iTunes

2. Wkładam płytkę DVD w napęd

3. Klikam opcję archiwizuj na płytę

 

I w ten sposób mam kopię utworów z iTunes, którą potem mogę przerzucić na iPoda na zasadzie importuj CD (tylko czy importuje z płyty DVD)?

 

Przepraszam, że tak to rozłożyłam na czynniki pierwsze, ale wole się upewnić, bo takie operacje to nie jest moja mocna strona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam itunes od dluzszego czasu, nie chce wprowadzic Cie w blad. najlepiej jak doczytasz w pomocy do itunes. ale zasadniczo myslisz slusznie.

chodzi przeciez o to aby nie stracic plikow - czyli tak naprawde idzie o ich backup i potem wgranie na nowy komputer. a to mozna zrobic rowniez pendrive'm :) do czasu kiedy pliki masz na dysku to zaden problem tak naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Wypalenie płyty będzie chyba najlepszym rozwiązaniem...

 

chodzi przeciez o to aby nie stracic plikow - czyli tak naprawde idzie o ich backup i potem wgranie na nowy komputer. a to mozna zrobic rowniez pendrive'm smile.gif do czasu kiedy pliki masz na dysku to zaden problem tak naprawde.

 

A zadziała taka kombinacja: Zaznaczam wszystkie piosenki w iTunes, potem przeciągam je do folderu na pulpicie, a potem folder z pulpitu wgrywam do iPoda (w pracy dysku przenośnego). Potem mogę ten folder ponownie przerzucić na komputer, otworzyć i wszystko przenieść do iTunes... Zadziała? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również używam ręcznej synchronizacji (przyzwyczajony jestem jeszcze z Karmy) i niczego mi iTunes samo nie usuwa :)

 

zrób dla pewności kopię, potem normalnie przeinstaluj wszystko ale zanim podłączysz po raz pierwszy odtwarzacz do komputera, zmień w ustawieniach iTunes synchronizację z "automatyczna" na "ręczna" i w tedy wszystko powinno zostać na odtwarzaczu tak jak było :)

 

oczywiście w samym iTunes nic wtedy nie będzie (musisz jeszcze raz dodać co chcesz do iTunes)... ale to już jest zaznaczenie "paru" folderów i przeciągnięcie ich do okienka iTunes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ja nie dbam o to, żeby pliki wgrane do iPoda mieć cały czas dostępne ponieważ wgrywam je z różnych źródeł. Ale wypraktykowałem rozwiązanie, które umozliwia zachowanie spójności iTunes.

 

Przed deinstalacją systemu trzeba gdzieś skopiować katalog "Moje dokumenty\Moja muzyka\iTunes". Następnie na innym (lub tym samym na nowo zainstalowanym kompie ) zainstalować od nowa iTunes, i podmienić ten katalog. Po uruchomieniu iTunes będzie widoczna cała konfiguracja iPoda.

 

pozdrawiam Filozof71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten folder z moich dokumentów zawiera również playliste (na której są wszystkie piosenki). Nie chciałabym się powtarzać (jestem początkująca jeśli chodzi o te wszystkie operacje w kompie), ale czy jeśli skopiuję ten folder o którym piszesz na dysk przenośny, potem usunę wszystko z iTunes i znów przerzucę piosenki) to czy wszystko będzie działać po ich usunięciu muzyki z folderów C i D? (chcę mieć wszystko na dysku przenośnym i zgrywać z niego w przyszłości).

 

No i trochę się martwię bo w tym folderze jest nie tylko playlista, ale i gry itp. Boję się, że po wykonaniu takiego manewru iPod się zbuntuje i całkiem przestanie działać... Help :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak dokładnie nie mogę Ci powiedzieć bo dokładnie tak jak Ty chcesz zrobić nie próbowałem, ale taka operacja jak wykonałem jest na pewno poprawna i umożliwia zachowanie konfiguracji iPoda. Wiem też, że fizyczna lokalizacja raz już wgranych na iPoda plików nie wpływa na jego synchronizację. Jeśli jakieś utwory zostały już na niego wgrane to dopóki nie usuniesz ich z biblioteki w iTunes nie znikną z iPoda nawet jeśli usuniesz pliki z dysków skąd były wgrywane. Niestety nie wiem czy to samo dotyczy innych plików np. zdjęć bo z tego co zauważyłem są obsługiwane inaczej niż muzyka. Natomiast gier i filmów nie używam więc na ten temat się nie wypowiem.

 

pozdrawiam Filzof71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności