Skocz do zawartości

Sansa Clip - Akumulator


tehaiks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na początek chciałbym wszystkich powitać, bo jestem tu nowy :rolleyes: ...

 

Mam problem z moją Sansa Clip 2gb...

 

Po wyjęciu jej z pudełka, miałem dostęp jedynie do ładowarki sieciowej, i do niej właśnie podłączyłem clipa... Pojawił się znany problem - mianowicie odtwarzacz pokazywał jest w stanie "podłączonym" ale bateria się nie ładowała. Zdałem sobie z tego sprawę, niestety po około 3h... Potem podłączyłem na 5h do komputera, aż akumulator naładował się do końca.

 

<_<

 

I teraz, po kilku cyklach akumulatora widzę pewien problem. Akumulator wydaję się całkowicie sprawny, do momentu aż poziom naładowania osiągnie około 30%... Wtedy (od tego momentu) odtwarzacz potrafi się wyładować w 15 minut... Czyli "końcówka akumulatora" jakby nie trzyma tak jak powinna... Włączyłem clipa w pełni naładowanego, i bez jakichkolwiek ingerencji, po prostu grając muzykę, wytrzymał około 13h...

 

a ) czy to normalne?

b ) czy to wina źle sformatowanej baterii ?

c ) czy przyjmą i go na gwarancje z czymś takim ?

d ) mogę jakoś temu zaradzić ?

 

:huh: ...

 

Z góry dzięki za pomoc, i pozdrawiam ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźniki nigdy nie są dokładne. Nikt ci czegoś takiego na gwarancję nie przyjmie, bo to ledwo 2 godziny mniej niż zmierzył producent (a różnica musiałaby być rażąca, by przyjęto Clipa na gwarancję), choć trochę to dziwne, bo zazwyczaj clipy trzymają tyle, ile mają wypisane na papierze. Pytanie jakie masz podejście do słuchania muzyki (jeśli - po to mam słuch, żeby go stracić, to nie dziwota, że bateria pada szybciej). Formatować to sobie możesz dysk, a nie akumulator litowy (praktycznie pozbawiony efektu pamięci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wytrzymal jakies 13,5 godziny ciaglego grania. Wyswietlacz byl wlaczany moze 2 razy w tym czasie, glosnosc na najmniejszej kresce lub dwoch w tym niektore utwory skompresowane do 320 kb/s - wiekszy pobor mocy, ale moze usb nie dostarcza odpowiednio duzo napiecia co pisze zreszta w manualu, moze warto sie zapatrzyc w jakas dobrą ladowarke sieciową. Generalnie nie ma co dramatyzowac. Jak na taka małą bateryjke i 200MIPS w RISCU na pokladzie to ujdzie w tlumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności